Warren Buffett’in Enflasyonu Yenmek İçin Tavsiyesi Aslında Bitcoin’in Başarısının Anahtarıdır (Görüş)

Warren Buffett’in Enflasyonu Yenmek İçin Tavsiyesi Aslında Bitcoin’in Başarısının Anahtarıdır (Görüş)

kriptopotato.com

2 saat

Okuma süresi: ~4 m


Geçen hafta yıllık Berkshire toplantısında, Warren Buffett, Bitcoin’in son on yılda tarih yaratan yatırım getirisini engellemeye devam etti. Ancak yatırım efsanesi, Bitcoin’i bu kadar değerli yapan şey olan enflasyonu yenmek için tavsiye de verdi.

Yatırım haberleri dünyası, Warren Buffett’in Bitcoin’i küçümseyen son sözlerine verilen yanıtlarla doldu. Efsanevi yatırımcı, kötü şöhretli “fare zehiri karesi” hakaretini 2018’den bir adım daha ileri götürdü.

Buffett’in Mayıs 2018’de bu şakayı yaptığı günden bu hafta sonuna kadar, Bitcoin’in fiyatı, geçen Kasım’ın tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana piyasa bu yıl büyük ölçüde teslim olmuş olsa bile, yatırımcılara kabaca %300 yatırım getirisi sağladı.

Warren Buffett, Tüm BTC’leri 25 Dolara Almayacak

Geçen Cumartesi 2022 Berkshire Hathaway yıllık hissedar toplantısında Buffett, dünyadaki tüm bitcoin’i yirmi beş dolara satın almayacağını söyledi:

“Bana dünyadaki tüm Bitcoin’e sahip olduğunu söyleseydin ve bunu bana 25 dolara teklif etseydin, kabul etmezdim çünkü onunla ne yapardım? Öyle ya da böyle sana geri satmak zorunda kalacağım. Hiçbir şey yapmayacak.”

Bu, Bitcoin’in kendine güvenen bir anti-onayıdır, ancak daha sonra Berkshire Hathaway güçlendiricilerinin büyük bir oditoryumu için canlı etkinlikte, eski “Oracle of Omaha”, bir Soru-Cevap sorusuna yanıt olarak enflasyona karşı korunma hakkında bazı tavsiyeler verdi.

İronik olarak, Warren Buffett’in enflasyonu yenme tavsiyesi, Bitcoin’in çok iyi yaptığı şeydir. Enflasyonu yenmek için nasıl yatırım yapılacağına ilişkin bir hissedar sorusuna yanıt olarak şunları söyledi:

“Yapabileceğiniz en iyi şey, bir şeyde son derece iyi olmaktır. Kasabadaki en iyi doktorsan, kasabadaki en iyi avukatsan, ne olursa olsun en iyisiysen… [people] sizin teslim ettiğinize karşılık onların ürettiklerinden size verecekler.”

Bay Buffett, cevabını detaylandırarak devam etti:

“Sahip olduğun yetenekler senden alınamaz. Aslında senden uzakta şişirilemezler. … Yani açık ara en iyi yatırım, kendinizi geliştiren ve hiç vergilendirilmeyen yatırımdır.”

Aslında bu yüzden Bitcoin bu kadar başarılı.

Bitcoin, herkesin indirip ağa katılmak için kullanabileceği açık kaynaklı bir yazılım programı kullanarak bankacılık hizmetleri ve ödeme havaleleri için yapılması çok zor olan birkaç şeyi yapmakta son derece iyidir.

Bitcoin, yüksek teknolojili yazılım mimarisi yeniliği, açık kaynaklı bulut bilişim, güçlü açık anahtarlı kriptografiyi kullanmak için gerçek dünyadaki sivil ticari kullanım örnekleri ve elbette bu yeniliklerin sunduğu nihai ürün olan finansal hizmetler sağlama konusunda devrim niteliğinde bir şekilde olağanüstüdür. açık kaynaklı bir protokole sahip halka açık bir blok zincirinde.

Bitcoin, Omaha’nın Enflasyon Ayırma Tavsiyesinin Oracle’ını Örneklendiriyor

Ancak bunun da ötesinde, Bitcoin’in özellikle istisnai olarak tasarlandığı ve 13 yıldır piyasada istisnai olduğunu kanıtladığı şeylerden biri de enflasyonu yenmek. Dolar 2009’dan beri sürekli değer kaybetti.

ABD doları enflasyon oranı ve Bitcoin fiyatının bu grafiğine göz atın (referans için S&P 500 Endeks seviyesi verilmiştir). Korelasyon bir bakışta görsel olarak belirgindir.

Sanki Bitcoin fiyatı, mevcut dolar krizinin başlamasından hemen önce, 2019’un sonlarından bu yana geçen bir buçuk yıl içinde ABD doları enflasyon oranını yeni zirvelerine çıkarıyor gibi.

Dolar ayrıca, yasama organları ve merkez bankaları tarafından alınan ve tarihsel olarak eşi benzeri görülmemiş bir dizi acil mali ve parasal teşvik önleminin ardından 2020’den bu yana aniden ve hızlı bir şekilde değer kaybetti.

Berkshire hissedarının enflasyonu yenme konusundaki sorusuna yol açan şey buydu. Bu, bu yıl finans piyasalarında ve hedge fonlarında yankılanan bir soru.

Bu yüzden Warren Buffett ve uzun zamandır iş ortağı Charlie Munger’ın Bitcoin’deki değeri görmemesi şaşırtıcı.

Kendi mütevazı ve hassas ilkeleri ve değer standartlarıyla, Berkshire hissedarlarına verdikleri çok makul ve dünyevi tavsiyeleriyle – Warren Buffett’ı Amerika’nın en zengin adamı yapan efsanevi bir kariyer üzerinden borsayı yenmek için kullandıkları tavsiyeler. uzun yıllar — Bitcoin tam olarak uyuyor. 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.