Yıldırım Geliştirme Girişimi Nedir?

Yıldırım Geliştirme Girişimi Nedir?

Yıldırım Geliştirme Girişimi Nedir?

Yıldırım Geliştirme Girişimi Nedir? 2021’in Lightning Network’ün yılı olduğu inkar edilemez. Ama gelecek ne getiriyor? Hedef, bir sonraki milyar insanı gemiye almaksa, ağın düzenlenmesi ve iyileştirilmesi gerekiyor. İnsan Hakları Vakfı ve Strike, boğayı boynuzlarından almak için bir araya geldi üç 1-BTC ödülü.

Ödüller, anonim bir birinci sınıf Lightning kavanozu, BTC‘yi dolara sabitlemek için jetonsuz bir yol veya bir tür Chaumian e-nakit özelliğini destekleyen gizlilik odaklı bir cüzdan geliştiren ilk kişiye veya ekibe verilir. Programla ilgili bir Twitter Spaces konuşmasında, onu Yıldırım Geliştirme Girişimi olarak adlandırdılar. Yıldırım Geliştirme Girişimi Nedir?

Bundan sonra tüm bunlara atıfta bulunmak için kullanacağımız akılda kalıcı bir isim. Lightning Speed‘in bu dördüncü bölümü tamamen gelecekle ilgili. Üç fikri ve her biri hakkında sahip olduğumuz yeni bilgileri inceleyelim.

Twitter Alanlarında Yıldırım Geliştirme Girişimi

Konuşmacılar arasında Strike’dan Jack Mallers, İnsan Hakları Vakfı’ndan Alex Gladstein, Bitcoin Magazine’den Christian Keroles AKA CK Snarks ve Tales From The Crypt’ten Matt Odell yer aldı. 29 Aralık’ta gerçekleşti ve Bitcoin Magazine tarafından ağırlandı. Gigi isimli bir Twitter kullanıcısı bizim için özetlemiş.

🚨 Lightning Développement Initiative alanını özetleyen bir başlık ⬇️

Ödüllerle ilgili inanılmaz ilginç 3 konu tartışıldı.

Yıldırım konusunda çok iyimserim⚡ acıtıyor. Bu insanların yanımızda olduğu için çok minnettarız ❤️👑

Notlarıma bakalım 🧵 pic.twitter.com/PRs9cohPaN

— Gigi ⚡🇨🇵 (@ GuerrillaV2) 29 Aralık 2021

Bonus 1: İsimsiz bir bahşiş kavanozu

Kardeş sitemiz Bitcoinist‘in raporunda, zorluğu şu şekilde tanımladılar:

“İlgili taraflar hakkında herhangi bir bilgi vermeyen bir Yıldırım ucu kavanozu oluşturabilir misiniz? Bu ilk görev. Tamamen anonim bağışları bu şekilde alırsınız. Bitcoin Mag‘e göre, “hedef herkesin Lightning ödemelerini özel olarak almak için kullanılabilecek bir QR kodu yazdırmak için ücretsiz ve açık kaynaklı yazılımı (FOSS) kullanmasına izin vermektir. Önemli: “QR kodu, kullanıcının genel anahtarını veya IP adresini açıklamamalıdır.”

Lightning Development Initiative raporunda, bunun iki rakip protokol olan Bolt12 ve lnurl ile ilgisi olduğunu öğrendik. Jack Mallers, “LN birlikte çalışabilirliğine mutlak ihtiyaç olduğuna ve lnurl şu anda ‘optimal’ olmasa da, hangi açık standardı tercih edeceğine piyasanın karar vereceğini belirtti. UX’in şu anda LN topluluğu için kilit bir odak noktası olduğuna inanıyor ve çözümler arasında rekabet olacağını kabul etmemiz gerekiyor.”

Rockstar, bu lnurl vs. bolt12 tartışmasının ileriye dönük büyük etkileri olacağına dikkat çekti, ancak şu anda konuyla ilgili aktif bir tartışma olduğu için mutlu. Yıldırım Geliştirme Girişimi Nedir?

Jack, Bitcoin ana zincirinin aksine, LN’yi mahvetmeyi makul bir şekilde karşılayabileceğimizi ekledi.

— Gigi ⚡🇨🇵 (@ GuerrillaV2) 29 Aralık 2021

Mallers başka bir ilginç fikirle geldi: “Bitcoin ana zincirinin aksine, Lightning Network’ü mahvetmeyi göze alabiliriz. Bitcoin para politikası tehdit edilmediği sürece, Lightning aracılığıyla protokolle oynamakta özgürüz.”

