WisdomTree, yaklaşmakta olan kripto cüzdanını ‘gelecek 2 milyara’ hizmet edecek şekilde konumlandırıyor

WisdomTree, yaklaşmakta olan kripto cüzdanını ‘gelecek 2 milyara’ hizmet edecek şekilde konumlandırıyor

www.theblockcrypto.com

43 m

Okuma süresi: ~4 m


Hızlı alma

  • WisdomTree, 2023’te tam olarak piyasaya sürülecek olan kripto cüzdanının beta lansmanı için hazırlanıyor.
  • en ABD varlık yöneticileri finansal hizmetler endüstrisini “bozulmaya hazır” olarak görüyor.

ABD varlık yöneticisi WisdomTree, tüketiciye yönelik kripto cüzdanının mevcut mahsulden korkan, teknoloji konusunda daha az bilgili kullanıcılar için ulaşılabilir bir deneyim sunacağını umuyor.

WisdomTree Prime olarak bilinen akıllı telefon tabanlı cüzdan, ilan edildi Wisdomtree’nin Avrupa dijital varlık ürünleri başkanı ve dijital varlıklar başkanı Jason Guthrie, The Block ile yaptığı röportajda, Ocak ayında ve gelecek yıl Amerika genelinde tam bir dağıtımdan önce bu yaz sınırlı bir ABD lansmanı olacağını söyledi.

WisdomTree Prime, şu anda en iyi üçüncü şahıslar aracılığıyla borsada işlem gören fonlar (ETF’ler) sunmakla tanınan bir firma için doğrudan tüketiciye finansmana yönelik ilk adımı temsil ediyor. Bu, Wisdomtree’yi MetaMask ve Strike dahil olmak üzere kripto girişimleri, Chime gibi neobankalar ve JPMorgan Chase ve Citigroup gibi geleneksel tüketici bankaları ile rekabet etme kursuna sokacak.

“Bugün iki yüz milyon insan kripto kullanıyor. Bunlar erken benimseyenler, ”dedi Guthrie. “İçerideki 200 milyonu değil, gelecek 2 milyarı ve onların bu alana bağlanmalarına, bu alanı kullanmalarına ve bundan yararlanmalarına nasıl yardım ettiğimizi gerçekten umursuyorum.”

Guthrie, blok zinciri teknolojisini, finansal işlemlerde yer alan sayısız aracıdan kaynaklanan sürtüşmeleri ve maliyetleri azaltmak için harika bir araç olarak görüyor. Yine de, çoğu kripto cüzdanının son kullanıcı deneyiminin şu anda ortalama bir kişi için çok karmaşık olduğunu söylüyor.

Yaklaşık 75 milyar doları yöneten WisdomTree, piyasada belirli bir teknik işlem becerisi gerektiren kendi kendini saklayan kripto cüzdanları ile Binance ve FTX gibi kripto borsaları tarafından sunulan merkezi hesaplar arasında bir boşluk görüyor.

Guthrie, “Şu anda orada olanlarla ilgili olarak, insanların bu alana girmesini sağlayan büyük bir boşluk var.” Dedi. Ledger gibi kendi kendini saklayan cüzdanlar, “gerçekten teknolojiye ilgi duyuyorsanız ve erken benimseyen biriyseniz veya bilgisayar konusunda bilgili veya okuryazarsanız sorun değil. Ancak bu, ana akım için gerçekten uygun bir kullanıcı deneyimi değil.”

tokenize edilmiş varlıklar

Guthrie’nin WisdomTree Prime için büyük emelleri var ve onu “birinin finansal hayatının merkezine oturabilecek” bir uygulama olarak görüyor.

Kullanıcılar maaş çeklerini yatırabilecek, günlük harcamalar için bir banka kartı bağlayabilecek, çeşitli tokenize varlıklara yatırım yapabilecek ve zamanla merkezi olmayan finansta (DeFi) meydana gelen yeniliklerle bütünleşebilecekler.

En azından başlangıçta, cüzdandaki tüm varlıklar WisdomTree’nin tokenize edilmiş sürümleri olacaktır. Bu nedenle, kullanıcıların dolarları WisdomTree tokenize edilmiş dolar olarak saklanacak ve bitcoin gibi herhangi bir yatırım da WisdomTree’nin tokenize versiyonu olacak.

Guthrie, uygulamanın ilk teklifinin dolar, ABD devlet tahvilleri, altın, bitcoin ve eter versiyonlarını içermesi gerektiğini söyledi. Sonunda tokenize edilmiş borsa endeksleri gibi ekstra yatırım seçenekleri eklemeyi umuyor.

Ayrı ayrı olan WisdomTree fırlatmak isteyen ABD’de bir spot bitcoin ETF, kripto cüzdanları için kıyasıya pazarda rekabet etmek için bazı araçlara sahiptir. Birincisi, altının altın ETF’ye dönüştürülmesi de dahil olmak üzere diğer platformlarda işlem yapabilmeleri için yatırımları uyarlama konusunda yılların deneyimine sahiptir. Ayrıca, daha çok ana akım yatırımcılara tanıdık gelen bir markaya sahiptir.

Uygulamanın amacı, kullanıcılara geleneksel bankacılık ve yatırımın tüm işlevlerini – maaşınızı almak, arkadaşlarınıza para transfer etmek, emeklilik için birikim yapmak – sağlarken, geleneksel finansal sistemin onlarca yıllık teknolojisini bir kenara bırakmaktır.

Guthrie, “Bu deneyimi yönetilebilir hale getirebilir, sahip oldukları gibi hissedebiliriz, ancak bu yeni teknoloji grubuna bağlı ve doğal olarak inşa edilmiş olabiliriz.” Dedi.

Matt Damon yok

WisdomTree, gelecek yılın tam lansmanı yaklaşırken pazarlamayı hızlandıracak olsa da, türlerine savurganlık yapmayı planlamıyor. göz alıcı Bazı tüketici odaklı kripto markaları tarafından kullanılan gösteriler.

Guthrie, “İkna edici bir değer önerisi olan çok iyi bir ürününüz varsa, bir stadyuma isim vermeden veya Matt Damon’ı işe almadan müşterileri çekebilirsiniz” dedi.

Yine de, blok zincirlerinin kamusal doğasını, tüketici finansmanında daha geniş çapta benimsenmeleri için potansiyel bir meydan okuma olarak görüyor. İşlemler tam görünümde gerçekleştiğinden, bazı kullanıcılar tanıdıklarının cüzdan adreslerini öğrenmesinden endişe duyabilir – ancak kripto karıştırma araçları bundan kaçınmaya yardımcı olabilir.

Guthrie’nin dediği gibi, “Dün gece biraları ödemen için sana 10 dolar göndermek istiyorum. O zaman gidip tüm banka hesabımı görebilmen için sana ihtiyacım yok.”

Genel olarak, Guthrie kriptonun finansal hizmetleri bozma potansiyeli konusunda iyimser.

“Finansal hizmetlerin ‘internet anına’ sahip olduğunu düşünmüyorum,” diye bitiriyor. “İnsanlar formları çevrimiçi olarak dolduruyorlar, ancak nominal olarak 20 yıl önce şubede yaptıklarıyla aynılar. Deneyim ve iş modeli temelde aynıdır. Ve bence bu bozulmaya müsait.”

© 2022 The Block Crypto, Inc. Tüm Hakları Saklıdır. Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.