Wilshire Phoenix Kurucusu: Kripto Endüstrisinin Geleceği Bitcoin Değil, Geliştiricileri Takip Edin

Wilshire Phoenix Kurucusu: Kripto Endüstrisinin Geleceği Bitcoin Değil, Geliştiricileri Takip Edin

beincrypto.com

2 saat

Okuma süresi: ~4 m


Varlık yönetimi firması Wilshire Phoenix’in kurucu ortağı William Cai, bitcoin’in (BTC) kripto para birimi endüstrisinin geleceği olmayabileceğini savundu..

Bunun yerine, yatırımcıların en umut verici projelere maruz kalmak için BTC piyasa değeri yerine yeni geliştiriciler dalgasına daha fazla dikkat etmesi gerektiğini söylüyor.

BeInCrypto’ya konuşan Cai, bitcoin’in endüstri standardı olmaya devam etmesine rağmen, birkaç proje kendi kendine ölçeklenmeye başladığından, tüm alanın itici gücü olmayacağını söyledi.

Bu farklılığa örnek olarak, merkezi olmayan finanstaki (DeFi) ve geleceğin blok zinciri teknolojisinin ademi merkeziyetçilik fikri üzerine inşa edilen yeni interneti Web3’teki gelişmelere işaret etti.

Solana (SOL) ve Ethereum (ETH) gibi blok zincirlerinin Web3 ekonomisi için daha sağlam bir altyapı temeli oluşturmaya başladığına inanan Cai, “Piyasa değeri, kripto alanının ve kripto tokenlerinin mevcut durumunun bir anlık görüntüsüdür” dedi. bitcoin ile karşılaştırıldığında.

“Borsaya benzer şekilde, bir hisse senedinin mevcut piyasa değerine bakmak tek başına gelecekteki potansiyelinin çoğunu ortaya çıkarmaz. Öngörülü olabilecek veya öncü göstergeler olan diğer metriklere bakılmalıdır” diye ekledi.

Geliştirici etkinlik anahtarı

Cai, gelişmekte olan önemli platformları tespit etmenin en kolay yollarından birinin geliştirici faaliyetlerine göz kulak olmak olduğunu söyledi.

“Bir bütün olarak kripto alanı için ilginç bir ölçüm, geliştirici personel sayısının veya kod miktarının hareketi veya büyümesidir. Bu metrik, özellikle çok gürültülü ve değişken bir token fiyat ortamında en son ilginin veya büyümenin nerede olduğunu ortaya çıkarmaya yardımcı olabilir” dedi.

Santiment tarafından hazırlanan bir rapora göre, 2021 için toplu geliştirme faaliyetine göre ilk 20 proje, Cardano, Kusama, Polkadot ve Ethereum gibi blok zincirleri içeriyordu.

Solana’ya olan geliştirici ilgisi, blok zincirinin Hackathon etkinliklerine katılarak kanıtlandı ve katılımcı sayısı bir yıl önceki 1.000’den geçen yıl 13.000’e yükseldi.

Wilshire Phoenix, yeni yatırım ürünlerini piyasaya sürmeye odaklanıyor

Wilshire Phoenix, kendisini “yatırımcılara piyasalara daha doğrudan ve verimli erişim sağlamak için yeni yatırım ürünleri sunmaya odaklanan gelişmekte olan bir fon sponsoru” olarak tanımlayan New York merkezli bir şirkettir.

Ekip daha önce, Mart 2020’de ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) tarafından reddedilen bir bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için onay istedi. ETF, bitcoin’i ABD Hazine Bonolarına karşı korumayı önerdi.

Buradaki fikir, borsada işlem gören bir fonun perakende yatırımcıların düşük bir maliyetle bitcoine maruz kalmasına yardımcı olacağıydı.

Coinmarketcap’e göre William Cai, kripto para piyasaları çökerken ve toplam piyasa değeri önceki 48 saat içinde 1,7 trilyon dolardan %20’den fazla düşüşle 1,36 trilyon dolara düşerken konuştu.

Rakam, Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3 trilyon dolardan %55 düştü.

Bitcoin, toplam piyasa değerinin %43’ünü veya 589 milyar dolarını oluşturuyor. ABD Federal Rezervi enflasyonu frenlemek için geçen hafta faiz oranlarını yükselttikten sonra kripto varlığı %25’ten fazla değer kaybetti ve yaklaşık 30.400 dolar oldu.

Terra’nın LUNA’sı, ekosistemin stabilcoini UST’nin dolar kurunu kaybedip 0,34 dolara düşmesiyle, yazı yazarken %80’in üzerinde düşüşle 4,25 dolara inerek bozguna öncülük etti.

Birkaç kişi bunun LUNA ve UST için son olabileceğine inanıyor. Ethereum %23’ün üzerinde düşüşle 2.300 dolarda.

Cai, “Yakın gelecekte, bitcoin fiyatının genel kripto alanının önemli bir barometresi olmaya devam ettiğini görüyoruz – fiyat oynaklığı devam edecek, ancak yukarı yönlü büyüme potansiyeli var” dedi.

Dikkatli yürü, Cai’yi uyar

Wilshire kurucu ortağı ve yönetici ortak Cai, geliştirici faaliyetlerine göz kulak olmanın önemli olmasına rağmen, bazı pazar patlamalarının aldatıcı olduğu ve dikkatli davranılması gerektiği konusunda uyardı.

“Patlayıcı büyüme alanlarının muazzam kazananlar üretebileceğine ve aynı zamanda sıfıra alev alacak pek çok başkasına da dikkat edilmelidir” dedi.

Onun yorumu, Terra’da ortaya çıkan gelişmeleri perspektif haline getiriyor [LUNA], bir noktada değeri yaklaşık 40 milyar dolar olan bir kripto devi. Bu değer 9 Mayıs’tan bu yana olağanüstü bir düşüşle yaklaşık 3,1 milyar dolara düştü.

Cai, Bitcoin’in çeşitli alanlarda iyileştirmeye ihtiyacı olduğunu söyledi. Kasım ayında Bitcoin Core, işlemleri daha ucuz, daha hızlı, daha özel ve daha verimli hale getirmeyi amaçlayan 2017’den bu yana ilk büyük yükseltmesini gördü.

Ancak analistler, Bitcoin Taproot yükseltmesini “zaten modası geçmiş bir teknolojide küçük bir gelişme” olarak eleştirdiler. Rakiplerin blok zincirlerinde büyük değişiklikler ve iyileştirmeler yaptığı bir zamanda değişmek için çok yavaş veya katı olduğu için rutin olarak rap edilen en iyi blok zinciri ve kripto için tanıdık bir eleştiri.

Wilshire Phoenix’in reddedilen bitcoin borsa yatırım fonu önerisi hakkında yorum yapan Cai, böyle bir ürün fikrinin kripto para birimini son derece iyileştireceğini savunuyor. O vazgeçmeyi reddetti.

“Piyasanın şu anda mevcut olandan daha iyi bir bitcoin ürününü hak ettiğine inanıyoruz. Bitcoin maruziyetiyle ilgilenen yatırımcılar için düzenlenmiş ve verimli bir spot bitcoin ürünü sağlamak için SEC ile çalışmaya devam ediyoruz” dedi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.