Yerel Kripto Borsası Jetonları Daha Geniş Bir Pazar İyileşmesinin İlk İşaretinde İpucu

Yerel Kripto Borsası Jetonları Daha Geniş Bir Pazar İyileşmesinin İlk İşaretinde İpucu

Blockworks.com

3 saat

Okuma süresi: ~3 m


Terra’nın çöküşünden kaynaklanan serpinti, esasen tüm dijital varlıklar üzerinde ağır bir şekilde ağırlaştığından, kripto piyasaları bir yıldan fazla bir süre içinde en düşük noktasına ulaştı.

Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, Perşembe sabahı ticareti sırasında yaklaşık 1,1 trilyon dolara ulaştı. Bu, kriptonun toplu olarak 2,2 trilyon dolar değerinde olduğu yılın başında piyasa değerinin yarısından az.

En düşük seviyeden bu yana, tüccarlar kriptonun toplam piyasa değerine yaklaşık 135 milyar dolar geri döndü, ancak sıçramanın devam edip etmeyeceği hala belirsiz.

Alternatif katman-1 token Avalanche ve Binance’in her biri yaklaşık %25 değer kazanan yerel borsa parası BNB liderliğinde ilk 10 kripto para birimi (stablecoin’ler hariç) piyasa dibe vurduğundan beri ortalama %14’ten fazla toparlandı.

Piyasa liderleri bitcoin ve eter, yerel dipten bu yana yaklaşık %9 artarak nispeten daha yavaş toparlanıyor.

Aslında, son zamanlardaki en dayanıklı kripto para birimlerinden bazıları, borsalarda işlem gören yerel tokenlar, özellikle de Bitfinex’in Unus Sed Leo (LEO)’su oldu.

Binance’in BNB madeni parasına benzer şekilde, Bitfinex tüccarları jetonu tutarak ücretlerden tasarruf edebilir (LEO, kullanıcılara büyük bir 2010’da kaybedilen fonları geri ödeme mekanizması olarak iki katına çıkar).

Ancak Terra’nın algoritmik stabilcoini UST’nin dolar kurunu ilk kaybetmesinden bu yana LEO %2’den daha az düştü. Başlıca kripto para birimleri Solana, Polkadot ve XRP, yaklaşık %25 oranında değer kaybetti.

Ve geçen gün, Bitfinex rakibi FTX, FTT’nin yerel kripto para birimi %4’ten daha az düşerken, ether ve Cardano %13 düştü.

Kripto yatırım şirketi CMS Holdings’in kurucu ortağı Daniel Matuszewski, Blockworks borsa tokenlerinin, çoğunlukla yerleşik yanma mekanizmaları nedeniyle oynaklıktan ilham alan artan ticaret hacimlerinden yararlandığını söyledi.

Bu mekanizmalar tipik olarak belirteç sahiplerini ödüllendirmek için bir yöntem olarak hizmet eder. Borsalar jetonları geri alır ve yakar – kalıcı olarak ortadan kaldırır – dolaşımdaki arzı azaltırken fiyatları artırmak için satın alma gücünü artırır.

Matuszewski, “Borsalar için gerçekten çok ama çok büyük bir 24 saat oldu, bu yüzden çok fazla yanma ve satın alma oldu” dedi. “Borsalar şu anda sadece aşırı miktarda iş yapıyor ve bir sürü para kazanıyor ve bu onların jetonlarına akıyor.”

Kripto endeksi sağlayıcısı Nomics’in verilerine göre, borsa hacmi geçtiğimiz gün tamamen %14 arttı ve Bitfinex %34 gibi büyük bir sıçrama yaptı.

Matuszewski, Terra fiyaskosunun en kötüsünün kısa sürede dikiz aynasında olabileceğini söyledi.

“Terra öldüğünde, bu açıkça pek çok insanı incitmişti ve bunun bir işlevi olarak başka yerlerdeki riskleri azaltmak zorunda olduklarını düşünüyorum” dedi. Matuszewski şunları ekledi: “Eminim insanlar marj tamamlamaları yapmak zorunda kaldılar ve pegging sonucunda birçok zorunlu satış gerçekleşti. Bence piyasa döngüsünün bu kısmı büyük ölçüde bitti.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.