Zilliqa’da Madencilik ZRC-2 Jetonları – Maceranız Burada Başlıyor

Zilliqa’da Madencilik ZRC-2 Jetonları – Maceranız Burada Başlıyor

kriptoknowmics.com

7 saat

Okuma süresi: ~5 m


Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, blok zinciri uygulamaları oluşturma yarışı, işletmeler ve tüketiciler tarafından benimsenmelerinde üstel bir büyüme gördü. Sonuç olarak, bu alandaki projelerin sayısı da katlanarak arttı. Yine de ölçeklenebilirlik, maliyet ve güvenlik, blok zinciri ağlarının benimsenmesinin önündeki büyük engeller olmaya devam ediyor. Zillika yüksek verim ve düşük maliyetli işlem kabiliyeti ile bu sorunları çözmeyi hedeflemektedir. Bu nedenle, bu makale Zilliqa’da ZRC-2 jetonlarınızı nasıl çıkaracağınızı açıklamayı amaçlamaktadır. Zilliqa'da Madencilik ZRC-2 Jetonları - Maceranız Burada Başlıyor

Zilliqa Blockchain Platformu

Zilliqa, amacı ölçeklenebilirlik ve ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek olan bir blok zinciri platformudur. Zilliqa platformu, düşük hesaplama maliyeti ve ölçeği ile yüksek performans sunmayı hedefliyor. Bu, saniyede binlerce işlemle yapılır. Blockchain uygulamalarının artan popülaritesi ile blockchain ağlarının kullanımına olan talep arttı. Bununla birlikte, blok zinciri teknolojisi alanında var olan ölçeklenebilirlik sorunu, blok zinciri sistemlerinin başarısızlığının ana nedeni olarak tanımlanmıştır. Zilliqa, “adlı yeni bir blok zinciri teknolojisi geliştirerek bu sorunu çözmeye çalışıyor.parçalama” Sharding, tek bir ağın birden çok paralel ağa bölünmesidir. Her ağ saniyede binlerce işlem gerçekleştirebilecek. Bu nedenle, Zilliqa tarafından sağlanan kapsamlı yetenek, dünya çapında birçok işletmenin dikkatini çekti. Zilliqa’nın temel amacı, blok zincirleri başlangıcından bu yana rahatsız eden ölçeklenebilirlik ve işlem maliyetleri sorunlarını çözmektir. Sonuç olarak, yüksek verim kapasitesine ve düşük işlem maliyetine sahiptir. Bu özellik, onu hem işletmeler hem de merkezi olmayan ve güvenli sınır ötesi ödemeler yapmak isteyenler için çekici bir seçenek haline getirdi. Yönetim mekanizmaları, token sahiplerini ağ pahasına ödüllendirmediği için benzersizdir.

ZRC-2 Simgesi nedir?

Madenciler, bilgisayar kaynaklarını Zilliqa’daki işlemleri doğrulamak için katkıda bulunduklarında, ZRC-2 (Zilliqa Gelirlerinin kısaltması) adı verilen yeni bir dijital belirteç türü kazanabilirler. Bu belirteçler, madencilerin, Zilliqa’nın ölçeklenebilir platformunda akıllı sözleşmelerin güvenli bir şekilde yürütülmesini doğrulamaya ve desteklemeye yönelik bilgisayar kaynaklarına, yani CPU ve GPU gücüne katkıda bulunmaları için bir teşvik olarak oluşturulur. Blok zincirine her yeni blok eklendiğinde, tüm aktif madenciler, işlem ücretlerinin ödemelerini ve yeni basılan jetonları (blok ödülleri olarak da bilinir) içeren yeni bloklarla ödüllendirilir. Toplamda, tüm yeni jetonların yaklaşık %13’ü her yıl madencilik ödüllerine tahsis edilir – bu, her yıl 12,6 milyon jetona eşdeğerdir!

Madeni Para Oluşturma ve Dağıtma

 • Jetonları hesaplar arasında taşırken jeton hesabı bakiyesini sorgulama
 • Dolaşımdaki toplam jeton sayısının elde edilmesi.
 • Başka bir kişinin sizin adınıza jeton harcamasını sağlamak vb.

ZRC örnekleri

 • XGSD: Xfers tarafından üretilen ilk Singapur doları sabit para birimi ZRC-2#
 • gZil: Zilliqa Seed Node Stake Programı tarafından sağlanan ZIL belirteci

ZRC sözleşmesinin uygunluğunu kontrol etme

ZRC-2 ile herhangi bir entegrasyona başlamadan önce akıllı sözleşmenizin ZRC-2 uyumlu olduğundan emin olmanız önemlidir. Standart karşılanmazsa, diğer sözleşmelerle veya dApp/exchange entegrasyonlarıyla uyumluluk sorunları ortaya çıkabilir. Ancak, bu geliştirici sitesinin geliştirici kısmı, ZRC-2 spesifikasyonuna ayrılmış bir alt bölüme sahiptir.

