Yaban hayatı koruma çabaları NFT tarafından finanse edilen girişimlere dönüşüyor

Yaban hayatı koruma çabaları NFT tarafından finanse edilen girişimlere dönüşüyor

cointelegraph.com

2 saat

Okuma süresi: ~3 m


Dijital ikiz dönüştürülemeyen jetonlar veya NFT’ler artık yalnızca tüketici ürünleri için ayrılmış değil. Hollanda merkezli merkezi olmayan karbon kredisi borsası Güney Yarımküre’deki Coorest ve koruma danışmanlık firması PLCnetwork, Afrika’daki oyun rezervlerinde ve özel mülkiyete ait koruma alanlarında gerçek dünyada nesli tükenmekte olan bireysel hayvanları tokenize etmek için bir araya geldi. Bu vahşi yaşam NFT’leri, sahiplerinin bir fil, aslan, çita veya gergedana sponsor olmalarını sağlar. Satışlardan elde edilen kar, temsil ettikleri hayvanlar için yiyecek, barınak ve güvenlik için kullanılacaktır.

Cointelegraph, Coorest’in kurucusu ve CEO’su William ten Zijthoff ile blockchain ve sürdürülebilirliği yaban hayatı koruma ile birleştirme hakkında daha fazla bilgi edinmek için konuştu. Coorest, blok zincirinde ticareti yapılabilen getiri getiren varlıkları veya tahvilleri ve karbon kredilerini simgeleyen bir NFTrees CO2 tazminat sistemi işletmesiyle tanınır. Bir NFTree satın alanlar, azaltılan CO2 miktarını kaydetmek için CO2 jetonlarını toplar ve yakar.

Benzer şekilde, yaban hayatı kavramı, korumayı hem hayvanlar hem de çevre için yatırım yapılması gereken bir varlık olarak ele alır. Koruma alanlarının veya eko-konakların “gelir veya bağışlar için turizme bağlı olmayan yeni iş modellerine ihtiyaç duyduğunu” açıkladı. Bu nedenle Coorest, Güney Afrika, Zimbabve ve Botswana’daki vahşi yaşam rezervleriyle bağlantıları olan Güney Yarımküre PLC ağıyla ortaklık kurdu.

Bunu kaçıramazsın!
Coorest, @PLCnetworkSH ile işbirliği içinde, hayvanların iyi durumda olduğunu ve evlat edinme ödemelerinin olumlu yönde etkilediğini gösteren #ProofOfLife kanıtlarını yüklemek zorunda kalan vahşi yaşam parklarıyla birlikte vahşi yaşam #NFTadoption sağlayacak!
Makalenin tamamı burada: https://t.co/aVETZUl8P8

— Coorest – Resmi Kanal (@CoorestOfficial) 23 Mart 2022

PLCnetwork kurucusu Dr. Yerde yaban hayatı korumanın ana sorunu Julia Baum, “bunun maliyetli olması ve kaynakların genellikle çok sınırlı olması”. Genel olarak daha büyük bir bütçeye sahip özel bir rezerv için bile, örneğin bir Afrika çalı filinin bakımının maliyeti çok pahalı olabilir çünkü eskrim, izleme, 24 saat kaçak avlanma karşıtı devriyeler ve veteriner desteği içerir.

Bir elephaNFT veya bir lioNFT’ye sahip olmanın başlıca faydalarının ne olduğu sorulduğunda, ten Zijthoff bunun hayvanlar, vahşi yaşam rezervi ve Coorest ile uzun vadeli bir ilişki kurmakla ilgili olduğunu söyledi. Ayrıca, yaban hayatı NFT’lerine sahip olmanın hayvanlar üzerinde mülkiyet sağlamadığını, bunun yerine hayvanın hala hayatta olduğuna dair aylık “yaşam kanıtı” doğrulaması sağladığını açıkladı. Her NFT’nin meta verileri, tokenize edilmiş her bir hayvana özgü tür, yaş ve cinsiyet hakkında bilgiler içerir. Sahipler ayrıca vahşi yaşam rezervini ziyaret etmeye ve hayvanlarla tanışmaya davet edilecek.

Bu Yaban Hayatı NFT’lerinden elde edilen fonların %70’i, aylık veya belirli bir programa göre serbest bırakılan fonlarla oyun rezervine veya koruma alanına gidecek. VulcanForged, vahşi yaşam NFT’lerini çeşitli oyna-kazan oyunlarda satmak ve öne çıkarmak için Coorest ile ortaklık kuran ve sahiplerine ek oyun içi kullanımlar ve ödüller sunan bir blockchain oyun stüdyosu ve NFT pazarıdır.

İlgili: Vulcan Forged (PYR) sanal arazi satışlarından ve Elysium testnet lansmanından sonra toplanıyor

Yaban Hayatı NFT’lerinin bu ilk pilot projesi “genel koruma inovasyonunu daha da geliştirmek” için devam ederken, Baum bu yeni etki NFT’lerinin yeni ve daha geniş kitleler için koruma eylemi ve sosyal kalkınma konusunda farkındalığı artırabileceğine inanıyor. Uzun vadeli hedef, daha büyük yatırımlar ve dünya çapında saha başarısı elde etmek olduğunu da sözlerine ekledi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.