Yildirim Hizi 004 Yildirim Gelistirme Girisimi Nedir

Bitfinex’te 14.01.2022 BTC fiyat tablosu | Kaynak: TradingView.com’da BTC/USD

Ödül #2: Tokensiz Lightning’de Stablecoin

Bitcoinist bunu şöyle tanımladı:

“İkinci zorluk, en azından kavramsal düzeyde daha da zor görünüyor. HRF ve Strike, “herkesin bir takas veya başka bir jeton gerektirmeden bir miktar bitcoin’i ABD dolarına “sabitlemesine” izin veren bir cüzdan istiyor. Bu doğru, merkezi bir varlık olmadan. Ve sadece sats ve bitcoin’e güvenin. ”

Gigi, dünyanın buna neden ihtiyacı olduğunu özetliyor:

“Amaç, insanlara tek bir başarısızlık noktası olmadan dolara erişim sağlamaktır. Daha sonra, Bitcoin daha az hareketli hale geldiğinde, bu insanlar BTC kullanabilirler, ancak o zamana kadar dolar değerini tutmak için büyük talep var. Tether piyasa değeri bunun kanıtı.”

Önemli bir insani kullanım vakasına hizmet ediyor. Bu yeni finansal sistemin temelini oluşturmalıyız. @Chris_Stewart_5 >> belki bu DLC’lerle çalışır? Bir jeton kullanmamak, ancak fiyat riskini temsil eden bir şey (Eurodollar sistemini düşünün). (Oracle?)

Son.

— Gigi ⚡🇨🇵 (@ GuerrillaV2) 29 Aralık 2021

Ödül #3: Bir Chaumian e-para özelliği

Sonraki, Investopedia Chaumian e-nakit’i şu şekilde tanımlar:

“eCash, anonim para transferlerini mümkün kılan dijital tabanlı bir sistemdi. Bir kripto para birimi öncüsü olarak amacı, interneti mikro ödemeler için kullanan kişilerin gizliliğini korumaktı. eCash 1990 yılında Dr. DigiCash şirketi altında David Chaum tarafından geliştirildi.”

Yani, bir kez daha, anonimlik her şeyden önemlidir. Olarak Alex Gladstein koydu Ödülleri duyururken, “dünya çapındaki muhalifler tarafından talep edilen özellikleri sunan ilk açık kaynaklı, gözetimsiz, KYC’siz Lightning cüzdanları için.” Ayrıca güvenlik uzmanının sözlerini de dikkate alın Brian Trollz’un sözleri, “Gizliliği olmayan Bitcoin, bir gözetim sisteminden başka bir şey değildir.”

Gizliliği olmayan Bitcoin, bir gözetim sisteminden başka bir şey değildir.

— Shino (@brian_trollz) 13 Ocak 2022

Gigi’nin bu konuda bize ne faydası var? “Plebler için kullanımı son derece kolay ve erişilebilir bir Chaumian e-nakit türüne ihtiyacımız var. Belki de çözüm, düzenlemeyi zorlaştıran birleşik bir çözümdür.” Ardından Jack Mallers’tan tekrar alıntı yapıyor: “Paranın İnterneti (Bitcoin) için benzersiz bir standart olacak. Birçoğu BTC ile rekabet edecek, bu yüzden “standartta birlikte çalışabilirliğe” ihtiyacımız var.

Matt: Bunu çok kullanıcı dostu yapmalıyız çünkü deneyimler bize insanların biraz zor olduğunda (coinjoins vb.) (lanet salak normlar 🤡) mahremiyetlerini korumakla uğraşmadıklarını söylüyor.

— Gigi ⚡🇨🇵 (@ GuerrillaV2) 29 Aralık 2021

Sonuç: gelecek parlak

Geliştiriciler, ekipler, şirketler, herkes Aydınlatma Geliştirme Girişimi ödüllerini kazanabilir. Kar amacı gütmeyen kuruluş OpenSats yargıç olarak görev yapacak. Hepsi tüm yıl boyunca açıktır. 2022’nin sonuna kadar kimse onları talep etmezse, para 1 Ocak’ta İnsan Hakları Vakfı’nın Bitcoin Geliştirme Fonu’na gidecek. hangi adil. Özellikle 425 milyon sats verdiklerini düşünürsek bu değerli kurum ve kişiler. Yıldırım Geliştirme Girişimi Nedir?

 daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.