ZRC-2 Mevduatının Gelişini İzleme

Belirli bir ZRC-2 jetonunun her yeni depozitosunu izlemek için:

 1. “GetTxnBodiesForTxnBlock” API’sini kullanarak blok zincirini blok blok sorgulayın ve her işlemi yürütün.
 2. TxBlock’taki her işlem için aşağıdaki adımları gerçekleştirin:
 • “toAddr” ifadesinin ZRC-2 belirteç sözleşme adresine karşılık gelip gelmediğini belirleyin. Örneğin, gZIL ZRC-2 jetonunun sözleşme adresi a845c1034cd077bd8.32be0447239c7e4be6b21’dir.
 • Başarı alanının true değerini içerdiğini doğrulayın. False ise ağın bu işlemi kabul etmediğini gösterir.
 • Verilerin altında Aktar veya Şuradan Aktar etiketini arayın. Değerin, para yatırma adresinizin base16 adres biçimine uygun olduğunu doğrulayın.
 • Eşleşirse değer, göndericiden para yatırma adresinize gönderilen jeton sayısıdır.
 1. Ek olarak, aşağıdakilerden emin olmak için olay günlüklerini inceleyebilirsiniz:
 • _eventname, Transfer’e eşittir
 • Hem “TransferSuccess” hem de “adres”, para yatırma adresinizin değerine eşittir
 • vname gönderen, işlemi göndereni tanımlar
 • Vname alıcısı, para yatırma adresinizi ifade eder.
 • vname miktarı, gönderilen belirteçlerin sayısını temsil eder.

Zilliqa’da Madencilik

Zilliqa’da madencilik, Bitcoin madenciliğine benzer şekilde çalışır. Ancak madenciler, bu süreçte ağa katkılarından dolayı tokenlerle ödüllendirilir. Bu, parçalama ve ‘Zamanlama’ olarak bilinen bir süreç aracılığıyla işlem verilerinin doğrulanmasıyla yapılır. Bu nedenle, bir işlem planlandıktan sonra madenci, işlemi doğrulamak ve ağ blok zincirine eklemek için ağa yayınlayacaktır. Zilliqa’da ZRC-2 jetonlarını iki şekilde mayınlayabilirsiniz:

 1. Scilla jetonları için sözleşme
 2. Bir ZRC-2 belirteç oluşturucu kullanma

Scilla jetonları için sözleşme

ZRC-2 jetonlarının oluşturulması, Scilla’dan akıllı bir sözleşme gerektirir. Bir ZRC-2 uygulaması, cüzdanlar veya borsalar kullanarak eşler arası takas edilebilir jetonların bakımına, izlenmesine, sahiplenmesine ve eşler arası ticaretine izin vermelidir. Bu nedenle, resmi web sitesinde yayınlanan ZRC-2 sözleşmesini kullanmak, başlamak için en basit yöntemdir. Neo Savant IDE’de (https://ide.zilliqa.com/) yeni bir sözleşme oluşturabilir ve sözleşmeyi dağıtmak için referans sözleşmeyi buna yapıştırabilirsiniz.

Belirteç sözleşmesini dağıtma

Sözleşmenin üstündeki DEPLOY düğmesini tıklayın, ardından aşağıdakileri doldurun:

 • sözleşme sahibi: Bu, belirtecin sahibi ve sözleşmeyi dağıtan hesabın adresi hakkında bilgi içermelidir. Adres formatının base16’da olmasına izin verilmesi tavsiye edilir.
 • name — Oluşturmakta olduğunuz belirteç için açıklayıcı bir ad verilmelidir.
 • Simgenizin sembolü
 • Sembol ondalığı — Belirteçleriniz için kesinlik düzeyi. Örneğin, 2’ye ayarlarsanız, simgenizin küçük değeri 0,01 kadar düşük olabilir.
 • Birim arzı — dolaşımdaki toplam jeton sayısı. Bu sayı, belirttiğiniz ondalık basamağa bağlıdır. Örneğin, ondalık sayı 2’ye ayarlanırsa, birim kaynağının 100000’e ayarlanması 1000 jeton ile sonuçlanır, bu da 100000 / 100’dür (2 ondalık basamak nedeniyle).

Diğer şeylerin yanı sıra, yukarıdaki bilgiler size jetonun adını, arzını ve mevcut sahiplerini (HOLDERS sekmesi altında) gösterecektir.

 • Sözleşme adresinin bir kopyasını almak için kopyala düğmesine tıklayın.
 • Alanları tamamladıktan sonra, sözleşmenizi dağıtmak için Sözleşmeyi Dağıt düğmesini tıklayın. İşlemi tamamlamak için ZilPay ödeme isteyecektir.
 • Ardından onay kodunuzu girebilirsiniz.
 • Ödeme ve dağıtımdan sonra jetonunuz oluşturulur.

 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.