Yellen’ın ‘Sorumlu’ Kripto İnovasyonu Çağrısı Doğru

Yellen’ın ‘Sorumlu’ Kripto İnovasyonu Çağrısı Doğru

www.coindesk.com

1 saat

Okuma süresi: ~4 m


Yakın zamanda American University’de konuşan Janet Yellen, dijital para birimlerini ve varlıkları, inovasyonu ve onları çevreleyen politikaları düzenlemek için doğru yaklaşım hakkında bilgili ve hassas açıklamalar yaptı.

ABD Hazine Bakanı, sektörün sadece beş yıl içinde 14 milyar dolardan 3 trilyon dolara patlayıcı büyümesini ve kökenlerini kaydetti, hatta orijinal Bitcoin teknik incelemesinin aynı dijital varlıkların iki kez harcanmasını önleme çözümüne değindi, Bitcoin’den önceki sistemlere yönelik önemli bir eleştiri.

Yellen, “Hükümetin rolü, sorumlu inovasyonu sağlamak olmalıdır – tüm Amerikalılar için çalışan, ulusal güvenlik çıkarlarımızı ve gezegenimizi koruyan ve ekonomik rekabet gücümüze ve büyümemize katkıda bulunan inovasyon. Bu tür sorumlu inovasyon, düşünceli bir kamu-özel diyaloğunu yansıtmalı ve mali tarihimiz boyunca öğrendiğimiz birçok dersi dikkate almalıdır. Bu tür bir pragmatizm geçmişte bize iyi hizmet etti ve bugün bunun doğru yaklaşım olduğuna inanıyorum.”

Adelle Nazarian, ABD’de blok zinciri ve dijital varlıklardaki yeniliği koruyan ve kripto varlıklarının büyümesini sınırlayan yasalara karşı çıkan Amerikan Blockchain PAC’nin CEO’sudur.

Huffington Post ile kripto mevzuatı hakkında yakın zamanda yapılan bir röportajda, kara para aklamayı önleme (AML) ve müşterinizi tanıyın (KYC) ile tutarlı ilk madeni para teklifleri (ICO) için yeni kurallara, dile ve daha esnek bir çerçeveye ihtiyacımız olduğunu gözlemledim. ) inovasyonun gelişmeye devam etmesini sağlayacak kural koyma.

CEO olarak yönettiğim Amerikan Blockchain PAC, yeniliği teşvik eden bir iklim yaratırken halkı korumak için yasal ve düzenleyici bir yapı geliştirme süreci için Sekreter Yellen’ın sağlam yönergelerini memnuniyetle karşıladı. Olduğu gibi, Temsilci Glen “GT” Thompson (R-Pa.), düşünceli, iyi formüle edilmiş bir “kripto düzenleme planı” önererek bu süreci önemli ölçüde ilerletti.

“Thompson ilkeleri”, dijital emtia borsaları, gönüllü kayıt ve nitelikli dijital emtia saklama görevlileri için bir çerçeve sunar. Ayrıca dijital metalar yaratmak için geliştirilmiş bir süreç sunarlar; stablecoin varlıklarının ve borçlarının tam bir muhasebesini sağlamak; Stablecoin kullanan müşterileri korumak ve varlığa dayalı dijital emtia kullanıcılarını kaydetmek. Önceden satılan dijital emtialara uyacak ve bunlara uygulanacaklardır.

Bu öneriler, Bakan Yellen’ın öngördüğü süreci onurlandırıyor. Önerilen gönüllü kaydı örnekleyelim:

“Ticaret yerleri, [Commodity Futures Trading Commission] Dijital Ticaret Borsası rejimi veya bireysel devlet para aktarıcı lisansları kapsamında düzenlenmeye devam eder. Ticaret mekanları, yalnızca bir düzenleyiciyle karşı karşıya kalarak düzenleyici yüklerini azaltmak, kaldıraçlı ticaret sunmaya uygun olmak ve perakende kamuoyuna yeni dijital emtialar için giriş noktası olmak için CFTC düzenlemesini seçmeye teşvik edilecektir.”

Kongre Araştırma Servisi’ne göre, 49 eyalette para aktarıcıları olarak kayıt yapılması gerekiyor. Bunu gerçeğe dönüştürmek için bürokratik labirentlerde çalışmanın ve ardından devam eden zahmetli uyumluluk gereksinimlerinin milyonlarca dolara ve yıllara mal olması. Bu süreç, çoğu girişim için yasaklayıcıdır ve anlamlı bir ek kamu koruması sağlamadan yeniliği azaltır. İşletmelerin “tek noktadan alışverişi” seçmelerine izin vermek, Sekreter Yellen’ın pragmatizm tavsiyesini onurlandırıyor.

Kongre ve finansal hizmetler endüstrisi, kripto para biriminin yalnızca başka bir sıra dışı, popüler yanılgı veya kalabalıkların çılgınlığının sonucu olmadığını anladı. Blok zinciri (kripto para birimlerinin biçimlendirildiği), değiştirilemez belirteçler, Web 3 ve meta veri deposu gibi gelişmekte olan birçok önemli teknolojinin temelidir.

Ve Başkan Joe Biden’in “Dijital Varlıkların Sorumlu Gelişimini Sağlama” konulu İcra Emri, risklerin azaltılması çağrısında bulunurken, “ABD’nin dijital varlıkların ve dijital varlıkların sorumlu bir şekilde geliştirilmesi ve tasarımının ön saflarında kalmasını sağlamada bir çıkarı olduğunu kabul ediyor. uluslararası finansal sistemdeki yeni ödeme biçimlerinin ve sermaye akışlarının temelini oluşturan teknoloji. …”

Beyaz Saray, Hazine Sekreteri ve Temsilci Thompson ve Kongre Blok Zinciri Grubu Başkanları da dahil olmak üzere Kongre üyeleri – Temsilciler. Bill Foster (D-Ill.), Darren Soto (D-Fla.), Peter Schweikert (R-Ariz.) ve Tom Emmer (R-Minn.) – Amerikan Blockchain gibi gelişen dağıtılmış defter sektörünün temsilcileridir. PAC.

Bakan Yellen tarafından yönetilen kamu-özel diyaloğunun ilkeleri şimdiden bir araya getirildi. Tüm bu partilerin Sekreterin Konferans Salonunda toplanma zamanı geldi.

Böyle bir konuşma, Başkan Biden ve Sekreter Yellen’ın kamu güvenliğine olan saygısını güçlendirecek, Amerika’yı sorumlu kalkınmanın ön saflarında tutacak ve dijital varlıkların ve teknolojinin geleceğini şekillendirecektir.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.