Yuga Labs’ın Otherdeed sanal arazisi NFT, 1,5 milyon dolarlık rekor bir fiyata satıyor

Yuga Labs’ın Otherdeed sanal arazisi NFT, 1,5 milyon dolarlık rekor bir fiyata satıyor

www.theblockcrypto.com

3 saat

Okuma süresi: ~3 m


Hızlı alma

  • Otherdeed #59906, hafta sonu X2Y2’de 625 ETH’ye (1,5 milyon $) satıldı.
  • Bu rekor, koleksiyonun piyasaya sürülmesinden sonraki on gün içinde belirlendi.

Yuga Labs’ın Otherside metaverse projesinden sekizinci en nadir sanal arazi parçası olan Otherdeed #59906, Pazar günü NFT pazar yeri X2Y2’de rekor 625 ETH (1.5 milyon $) karşılığında satıldı.

Parçanın alıcısı, hevesli bir NFT koleksiyoncusu olan “n0b0dy.eth” idi. Satıcı, bir hafta önce 305 apecoin (o zamanlar yaklaşık 6.000 dolar değerinde) için NFT bastıktan sonra 1,49 milyon doların üzerinde bir kar rezervasyonu yapan “brickandmorty.eth” ile anılıyor.

Diğer taraf

Yuga Labs, Nisan ayının sonlarında, Otherside’da yer talep etmek için gereken 55.000 “Otherdeeds” – “benzersiz arazi parçaları” sattığında, oyun metaverse projesi olan Otherside’ın ayrıntılarını açıkladı.

Yuga, bu Otherdeed’leri satarak 320 milyon doların üzerinde komisyon elde etti – bugüne kadar bir NFT projesi için en yüksek brüt.

Ayrıca, Bored Ape Yacht Club (BAYC) sahipleri tarafından 10.000 talep edilebilecek (1 BAYC = 1 Otherdeed); Mutant Ape Yat Kulübü (MAYC) sahipleri tarafından 20.000 (1 MAYC = 1 Diğer Belge); ve Yuga ve Otherside’ın yaratılmasına yardımcı olan diğer proje geliştiricileri için ayrılmış 15.000.

Toplam 200.000 Otherdeed mevcut olacak. Kalan 100.000, Otherdeeds’e sahip olan ve Otherside’ın gelişimine katkıda bulunan “Voyagers”a ödüllendirilecek.

CryptoSlam’in verilerine göre, Otherdeed NFT’ler şu anda satış hacimlerine göre ilk 10 koleksiyonda yer alıyor ve piyasaya sürüldüğü günlerde yaklaşık 833 milyon dolar kazandı. Dune Analytics’ten alınan verilere atıfta bulunan The Block Research’e göre, en yüksek 10 satışı 700.000 ila 1.5 milyon dolar arasında değişiyor.


Kaynak: Blok Araştırması; Dune Analytics (@cryptuschrist)

Büyük Premium

OpenSea’ye göre, Otherdeeds’in mevcut taban fiyatı 3 ETH’dir (7.200 $). Bu, n0b0dy.eth’in Otherdeed #59906 NFT’yi çok yüksek bir fiyata satın aldığı anlamına gelir.

The Block Research’ün NFT analisti Thomas Bialek, bunun nedeni, NFT’nin Rarity Sniper’da ender olarak 8. sırada yer alması ve aynı zamanda Otherside’ın resmi fragmanında da yer alan 1’de 1 eser — gizemli iksir — içermesi olabilir, dedi.

Bialek, ödenen yüksek primin, n0b0dy.eth’in Otherside projesinin geleceği konusunda yüksek bir inanca sahip olduğunu gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Otherside’ın ayrıntıları taranmaya devam ediyor, ancak Yuga Labs, projede Improbable ve Animoca Brands oyun girişimleriyle birlikte çalıştığını söyledi.

Yakın tarihli blog yazısında Improbable, “Diğer taraf, devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunlarından (MMORPG’ler) ve Web3’ün etkin olduğu sanal dünyalardan gelen mekanikleri harmanlıyor. oyuncuların dünyaya sahip olduğu, herhangi bir NFT’nin oynanabilir bir karakter haline gelebileceği ve binlerce insanın aynı anda birlikte oynayabileceği bir yer.”

© 2022 The Block Crypto, Inc. Tüm Hakları Saklıdır. Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.