XTZ Teknik Analizi: 3 Dolar Satın Almak İçin Harika Bir Fiyat

XTZ Teknik Analizi: 3 Dolar Satın Almak İçin Harika Bir Fiyat

kriptoknowmics.com

4 saat

Okuma süresi: ~3 m


Bu, XTZ pazarındaki kritik an. Önümüzdeki birkaç hafta içinde gerçekleşecek olaylar yeni bir orta vadeli büyüme trendinin temellerini atacak. O halde şimdi mevduatınızı artıracak iyi bir dalga yakalamanın tam zamanı. 21 Ekim 2019’dan başlayarak, XTZ fiyatı trend büyüme kanalı içinde hareket etti. Küresel trend çizgisi, satıcıların saldırılarına 3 yıl dayandı. Ancak Ocak 2022’den bu yana satıcılar, küresel trend çizgisinin kontrolünü ele geçirmek için çok başarılı bir girişimde bulundular. XTZ https://www.tradingview.com/x/mKieslyg/ Yazma sırasında, haftalık bir zaman diliminde bir konsolidasyon var. Bu konsolidasyonda, piyasa katılımcıları küresel büyüme eğiliminin kaderine karar veriyor. Ana kritik aralık 3 dolardır. Bu işaretin altında satıcılar Ocak 2022’den itibaren herhangi bir haftalık mum kapatamıyor. Son 4 ayda işlem hacminin düştüğü gerçeği göz önüne alındığında, satıcıların fiyat üzerinde baskı yapacak güçleri yok. Ancak alıcılar bir büyüme trendi başlatmaktan korkuyorlar. O kadar belirsiz bir zamanda ki, XTZ kripto para birimini düşük risklerle satın alma şansı var. Satıcılar 3 $ aralığının kontrolünü ele geçirmeyi başarırsa, XTZ’ye yatırım yapmanızı önermiyoruz. Bu durumda 2 dolara düşmeye devam etme riski var. Bununla birlikte, bir risk alarak ve 3$ aralığında XTZ satın alarak, yatırımcılar orta vadeli ticaretin %50’sini yakalama ve 4.6$’a yakın bir kâr kaydetme şansına sahip olacaklar.

Günlük Zaman Çerçevesinde XTZ Teknik Analizi

TradingView Grafiği https://www.tradingview.com/x/c27Bok5Z/ Günlük zaman diliminde XTZ fiyat hareketini analiz ederek, üçgen şeklinde istikrarlı bir konsolidasyon görebilirsiniz. Şimdi XTZ fiyatı konsolidasyonun alt çizgisine yakın. İşlem hacimleri oldukça düşük ve şu anda XTZ satın almak riskli. Bize göre satıcılar, XTZ fiyatını yerel olarak düşürmek ve 11 Nisan’dan itibaren yerel en düşük fiyatı güncellemek için başka bir girişimde bulunacaklar. Bu promosyon sırasında XTZ fiyatı keskin bir şekilde düşmeye başlamazsa ve 3$ aralığında durursa ve işlem hacimleri artarsa ​​- bu satın almak için harika bir sinyal olacaktır. Kârın bir kısmını elde edebileceğiniz ilk hedef 3,9 dolar civarında. Bu noktada konsolidasyon üçgeninin üst trend çizgisi yer alıyor. Üçgen içinde konsolide olmaya devam etme riski göz önüne alındığında, potansiyel karları riske atmanın bir anlamı yok. Konsolidasyonun en altında sabit bir karı koruyarak XTZ kripto para birimini konsolidasyonun altında geri satın alabilmek daha iyidir.

XTZBTC Fiyatı Provokasyona Hazırlanıyor

TradingView Grafiği https://www.tradingview.com/x/d8R4GNxo/ XTZBTC fiyat düşüş trendinin 0,000074 aralığında küresel durması iyi haber. Alıcıların maksimum pasifliği ve en azından bir miktar toparlanmayı organize etmeye yönelik başarısız girişimler, alıcıların zayıflığını veya provokasyon hazırlıklarını gösterir. Düşük işlem hacimleri ve alıcıların XTZBTC fiyatını likidite bölgesinin üzerine çıkaramaması nedeniyle düşüş devam edecek. Ama bu yeni bir sonbahar dalgasının başlangıcı mı olacak? Bizce, hedefi yatırımcıları XTZ’yi yerel düşük seviyelerde satmaya ve onlarsız aya seyahat etmeye zorlamak olan bir provokasyon hazırlanıyor. Böylece büyük bir alıcı, küçük yatırımcıların stop emirleri üzerine kısa sürede oldukça büyük bir pozisyon toplayabilecektir. Bu nedenle, bu provokasyonun gerçekleşmesini beklemek ve büyük profesyonel oyuncularla satın almaya çalışmak daha iyidir.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.