Zengin Baba Yoksul Babanın Robert Kiyosaki, ‘En Altta Olduğunda’ Bitcoin Satın Almayı Planlıyor — 17 bin Dolar’da Olabileceğini Söylüyor

Zengin Baba Yoksul Babanın Robert Kiyosaki, ‘En Altta Olduğunda’ Bitcoin Satın Almayı Planlıyor — 17 bin Dolar’da Olabileceğini Söylüyor

haberler.bitcoin.com

2 saat

Okuma süresi: ~3 m


En çok satan kitabı Zengin Baba Yoksul Baba’nın ünlü yazarı Robert Kiyosaki, bitcoin’in 17 bin dolara düşebileceğine inanıyor. Bununla birlikte, Amerika üç yardakçı tarafından yönetildiği için kripto para biriminin “kazanacağına” da inanıyor. Altın ve gümüşün yanı sıra yatırımcılara bitcoin tavsiye ediyor.

Kiyosaki, Bitcoin’in 17 bin dolarda dibi test edebileceğini düşünüyor

Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, bitcoin için en son fiyat beklentisini ve gelecekteki görünümünü paylaştı. Zengin Baba Yoksul Baba, Kiyosaki ve Sharon Lechter tarafından ortaklaşa yazılan 1997 tarihli bir kitaptır. Altı yılı aşkın bir süredir New York Times En Çok Satanlar Listesi’nde yer almaktadır. Kitabın 32 milyondan fazla kopyası 109’dan fazla ülkede 51’den fazla dilde satıldı.

Kiyosaki Perşembe günü, bitcoin’in çökmekte olduğunu ve kripto para biriminin fiyatının 20.000 $ seviyesine düşmesini beklediğini tweetledi. Daha sonra, satın almaya başlamadan önce BTC’nin 17 bin dolarda olabilecek dibi test etmesini bekleyeceğini açıkladı. “Çöküşler zengin olmak için en iyi zamanlardır” diye tavsiyede bulundu.

Zengin Baba Yoksul Babanin Robert Kiyosaki En Altta Oldugunda Bitcoin

Ocak ayında Zengin Baba Yoksul Baba yazarı, “BTC 20 bin doları test ederse ve ne zaman” daha fazla bitcoin alacağını söyledi.

Kiyosaki’nin tweet’i, terrausd (UST) fiyaskosu ortaya çıkarken kripto piyasasının milyarlarca dolar kaybettiği bir zamanda geldi. Yazma sırasında, bitcoin son 24 saatte %2, son yedi günde %20 ve son bir ayda %27 düşüşle 29.289 dolardan işlem görüyor.

Kiyosaki ayrıca ‘Bitcoin’in Kazanacağına’ İnanıyor

Düşen BTC fiyatına rağmen Kiyosaki, “Bitcoin’in kazanacağına” inanıyor. Çarşamba günü nedenini açıklayan bir tweet attı. “Bitcoin kazanacak çünkü Amerika 3 yardakçı tarafından yönetiliyor” diye yazdı ve ilkinin Başkan Joe Biden olduğunu ekledi. İkinci yardakçının Hazine Bakanı Janet Yellen ve üçüncünün Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell olduğunu söyledi. Ünlü yazar, “3 Stooges’a değil Bitcoin’e güveniyorum” dedi.

1652412638 189 Zengin Baba Yoksul Babanin Robert Kiyosaki En Altta Oldugunda Bitcoin

Bu aynı zamanda Kiyosaki’nin Biden yönetimine, Wall Street’e ve Fed’e olan güvensizliğini ilk açıklaması değildi. Ayrıca yatırımcılara bir süredir bitcoin satın almalarını tavsiye ediyor.

Geçen ay ünlü yazar, en büyük balon patlamasının geldiğini söyledi. Hükümeti, Wall Street’i ve Federal Rezerv’i “hırsızlar” olarak nitelendirdi. Ayrıca hiperenflasyon ve depresyonun burada olduğunu söyledi ve yatırımcılara altın, gümüş ve bitcoin satın almalarını tavsiye etti.

Mart ayında Kiyosaki, ABD dolarının patlamak üzere olduğunu söyledi ve Başkan Biden’ı enflasyona neden olmakla suçladı. O zamanlar yatırım olarak altın, gümüş, bitcoin (BTC), ethereum (ETH) ve solana (SOL) önerdi.

Bununla birlikte, Kiyosaki’nin kriptoya bakışı tamamen sorunsuz değil. Ünlü yazar ayrıca, sonunda hükümetin tüm kripto para birimlerine el koyacağı ve onları bir hükümet kriptosuna katlayacağı konusunda da uyardı. Bununla birlikte, daha sonra Rusya-Ukrayna savaşının “hükümet sahte fiat parasından daha güvenli bir sığınak olarak kriptoya yol açtığını” söyledi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.