Verilere Göre Dogecoin ($DOGE) Sahiplerinin Yaklaşık %60’ı Cari Fiyatlarda ‘Parada’

Verilere Göre Dogecoin ($DOGE) Sahiplerinin Yaklaşık %60’ı Cari Fiyatlarda ‘Parada’

www.kriptoglobe.com

7 saat

Okuma süresi: ~3 m


Memeden ilham alan kripto para birimi Dogecoin ($DOGE), 2021 yılının Mayıs ayında görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.73$’ın çok altında 0.14$ civarında işlem görürken, DOGE sahiplerinin yaklaşık %60’ı şu anda “parada”.

Kripto para analitik girişimi IntoTheBlock’tan alınan verilere göre, Dogecoin sahiplerinin %58’i, DOGE’nin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinin çok altında olsa bile şu anda “parada”. Firma, sahiplerinin nasıl olduğunu belirlemek için bir DOGE bakiyesi olan her cüzdan için jetonların satın alındığı ortalama maliyeti belirler.

Verilere Gore Dogecoin DOGE Sahiplerinin Yaklasik 60i Cari Fiyatlarda Parada

Kaynak: IntoTheBlock

IntoTheBlock’un verileri ayrıca, DOGE sahiplerinin %36’sının “parası kalmadığını” ve %6’sının şu anda yatırımlarını bozduğunu gösteriyor. Özellikle, memeden ilham alan kripto para birimi sahiplerinin %56’sı kriptolarını bir yıldan uzun süredir saklarken, %40’ı bir ila 12 ay arasında HODLing yapıyor.

Platformun verileri, dikkate değerdir, yalnızca zincir üzerindeki adresi temsil eder ve bu nedenle, kripto para birimi borsalarında fonlarını saklayan yatırımcıların nasıl çalıştığını göstermez. Bir kripto para yatırımcısının büyük bir yüzdesi “parada” olduğunda, bir varlığın aşırı satın alındığı ve bir düzeltme için vadesinin gelmiş olabileceği anlamına gelir.

CryptoGlobe’un bildirdiği gibi, DOGE’nin benimsenmesi zamanla büyüyor. Geçen ay, önde gelen ABD sinema zinciri AMC, yayınlanmaları planlanmadan bir hafta önce ödeme yöntemleri olarak memeden ilham alan iki kripto para birimi Shiba Inu ve Dogecoin’i ekledi.

Bu ayın başlarında Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter’ın ilk abonelik teklifi olan Twitter Blue’nun nasıl geliştirilebileceği konusunda bazı önerilerde bulundu. Önerilerinden biri, abonelik ücretinin DOGE’de ödenmesine izin vermekti.

Musk, uzay araştırma şirketinin memeden ilham alan kripto para biriminde ödeme kabul etmeye başlayabileceğini ima eden özellikle hevesli bir Dogecoin savunucusu.

Tesla, web sitesinde DOGE ödemelerini kabul etmeye başladı ve “siber düdük”, “Giga Texas” kemer tokası” ve çocuklar için “siber dörtlü” gibi belirli ürünlerin onunla birlikte satın alınmasına izin verdi. Bu eşyaların tümü, dört tekerlekli için 12.020 jetondan siber düdük için 300 DOGE’ye kadar değişen DOGE cinsinden fiyatlandırılır.

Tesla’nın Dogecoin destek sayfasında firma, adresine yanlış miktarda DOGE gönderen müşterilerin siparişlerinin iptal edildiğini görebileceğini belirtiyor ve kripto para biriminde bir siparişin fazla ödenmesi durumunda “fazla ödeme tutarının orijinaline iade edilmeyeceğini” ekliyor. ödeme şekli.”

Özellikle, Musk ve Billy Markus bu yılın başlarında McDonald’s’ı DOGE’yi bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye zorladı, ancak fast-food devi nihayetinde böyle bir entegrasyonla ilerlemedi.

SORUMLULUK REDDİ

Yazar veya bu makalede adı geçen herhangi bir kişi tarafından ifade edilen görüş ve düşünceler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım veya başka bir tavsiye niteliği taşımaz. Kripto varlıklara yatırım yapmak veya alım satım yapmak, finansal kayıp riskiyle birlikte gelir. Unsplash aracılığıyla öne çıkan görsel.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.