Twitter ile Kripto Ödemelerini Pilot Etmek İçin Dev Şerit Ödemeler

Twitter ile Kripto Ödemelerini Pilot Etmek İçin Dev Şerit Ödemeler

decrypt.co

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Stripe’ın son duyurusu, dünya çapındaki içerik oluşturucuların dolar tutmasını kolaylaştırabilir.

Bu küçük bir adım, ancak ödeme devi Twitter’da yeni bir kripto pilot uygulaması başlatıyor. Hareket, işletmelerin KYC dahil olmak üzere firmanın ödeme API’leriyle bağlantı kurmasını sağlayan Stripe’s Connect hizmetinin genişletilmesinin bir parçası.

Hizmet, çeşitli ödeme yöntemlerine ve para birimlerine izin verir ve 70’den fazla ülkede mevcuttur.

Bugünün haberleri şimdi Stripe’in dahil etme niyetini gösteriyor kripto para birimleri Bu hizmette, firmanın coğrafi kapsamını genişletmeye devam etmedeki zorluklara atıfta bulundu.

Stripe’ten hazırlanan bir açıklama, “Kripto para birimlerinin ‘değer saklama’ yönleri tipik olarak en fazla dikkati çekerken, ‘açık erişim küresel finansal raylar’ olasılığını en azından eşit derecede zorlayıcı olarak görüyoruz” dedi. “Sonuç olarak, daha geniş erişimin kilidini açmak için kripto para birimi tabanlı platformları kullanmanın yollarını araştırıyoruz.”

Bu keşif, “Twitter’da seçkin bir yaratıcılar grubuna” kripto parayla ödeme seçeneği sunacak olan kripto ödeme pilotunun başlatılmasına yol açtı.

Stripe’in kripto ödemeleri pilotunun paketini açma

Ödemeler hızlı kripto ağında gerçekleştirilecek çokgen ve yalnızca Circle’ı destekleyecek USDC ilk başta stabilcoin. Stripe’e göre, Poligon’un ötesine başka ağlar eklemek de gündemde.

Pilot uygulamaya dahil olan Twitter kullanıcılarının ödemelerini USDC olarak almayı seçmelerine izin verilecek. Daha sonra onları köprüye bağlayabilirler. Ethereum Blockchain veya sadece Polygon’da hodl.

Twitter’ın çeşitli para kazanma hizmetleri gibi Süper Takipler ve Biletli Alanlar pilotu entegre etmesi bekleniyor. Super Follows, kullanıcıların takipçiler için benzersiz, ödeme duvarlı içerik oluşturmasına olanak tanır. Biletli Alanlar göründüğü gibidir: Canlı Alan etkinlikleri, kullanıcıların etkinliğe girmek için takipçilerden ücret almasına olanak tanır.

Stripe’ın pilot teklifi de firmadan yaklaşık bir ay sonra geliyor kripto şirketlerine hizmet vermeye başladı.

Listede şimdiye kadar kripto borsası FTX var, NFT platform Nifty Gateway, Blockchain.com ve diğerleri.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.