Türevlerin Eski Muhafızları, Aracıları Ortadan Kaldırma Planı Üzerine FTX Şefiyle Savaşıyor

Türevlerin Eski Muhafızları, Aracıları Ortadan Kaldırma Planı Üzerine FTX Şefiyle Savaşıyor

www.coindesk.com

3 saat

Okuma süresi: ~3 m


FTX başkanı Sam Bankman-Fried, Perşembe günü ABD’li milletvekillerinden önce müşterilerin marj destekli kripto türevlerini doğrudan temizlemelerine izin verme çabasını savunmak için saatler harcadı. Mevcut türev endüstrisi ve müttefikleri, kriptonun çok ötesine geçebilecek bir güç aradığını savundu.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nu (CFTC) denetleyen ABD Temsilciler Meclisi Tarım Komitesi’nin birkaç üyesi, bir duruşma sırasında kripto para birimi endüstrisine yönelik geniş güvensizliğini dile getirdi, hatta terraUSD (UST) ile son kargaşayı artırdı. Bankman-Fried, Başkan David Scott’ın (D-Ga.) FTX.US’nin CFTC’ye yaptığı önerinin “ciddi bir tehdit olabileceğini” söylemesiyle panelde hem Demokratlardan hem de Cumhuriyetçilerden tepki aldı.

Ancak türev piyasalarının temsilcileri, türev alım satımları için aracıları kesmenin yalnızca dijital varlıklarla sona erecek bir fikir olmadığını savunarak FTX’in bölgelerini doğrudan tehdit ettiğini açıkça belirtti. Dünyanın önde gelen türev borsası CME Group’un CEO’su Terry Duffy, eleştirisinin çoğunu FTX’in kriptonun ötesine geçme olasılığına yöneltti, çünkü uygulaması bunu yapmasına izin verecekti.

Duffy milletvekillerine, “Bunun diğer pazarlara girme riski son derece zararlı” dedi. “Bu, tehlikelerle dolu bir teklif.”

Bankman-Fried, şirketinin şimdilik daha geniş bir amacı olmadığını birkaç kez tekrarladı.

“Bu model aracılığıyla yakın zamanda dijital olmayan varlık sözleşmeleri başlatma planımız yok” dedi. Bankman-Fried bir noktada “Sana yalan söylemiyorum” diye ısrar etti. “Gerçekten bunu kastediyorum.”

Firmasını yalnızca dijital varlıklara kalıcı olarak kilitlemeyi kabul etmese de, FTX’in bazı ek resmi sınırları kabul etmeye istekli olacağını öne sürdü. Ayrıca, FTX’in ABD’de izin istediklerine benzer yöntemlerle kripto işlemlerini temizlemek için birden fazla denizaşırı düzenleyici tarafından zaten onaylandığına dikkat çekti.

Bankman-Fried, “ABD FTX türevleri için önereceğimiz model, denizaşırı ülkelerde faaliyet gösterdiğimizden daha muhafazakar bir model ve ürün üzerinde çok sayıda yararlı risk özelliği ve koruma sağladığını düşünüyorum.” Dedi.

Bir milletvekili, Temsilci Sean Maloney (DN.Y.), Bankman-Fried’e “harika bir fikir” bulduğunu söyledi.

Uygulamaya karşı çıkan türev sektörü temsilcileri hakkında “Kesinlikle herkesi karıştırdınız” dedi. “İşlerine yaptıklarından dolayı anlaşılır bir şekilde bu fikirden nefret ediyorlar” dedi ve “bu büyük bir aksama – hadi bununla yüzleşelim” diye ekledi.

25 Mayıs’ta, şirketin başvurusunu tartmakta olan CFTC, FTX tarafından öne sürülen konsepti açıkça tartışmak için bir yuvarlak masa toplantısı düzenleyecek ve endüstri temsilcilerini, akademisyenleri ve kamu çıkar gruplarını davet edecek.

Sam Bankman-Fried konuşma yapacak. mutabakat 2022 Haziranda.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.