UST Stablecoin 48 Saat İçinde İkinci Kez Dolar Peg Altına Düştü

UST Stablecoin 48 Saat İçinde İkinci Kez Dolar Peg Altına Düştü

www.coindesk.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


CoinMarketCap’in en son fiyat tahminlerine göre TerraUSD (UST), üç gün içinde ikinci kez dolar kurunu kaybetti ve 0,98 dolara kadar düştü.

Cumartesi günü, Terra Pazar günü 1 $ işaretine toparlanmadan önce 0.985 $’a kadar düştü.

Algoritmik stabilcoin, bir dizi zincir üstü nane ve yakma mekaniği kullanarak 1 dolarlık bir fiyatı korumak için kardeş tokeni Luna ile birlikte çalışır.

Daha fazla oku: LUNA ve UST nedir? Terra Ekosistemine Yönelik Bir Kılavuz

UST’nin bu hafta sonu 1 dolarlık sabit kaybı, Terra’nın tarihindeki ilk veya en büyük “depeg” olayı değildi, ancak algoritmik stablecoin, bitcoin’ini oluşturmak için çokça duyurulan teklifini başlattığından bu yana ilk kez 1 doların altına düştü. ve çığ rezervleri.

Bugünkü depeg, Luna Foundation Guard’ın dün gece devasa bitcoin rezervlerinin 1,5 milyar dolarının UST’nin dolar sabitini proaktif olarak savunmak için profesyonel piyasa yapıcılara “ödünç verileceğini” açıklamasının ardından geldi.

Pazartesi sabahı CoinDesk TV’de Swan Bitcoin CEO’su Cory Klippsten, Terra’nın kurucularının ve büyük para destekçilerinin para biriminin sabit kalmasını sağlamak için aktif olarak çalışmasına yanıt olarak Terra’yı “güven oyunu” olarak nitelendirdi.

Bu gelişmekte olan bir hikaye. Güncellemeler için tekrar kontrol edin.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.