UST, 90 Cent Yörüngesinde Dönen Sessiz Bir Günün Ardından Spiral’e Devam Ediyor

UST, 90 Cent Yörüngesinde Dönen Sessiz Bir Günün Ardından Spiral’e Devam Ediyor

www.coindesk.com

6 saat

Okuma süresi: ~2 m


TerraUSD (UST), New York saatiyle Salı öğleden sonra aşağı yönlü spiraline yeniden başladı ve fiyatının dolar kurunun %10 altında sabit kaldığı nispeten sakin 12 saatlik bir dönemi kırarak 0,80 doların altına düştü.

Terra’nın titrek stabilcoini, bu hafta sonu düşüşlerinin başlamasından bu yana 1 dolarlık hedefini korumakta zorlanıyor; Yedek gözetmen Luna Foundation Guard’ın milyar dolarlık kurtarma çabalarına yol açan bir kuğu dalışında Pazartesi günü 0,68 dolara kadar düştü.

Kripto piyasası katılımcıları, düzenleyiciler ve eleştirmenler, UST’nin madeni para başına 1 dolarda kalmak için programlara (tam teminatın üzerinde) dayanan algoritmik stabil paralar kavramını ölçmek için çırpınmasını hevesle izliyorlar.

Hazine Bakanı Janet Yellen Salı günü UST’nin Senato oturumunda yaptığı konuşmada, “Bence bu, bunun hızla büyüyen bir ürün olduğunu ve finansal istikrar için riskler olduğunu ve uygun bir çerçeveye ihtiyacımız olduğunu gösteriyor.” Dedi.

Salı günü 0,78 dolara ve daha da aşağılara inen UST, The Block tarafından LFG’nin 1 milyar dolarlık bir kurtarma planı aradığına dair raporların ortasında günün durgun ticaret seansını kırdı. Görüşmelere katılan firmaların CoinDesk’e hemen yanıt vermediği bildirildi.

UST’nin fiyatına bir dayanak olarak hareket etmesi gereken token Luna, son 24 saat içinde değerinin %63’ünü kaybetti ve basın zamanında 44.18 dolardan 16 doların altına düştü. Token, bir haftadan kısa bir süre önce 86 doların üzerinde işlem gördü.

GÜNCELLEME (10 Mayıs 2022, 22:28 UTC): Luna’nın fiyatına bağlam ekler.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.