USD’ye Bitcoin Spot Ticareti Nisan’da %25,5 Düştü: Rapor

USD’ye Bitcoin Spot Ticareti Nisan’da %25,5 Düştü: Rapor

www.kriptoglobe.com

5 saat

Okuma süresi: ~3 m


ABD dolarına yapılan Bitcoin spot ticaret hacmi geçen ay %25,5 düşüşle 707.000 BTC’ye düştü, bu Ağustos 2019’dan bu yana fiat para birimi için kaydedilen en düşük rakam. Bu arada USDT, Nisan ayında 3.18 milyon BTC ile işlem gören en büyük BTC hacmine sahip sabit para olarak kaldı. .

Bu, CryptoCompare’in Japon Yeni ve euro karşısında işlem gören BTC hacimlerinin de geçen ay sırasıyla %19.7 ve %23.3 düşüş gördüğünü detaylandıran Nisan 2022 Borsa İncelemesine göre.

Kaynak: CryptoCompare

Kripto para piyasaları Nisan ayında düştü, Bitcoin ve Ethereum ayı sırasıyla %17,3 ve %16,9 düşüşle kapattı. Bu düşüşler, Doğu Avrupa’daki savaşın ardından devam eden makroekonomik belirsizliğin ve dünya genelinde hızlanan enflasyon rakamlarının bir sonucudur.

CryptoCompare’in fiat para birimlerinde işlem gören bitcoin spot hacmindeki düşüşün, yatırımcıların muhtemelen uzaydaki getiri fırsatlarından yararlanmak için hareket etmesiyle birlikte stabilcoinlerin popülaritesindeki artışla da açıklanabilir.

Rapora göre OKX, spot piyasa hacimlerinin geçen ay bir önceki aya göre %44 artışla 109 milyar dolara ulaştığını gördü, ancak lider kripto para borsası olarak Binance’i geçemedi. İkincisi, Mart ayında hacminin %5,1 azaldığını gördükten sonra 465 milyar dolar işlem gördü.

Bu arada, CME’nin BTC ve ETH sözleşmelerindeki aylık vadeli işlem hacimleri, Nisan ayında bir önceki aya göre %14,7 artışla 43.9 milyar doları buldu. Rapora göre, yükseliş yatırımcılar ve tüccarlar arasında spekülasyonda artan aktiviteye işaret ediyor.

Fiat para birimlerine karşı sessiz ticaret hacmi, amiral gemisi kripto para biriminin fiyatı 30.000 dolar civarında seyrederken, bitcoin yatırımcılarının yaklaşık %40’ının gerçekleşmemiş kayıplar üzerinde oturduğu bir zamanda geliyor.

Zincir içi analitik firması Glassnode’a göre, ağ karlılığı, BTC 33.800 $ civarında işlem görürken “adreslerin, varlıkların ve/veya kârdaki arzın yüzdesindeki düşüş” olarak tanımlanır. kâr durumu.

Bitcoin’in hisse senetleriyle olan korelasyonu son birkaç aydır yükseliyor. Artan korelasyon, Bank of America’daki analistlerin BTC’nin enflasyondan korunma rolüne meydan okuduğunu ve bunun yerine bir risk varlığı olarak işlem gördüğünü öne sürdü.

Bildirildiği gibi, Bank of America analistleri BTC ile hisse senetleri arasındaki korelasyonun yakın gelecekte kalmasını bekliyor. Dahası, bitcoin sıklıkla altınla karşılaştırılsa da, amiral gemisi kripto para birimi ile değerli metal arasındaki korelasyon Haziran 2021’den bu yana sıfıra yakın bir değere düştü ve düşüş eğilimini sürdürdü.

Her Cuma günü, o haftanın en popüler haberlerinden öne çıkanları içeren ÜCRETSİZ bir haber bülteni aldığınızdan emin olmak için burayı tıklayın.

SORUMLULUK REDDİ
Yazar veya bu makalede adı geçen herhangi bir kişi tarafından ifade edilen görüş ve düşünceler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım veya başka bir tavsiye niteliği taşımaz. Kripto varlıklara yatırım yapmak veya alım satım yapmak, finansal kayıp riskiyle birlikte gelir.
GÖRÜNTÜ KREDİSİ
Pixabay aracılığıyla öne çıkan resim


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.