UFC Savaşçısı Nate Diaz, Kimsenin ‘Saçmalık’ NFT’sini Satın Almamasını Umuyor

UFC Savaşçısı Nate Diaz, Kimsenin ‘Saçmalık’ NFT’sini Satın Almamasını Umuyor

decrypt.co

3 saat

Okuma süresi: ~3 m


Karma Dövüş Sanatları ve UFC ikonu Nate Diaz, UFC’nin “209 Drop” NFT koleksiyonunu piyasaya sürmesiyle ilgili sorun çıkardığında dün herhangi bir yumruk atmadı. Koleksiyonda Nate ve kardeşi, UFC dövüşçüsü arkadaşı Nick Diaz, bir projenin parçası olarak yer aldı. özel 4/20 damla.

Ancak uyuşturucudan çok uzak olan Nate, NFT’lerin “saçmalık” olduğunu söylüyor.

“Bu bok gibi, bu zavallı UFC’den siktir olup gitmem gerekiyor. Nick’i 5 yıl uzaklaştırmadınız mı ve bana bir elektronik sigara kalemi için çok para cezası vermediniz mi?! Şimdi bunun faydasını görüyorsunuz. Umarım Kimse bu saçmalığı satın almıyor” diye yanıtladı Diaz.

Bu bok gibi, bu yüzden UFC’nin zavallı kıçını siktirip gitmem gerekiyor. Nick’i 5 yıl uzaklaştırmadınız mı ve bana bir elektronik sigara kalemi için çok para cezası vermediniz mi?! Şimdi faydasını görüyorsunuz. Umarım kimse bu saçmalığı satın almaz 👎🏼👎🏼👎🏼👎🏼👎🏼🖕🏼 pic.twitter.com/I3yPB9uJT9

— Nathan Diaz (@NateDiaz209) 20 Nisan 2022

NFT’ler dijital (ve bazen fiziksel) varlıklar üzerinde sahipliğini göstermek için kullanılan kriptografik olarak benzersiz belirteçlerdir. Bu varlıklar, video oyunlarında sanat eseri, müzik veya oyun içi öğeler biçiminde olabilir. Bu durumda, NFT’ler, Diaz kardeşin UFC’deki dövüşlerinden anları içeren ve daha büyük UFC Strike koleksiyonunun bir parçası olan video dosyalarıydı. UFC Strike, NBA Top Shop ve NFL All Day platformlarında spor NFT koleksiyonlarından da sorumlu olan Dapper Labs ile ortaklaşa başlatıldı.

Ağustos 2016’da Nate Diaz, UFC 202’de eski Hafif Sıklet Şampiyonu Conor McGregor ile yaptığı rövanşın ardından bir dövüş sonrası basın toplantısında doğaçlama bir elektronik sigara promosyonu nedeniyle ABD Anti-Doping Ajansı (USADA) tarafından soruşturma altına alındı. sadece CDB yağı içtiği zamanlar.

Diaz, “İyileşme sürecine ve iltihaplanmaya yardımcı olur, bunun gibi şeyler” dedi. “Yani bunları dövüşlerden önce ve sonra, antrenman için almak istiyorsun. Hayatını daha iyi bir yer yapacak.”

USADA, Ekim 2016’da Diaz’a bir uyarı yayınladı, ancak 2018’e kadar, Dünya Anti-Doping Ajansı (WADA), daha iyi CBD olarak bilinen Cannabidiol’ü yasak listesinden çıkardı. Yaşlı Diaz Nick, Ocak 2015’te marihuana testi pozitif çıktıktan sonra beş yıl süreyle askıya alındı ​​ve Nevada Eyalet Atletizm Komisyonu tarafından 165.000 dolar para cezası aldı.

Diaz’ın eleştirisi, görünüşe göre, daha önce atletleri esrar kullanımı nedeniyle cezalandırıp askıya almanın bariz ikiyüzlülüğünü vurgularken, şimdi bu yeni UFC markalı NFT’ler gibi promosyon çabalarıyla bu eylemlerden kazanç sağlıyor.

MMA promosyonu geçmişte dövüşçülerin bu UFC Strike NFT’lerinin satışının yalnızca %50’sini aldığını belirttiğinden, sorunun NFT’lerle daha az, Diaz’ın UFC ile zaman zaman çekişmeli ilişkisiyle ilgisi daha fazla olabilir.

UFC COO’su Lawrence Epstein, “Gerçek şu ki, bu ürün UFC markasını aldığınız, dövüşçünün benzerliğini aldığınız, onları bir araya getirdiğiniz ve 1+1=4 veya 5’in olduğu bir ürün” dedi. spor geçen yıl bir röportajda “50-50’lik bir bölünme mantıklı. Bu adil ve her iki tarafın da ürüne ne sunduğunu yansıtıyor.”

Diaz’ın geçen ay UFC’den kendisini sözleşmesinden serbest bırakmasını açıkça istediğini belirtmekte fayda var. UFC Strike NFT’lerinin satışını duyurmak, dövüşçünün MMA promosyonunun dikkatini çekmesinin bir yolu olabilir.

@ufc @danawhite @hunter’dan serbest bırakılmayı talep ediyorum
İnternetten sorduğum için özür dilerim ama benimle bir an önce kavga etmeyin yapacak bir işim var
🏝 🤼‍♀️ 🥊 👊🏼 🏃‍♂️

— Nathan Diaz (@NateDiaz209) 26 Mart 2022


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.