Yakın Protokolün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının 3 nedeni

Yakın Protokolün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının 3 nedeni

Yakın Protokolün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının 3 nedeni

Yakın Protokolün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının 3 nedeni Birinci katman (L1) için savaş yeniden kızışmaya başlıyor ve tüccarlar Ethereum (ETH) ağının dışında hayatın nasıl olduğunu görmek için dışarı çıktıkça, birkaç protokol token değerlerinin son birkaç hafta içinde arttığını gördü. .

Belirteç fiyatı bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselen bir L1 protokolü, birlikte çalışabilirlik ve son derece hızlı işlem hızlarına odaklanan topluluk odaklı bir bulut bilişim platformu olan NEAR’dı.

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, NEAR’ın fiyatının bir geri çekilmenin ardından %50’den fazla artarak 9 Ocak’ta 13.10$’a düştüğünü ve 14 Ocak’ta 20.36$’dan yeni bir fiyatla rekor seviyeye ulaştığını gösteriyor.

Yakin Protokolun NEAR tum zamanlarin en yuksek seviyesine ulasmasinin 3

YAKIN/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

NEAR’ın artan gücüne katkıda bulunan üç neden, 150 milyon dolarlık bir finansman turunun başarılı bir şekilde kapatılması, Aurora çapraz zincir köprü protokolünün başarısı ve NEAR ağ çalışmasına başlayan büyüyen bir proje ve geliştirici ekosistemidir.

NEAR, finansman turunda 150 milyon dolar topladı

Son fiyat artışı, ekibin son finansman turunu başarıyla kapattığını ve Dragonfly Capital, a16z, Alameda ve Circle Ventures dahil olmak üzere çeşitli yatırımcılardan 150 milyon dolar topladığını duyurdu.

@NEARProtocol, ekosistem büyümesini desteklemek için 150 milyon dolar artırdı! #NEAR, @zhusus Three Arrow Capital liderliğindeki 150 milyon dolarlık bir finansman turunun kapatıldığını duyurdu.

Katılımcılar arasında @MechanismCap, @a16z, @dragonfly_cap, #Alameda ve çok daha fazlası yer aldı.

https://t.co/DjilZpkYPH ​​öğrenin

— NEAR Blockchain (@NEAR_Blockchain) 13 Ocak 2022

NEAR, ekosistem finansmanı yoluyla Web3 teknolojilerinin benimsenmesini hızlandırmak için toplanan fonları kullanmayı, NEAR topluluğunun marka bilinirliğini artırması için bölgesel merkezler geliştirmeyi ve protokole dayalı projeleri desteklemeyi planlıyor.

Asya, Afrika ve Avrupa’da kurulan topluluklara ek olarak NEAR, erişimini Latin Amerika, Türkiye ve Hindistan’a genişletmek istiyor.

Aurora Çapraz Zincirli Köprü

NEAR’ın geçen ayki yükselişindeki ikinci faktör, Aurora protokolünün başarılı bir şekilde başlatılmasıydı. Bu platform NEAR’a dayanmaktadır ve kullanıcıların ve Ethereum ağı üzerinde çalışan merkezi olmayan uygulamaların NEAR protokolüne köprü oluşturmasına yardımcı olur.

1642241415 940 Yakin Protokolun NEAR tum zamanlarin en yuksek seviyesine ulasmasinin 3

Aurora, varlıkların desteklenen ağlar arasında geçişini kolaylaştırmak için Rainbow Bridge’i kullanıyor ve Defi Llama Is Block’tan alınan verilere göre, toplamda 732 milyon doları aşan zincirler arası aktarımlar için hızla popüler bir protokol haline geldi.

NEAR’daki projelerin satın alınmasının ve Ethereum’dan tokenlerin taşınmasının getirdiği artan aktivitenin bir sonucu olarak, NEAR ağındaki günlük işlem sayısı, 11 Ocak’ta 721.061 işlemle yeni bir rekor seviyeye ulaştı.

1642241415 621 Yakin Protokolun NEAR tum zamanlarin en yuksek seviyesine ulasmasinin 3

NEAR’da günlük işlem sayısı. Kaynak: NAH

İlişkili: 2022’de Hangi Katman Bir Protokolleri Aşacak?

Ekosistemin genişlemesi

NEAR ekosistemine değer katmaya yardımcı olan üçüncü bir gelişme, geliştirici topluluğunun büyümesi olmuştur. Son iki ayda, başlatılan veya NEAR ağına köprülenen projelerin sayısı arttı.

#NEAR’daki geliştiriciler, sözleşmelerinde harcanan txns ücretlerinin %30’unu alır! – @NEARProtocol’daki MAD’in hızlı büyümesinin ve bir yılda 4 kattan fazla büyüme göstermesinin birçok nedeninden biri olabilir!
En hızlı büyüyen geliştirici ekosisteminde ilk 3 pic.twitter.com/UCe9jYVRcG

— THE NEARWEEK Ⓝ (@NEARWEEK) 11 Ocak 2022

Yukarıdaki tweet’te görüldüğü gibi, NEAR’daki geliştiricilerin sözleşmelerinde harcanan işlem ücretlerinin %30’unu almaları gerçeği sayesinde, NEAR şimdi tüm kripto para ekosisteminde en hızlı büyüyen üçüncü geliştirici topluluğuna sahip. Bu, geliştiricilere, tazminatın her zaman garanti edilmediği bir alanda gelir sağlar.

Büyüyen geliştirici topluluğu, zincirler arası bir köprünün piyasaya sürülmesiyle birleştiğinde, büyümeye ve yeni projeler çekmeye devam eden NEAR ekosisteminin genişlemesiyle sonuçlandı.

Yakin Protokolun NEAR tum zamanlarin en yuksek seviyesine ulasmasinin 3

NEAR ekosistemindeki projeler. Kaynak: NEARMates

Cointelegraph Markets Pro VORTECS™ verileri, son fiyat rallisi öncesinde 9 Ocak’ta NEAR için yükseliş görünümü belirlemeye başladı.

Cointelegraph’a özel VORTECS™ Skoru, piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter etkinliği gibi veri noktalarının birleşiminden elde edilen geçmiş ve mevcut piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırmasıdır.

1642241415 157 Yakin Protokolun NEAR tum zamanlarin en yuksek seviyesine ulasmasinin 3

VORTECS™ Puanı (yeşil) ve YAKIN fiyat. Kaynak: Cointelegraph Markets Pro

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, NEAR için VORTECS™ Skoru 9 Ocak’ta yeşile tırmandı ve fiyatın sonraki dört gün içinde %52 artmaya başlamasından yaklaşık bir saat önce 75’e ulaştı.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.