Veteran Bitcoiner Samson Mow’a Göre Bunlar, BTC’yi Benimseyebilecek Sıradaki Ülkeler

Veteran Bitcoiner Samson Mow’a Göre Bunlar, BTC’yi Benimseyebilecek Sıradaki Ülkeler

Dailyhodl.com

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


Eski Blockstream yöneticisi ve uzun süredir Bitcoin (BTC) savunucusu Samson Mow, diğer ülkelerin önümüzdeki yıllarda piyasa değerine göre önde gelen kripto varlığını benimsediğini gördüğünü söylüyor.

Şu anda Bitcoin teknoloji şirketi JAN3’ün CEO’su olan Mow, Kitco News ile yaptığı bir röportajda, yakında BTC’yi kabul edebileceğini düşündüğü bir ülkenin adını verdi.

“Eh, Panama geliyor gibi görünüyor. Sadece bir yasayı imzalamak için başkandan imza bekliyorlar. Bu oldukça beklenmedikti, Orta Afrika Cumhuriyeti bile beklenmedikti. Birdenbire ortaya çıktı.

Kesinlikle bu yıl içinde bir başkasının ortaya çıktığını görmemizin mümkün olduğunu düşünüyorum. Aslında ben de birkaç ülkede çalışıyorum, farklı yerlerde yerde Bitcoinciler var. Burada iki yol var. Biri Bitcoin’i aktif olarak zorluyor, diğeri ise bunu kendi başlarına çözüp ‘Tamam, Bitcoin kullanacağız’ dedikleri doğal benimseme. Beklentilerimiz bu yıl iyi görünüyor.”

Mow ayrıca, ülkede Bitcoin’in benimsenmesini teşvik etmek için Meksika’daki büyük kişiliklerle çalıştığını da ortaya koyuyor.

“Meksika’da bazı insanlarla çalışıyorum. Indira Kempis, o bir Meksikalı senatör. Ayrıca Ricardo Salinas, Meksika’da Bitcoin’i benimsemeye çalışan Meksikalı Avengers ekibi. Ve birkaç tane daha, henüz isim vermek istemiyorum ama oyunda daha fazlası var.”

Mow ve Blockstream, Orta Amerika ülkesinin yeni bir “Bitcoin Şehri”ni finanse etmek için kullanmayı planladığı El Salvador’un Bitcoin tahvillerinin arkasındaki baş mimarlardı.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.