Valkyrie, ’33 Yasası kapsamında dosyalanan BTC vadeli işlemleri ETF’si için yeşil ışık aldı

Valkyrie, ’33 Yasası kapsamında dosyalanan BTC vadeli işlemleri ETF’si için yeşil ışık aldı

coingeek.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ’33 Yasası’ adı verilen başka bir BTC vadeli işlem borsa yatırım fonunu (ETF) onayladı. Yeni açıklanan bir dosyada SEC, Valkyrie’nin XBTO BTC Vadeli İşlemler Fonu’nun Nasdaq Menkul Kıymetler Borsası’nda bir ETF olarak listelenmesini onayladı.

Siparişte, SEC, uygulamanın tüm tüketici koruma gerekliliklerini karşıladığını ve dolayısıyla düzenlemeye tabi borsada listelenebileceğini açıkladı. Fon, BTC vadeli işlem sözleşmelerini takip ediyor. SEC talimatı şunları söyledi:

“Bu onay emri, yukarıda belirtilenler ve Değişiklik No. 2.… BU NEDENLE, SR-NASDAQ-2021-066, Değişiklik No. 1 ve 2, onaylanmıştır ve burada onaylanmıştır.”

Valkyrie’nin geçen Ağustos ayında yaptığı ETF başvurusu, 1933 Menkul Kıymetler Borsası Yasası kapsamında onaylandı. Bu, söz konusu yasa kapsamında onaylanan yalnızca ikinci dijital para ETF’si olmasını sağlıyor. İlki, Teucrium’un NYSE Arca borsasında listelenmesi onaylanan BTC vadeli ETF’sidir.

Yakında bir BTC ETF’si için umut var mı?

Dikkat çekici bir şekilde, ’33 Yasası’nın tüm BTC spot ödemeli ETF’lerin dosyalandığı yasayla aynı olması, SEC’in yakında bir fiziksel BTC destekli ETF’yi onaylayabileceği umutlarını artırdı.

Bloomberg’in ETF analisti James Seyffart’a göre, SEC’in Menkul Kıymetler Borsası Yasası kapsamında BTC vadeli ETF’lerini onaylaması, spot ETF’lere karşı bazı argümanlarını önleyebilir.

Bununla birlikte, CNBC, menkul kıymetler yasası kapsamında BTC ETF’lerinin onaylanmasının dijital para birimi spot ETF’lerinin onaylanmasının önünü açabilecek olsa da, SEC’in savaşmadan pes etme olasılığının düşük olduğunu bildiriyor.

Teucrium CEO’su Sal Gilbertie, SEC’in dijital para borsalarının gözetim paylaşımını kabul ettiğini içeren spot bir BTC ETF’yi onaylama gereksinimlerini dile getirdiğine dikkat çekti. Şimdiye kadar hiçbir uygulamanın standardı karşılamadığını iddia ediyor.

“Kripto borsaları… ETF listeleme borsalarıyla bu kapsamlı gözetim anlaşmalarını kurarlarsa, bir kripto spot ETF alacaklarını açıkça belirttiler” dedi.

Bunun endüstrinin dileklerini alması önündeki en büyük engel olduğunu kaydetti. Şimdiye kadar, SEC, NYDIG’den gelen başvurular da dahil olmak üzere birkaç spot BTC ETF başvurusu ile BTC spot ETF’lerine yönelik tüm başvuruları reddetti ve Fidelity düzenleyici tarafından reddedildi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.