UST Çöküşünde Cardano Kurucusu: Piyasalar Stres Altında En İyi Tanımlanıyor

UST Çöküşünde Cardano Kurucusu: Piyasalar Stres Altında En İyi Tanımlanıyor

u.bugün

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Terra ve kurucu ortağı Do Kwon’un UST’nin çöküşünün ardından kızışmaya başlamasıyla piyasaların stres altında en iyi tanımlandığına inanıyor. Terra’nın algoritmik stabilcoini UST, sabit değerini kaybettikten sonra 10 Mayıs’ta 0,61 $’a kadar serbest düşüş yaşadı. Terra’nın yerel varlığı LUNA da olay, Terra sahipleri arasında olumsuz duyguları körüklediği için %50’den fazla düştü.

Bu pazarlar, ilk pazara veya en hızlı ağ etkisine sahip olarak tanımlanmayacaktır. Her zaman stres altında en iyi ve en dayanıklı olarak tanımlanacaklardır. Uzun vadeli her zaman günlük dramı ve oynaklığı yiyecek

— Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) 10 Mayıs 2022

UST’nin meydan okuması, Terra’nın yerel kredi platformu olan Anchor’ın yanı sıra Curve ve Binance’de yüz milyonlarca UST satılmasıyla hafta sonu geldi ve UST stabilcoin’ine “koordineli bir saldırı” suçlamasıyla sonuçlandı.

Pazartesi günü, Luna Vakfı (LFG), UST’nin “istikrarını proaktif olarak savunmak” için adımlar attığını belirtti. Bu, “UST sabitini korumak” için ticaret firmalarına 750 milyon dolar değerinde Bitcoin ödünç vermeyi ve “piyasa koşulları normalleştikçe” daha fazla Bitcoin satın almak için 750 milyon dolar daha UST ödünç vermeyi içeriyor. Ancak bu, durumu kabul edemedi.

Tüm bunlar olurken, kripto uzmanları UST’yi merkezi olmayan durumunu sorgularken eleştirdi. UST’nin ekonomik modelinin uygulanabilirliği konusundaki endişeler, 1 dolarlık sabit değerini korumak için savaşırken yeniden ortaya çıktı.

Ve bu sadece büyüyecek. Cardano’nun kendi büyüme fonu ve merkezi olmayan bir fonu var! https://t.co/uzTUaciMPE

— Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) 10 Mayıs 2022

Stablecoin’ler, ABD doları gibi para birimlerinin değerini sabit tutmak için tasarlanmıştır ve bu belirteçlerin geleneksel türleri fiat varlıkları tarafından desteklenir. Öte yandan UST, böyle bir varlık desteğine sahip olmayan, değerini korumak için ticaret ve hazine yönetimine dayanan algoritmik bir stabilcoindir.

Terra’nın algoritmik stablecoin’i UST ilk çıkan olsa da, birkaç blok zinciri zaten bu konsepti test ettiği için son olması pek mümkün değil. TRON kısa süre önce algoritmik stabilcoin USDD’yi piyasaya sürdü.

IOG tarafından geliştirilen ve COTI tarafından yayınlanan Cardano için merkezi olmayan bir algoritmik stabilcoin olan Djed, kısa süre önce halka açık test ağında yayına girdi. Cardano kurucusu Charles Hoskinson, bunu algoritmik stabilcoinler için önemli bir kilometre taşı olarak belirtiyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.