Youtube yasağından restorasyondan sonra bankasız kripto kanalı neşeli

Youtube yasağından restorasyondan sonra bankasız kripto kanalı neşeli

www.kriptopolitan.com

1 saat

Okuma süresi: ~4 m


Youtube’daki Bankless kripto kanalı, hiçbir açıklama yapılmadan kısa bir süre yasaklandıktan sonra geri yüklendi. Ethereum odaklı haber bülteni ve podcast’i için 150.000 YouTube takipçisi ile övünen Bankless, uyarı veya açıklama yapılmadan ağdan askıya alındığını söyledi.

Hey @SusanWojcicki, yasağı kaldırdığınız için teşekkürler!

Spam botları ve dolandırıcılarla mücadele ettiğinizi bilin, ancak bazen kripto hedefleniyormuş gibi geliyor ve kripto topluluğu nedenini merak ediyor.

Podcast’e uğrayıp sohbet etmek ister misin? Hazır buradayken web3 ve NFT’ler hakkında konuşabiliriz. https://t.co/60VtLQ1B9r

— Bankless 🏴 UNBANNED (@BanklessHQ) 9 Mayıs 2022

10.000 saatin üzerinde materyali bulunan ve aralarında Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in de bulunduğu kişilerin yer aldığı kanal, Youtube’un hesabını iptal ettiğini bir tweet ile duyurdu. Bankless yaptığı açıklamada,

Kanala erişmeye çalıştığınızda, bu sayfa kullanılamıyor yazan ve sayfanın gittiğini belirten bir mesaj alıyorsunuz.

Hangi ihlallerin kanalın kapatılmasına yol açtığı belli değil. Bankless, Twitter hesabı aracılığıyla takipçilerinden youtube desteğine ulaşana kadar bir tweet’i retweet etmelerini istedi. Tweet içeriğinde şu ifadeler yer aldı:

Hey Youtube, topluluğumuz sizden haber almak istiyor. Youtube sizi duyana kadar retweetleyin. Kripto içeriğini yakmak doğru değil.

Yasaklama, uyarı, bildirim veya gerekçe olmaksızın aniden geldi.

Bankless’in Youtube ekibine ulaşana kadar retweet yapma talebi hayranların olayı kınadığını gördü. eğlence kral belirtti,

Utanç. Ancak eski muhafızları geride bırakmak ve teşvik etmek için web3’ü oluşturmaya devam etmek için daha fazla neden.

Açıklanamayan yasak uygun bir zamanda geldi. Yasak, web 2’ye karşı web 3’teki sürekli tartışmayı bir perspektife oturttu. Eğitim kanalını herhangi bir açıklama yapmadan yasaklamak, web 2’nin merkezileşmeden nasıl kan kaybettiğini gösteriyor. Özetle, hiçbir şeye sahip değilsin.

Youtube başka bir web 3 eğitim hesabını yakıyor

YouTube (@Google), @BanklessHQ, @gabrielhaines ve @optimismPBC dahil olmak üzere YouTube’daki bilgilendirici web3 hesaplarını engellemiş görünüyor. Platform, içeriği kaldırdı, böylece izleyicileriyle bilgi iletişim kurma yeteneklerini ortadan kaldırdı. Bu olay, insanların özgürlüğün garanti edildiği Web 3’e geçmesi gereken bir göz açıcıdır.

Bankless kanalının kaldırılması kalıcı değildi ve YouTube’un kanalın materyalinde uygunsuz bir şey keşfettiğini göstermedi. Diğer kanallar geçmişte Facebook tarafından sebepsiz kapatılmıştı, ancak daha sonra gerekçe gösterilmeden bile eski haline getirilmek üzere.

Kanalın restorasyonuna rağmen, çoğu kripto meraklısı, olayın merkezi platformlarda sürekli olarak gücün kötüye kullanılması olduğunu hissetti. Bir takipçi, Youtube’un nasıl davrandığını görmenin gülünç olduğunu söyledi. Kişi, birisinin yatağın yanlış tarafından uyandığını ve içeriğinizi kaldırdığını ve daha sonra tekrar eklediğini ve kimsenin açıklamayı umursadığını söylemeye devam etti.

Instagram, NFT paylaşımı için destek sağlayacak

Başka yerlerde Instagram, Ethereum, Polygon, Solana ve Flow için NFT bağlantılarını tanıtmayı hedefliyor. Bu platformlar, ünlü Bored Ape NFT’lerini dağıttığı için en önemli orana sahip olan Ethereum ile NFT ticaretinin çoğunluğunu idare ediyor.

Raporlara göre, pilot program ABD’den az sayıda NFT hayranını içerecek. Instagram kademeli olarak MetaMask gibi yaygın olarak kullanılan kripto cüzdanlarını etkinleştirmeyi planlayarak kullanıcıların NFT tutma haklarını kanıtlamalarına, tanıtmalarına ve yazarlarını etiketlemelerine olanak tanıyor.

Instagram’ın NFT’lere girmesi şaşırtıcı değil. Aralık ayında Instagram CEO’su Adam Mosseri, Instagram’ın “aktif olarak NFT’leri incelediğini” duyurdu ancak daha fazla ayrıntı vermedi. NFT’lerin entegrasyonu, Aralık ayında firmadan ayrılan Meta’nın blok zinciri bölümünün eski başkanı David Marcus tarafından denetlendi. Göreve Upwork’ün eski CEO’su Stephane Kasriel geçti.

Kullanıcılara ücretsiz bir hizmet olacak. Altıgen NFT profil resimleri için Ocak ayında Twitter’ın yaptığı gibi yayınlamak için herhangi bir ödeme yapmaları beklenmiyor. Hareket kesinlikle NFT’ler için yeni bir kültürel öne çıkma dalgasıyla sonuçlanacak.

Instagram’ın yaklaşık bir milyar aktif aylık kullanıcısı var ve bunların çoğu, çalışmalarını tanıtmak ve reklamını yapmak için kullanıyor. Mart ayında, Meta CEO’su Mark Zuckerberg, fazla bilgi vermeden projeyi lanse etti.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.