VeChain Vakfı 1,2 milyar dolarlık kripto hazinesini açıkladı… ancak ilk çeyrekte sadece 4 milyon dolar harcadı

VeChain Vakfı 1,2 milyar dolarlık kripto hazinesini açıkladı… ancak ilk çeyrekte sadece 4 milyon dolar harcadı

cointelegraph.com

1 saat

Okuma süresi: ~2 m


VeChain Vakfı, 2022 yılının ilk çeyreğine ilişkin mali raporunu yayınladı ve projenin 1,2 milyar dolarlık etkileyici bir sandık olduğunu, ancak çeyrekte yalnızca yaklaşık 4,1 milyon dolar harcadığını gösterdi.

VeChain (VET), tedarik zinciri yönetimini geliştirmek için tasarlanmış bir blok zinciri projesidir.

Vakfın 2022 yılının ilk çeyreğine ilişkin 10 Mayıs mali raporu, 31 Mart itibariyle bilançosunu ve çeyrek boyunca fonları nasıl harcadığını özetliyor. Hazine, yılı istikrarlı paralar, Bitcoin (BTC), Ether (ETH) ve VET arasında 1,37 milyar dolarlık varlıkla açsa da, 1,2 milyar dolar ile sona erdi. Rapor, kayıpların çoğunun “kripto piyasasındaki dalgalanmalar ve diğer VeChain Vakfı harcamaları nedeniyle” gerçekleştiğini belirtiyor.

BTC fiyatı, Aralık ayından bu yana %34, ETH %36 ve VET %54 düştü. 31 Mart 2021, projenin 31 Mart’a kadar 1. Çeyrek takibinin başlangıcını işaretlediğinde.

#VeChain Vakfı’nın varlıkları ve harcamaları ile ilgili şeffaflığın devam etmesi adına, Q1 2022 Mali Raporunu paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz:https://t.co/eJzc3NmBAx#SmartContracts #Blockchain #Finance #Cryptocurrency #VeChainThor $VET $VTHO

— VeChain Vakfı (@vechainofficial) 10 Mayıs 2022

İlk çeyrekte harcanan 4,1 milyon dolardan Vakıf, en yüksek harcama olan ekosistem iş geliştirmeye 1,8 milyon dolar harcadı. Buna ortaklıklar, emanetçiler, cüzdan sağlayıcıları, komisyoncular, topluluk etkinlikleri ve ekosistem proje işbirliği dahildir.

2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren VeChain Vakfı hazinesi

Ardından, ekip maliyetleri, ofis alanı, kamu hizmetleri, danışmanlık ücretleri ve harici hizmetler gibi ekosistem operasyonlarında 1,1 milyon dolar oldu.

Rapor, hazinenin “VeChainThor blok zincirinin uzun vadeli gelişimini sağlamak” için kullanılacağını belirtirken, vakfın daha fazla yatırım harcaması için hazinesindeki musluğu açıp açmayacağı belli değil.

2022 yılının ilk çeyreğine kadar VeChain Vakfı Harcamaları

Raporda ayrıca, Vakfın ilk çeyrekte ne kadar para kazandığı da yer almıyor. VeChainThor blok zinciri, doğrulayıcılar ve ekosistemdeki diğer paydaşlar arasında dağıtılan işlemler için ücret toplar. Ancak, tahakkuk eden toplam ücret miktarına ilişkin veriler mali rapordan net değildir.

Mali raporda VeChain’in karbon emisyonu veri yönetim sistemi ve VeCarbon’un çimento sektörü oyuncuları ile olan ortaklığı açıklandı.

İlk çeyrekte VeChain, VeUSD olarak bilinen Stable stablecoin ihraççısı aracılığıyla kendi stablecoin’ini piyasaya sürdü. Ayrıca, Çin için bir hizmet olarak VeCarbon emisyon yönetimi yazılımı (SaaS) oluşturmak üzere Amazon Web Service (AWS) ile bir ortaklık kurdu.

VET’nin 2,6 milyar dolarlık bir piyasa değeri var ve Coingecko verilerine göre son 24 saat içinde yaklaşık %0,6 düşüşle 0,04 dolardan işlem görüyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.