Tron (TRX) Bir Kripto Çöküşü Ortasında Pompalıyor, İşte Nedeni

Tron (TRX) Bir Kripto Çöküşü Ortasında Pompalıyor, İşte Nedeni

coinape.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


Tron (TRX) token fiyatı, kurucu Justin Sun’ın blok zincirine dayalı yeni bir stablecoin başlatmayı planladığını açıklamasının ardından Cuma günü yükseldi. USDD olarak adlandırılan token, merkezi olmayan bir token olacaktır.

TRX token fiyatları son 24 saatte %10 artarak üç haftanın en yüksek seviyesi olan 0.074$’a ulaştı. Çoğu altcoin, Bitcoin’in (BTC) düşüşünü takip ederken, TRX bu duygudan ayrılmayı başardı.

Bitcoin, son 24 saatte %2 düşüşle ortalama 40.700 $ fiyatla işlem görüyor. Toplam kripto para piyasası sermayesi, son 24 saatte %1,5 düşüşle 1,89 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Sun, USDD için 10 milyar dolar toplama sözü verdi

Justin Sun, projenin bazı “büyük blockchain oyuncuları” ile işbirliği içinde olacağını iddia ederek, yeni bir merkezi olmayan dolar stabilcoin USDD başlatma sözü verdi.

Tron’un kurucusu, gelecek yıl içinde 10 milyar dolarlık likit varlık toplamak istiyor. Fon, belirsiz piyasa koşullarında USDD’nin dolar sabitini korumak için erken aşama rezerv olarak kullanılacak. Tokenin mekaniği, yaklaşık 18 milyar dolarlık piyasa sermayesine sahip en büyük algoritmik stabilcoin olan Terra’nın UST’sine benziyor.

En büyük stablecoin USDT’nin toplam piyasa değeri 83 milyar doların üzerinde.

USDD, TRON’un yerel para birimi TRX’ten etkilenecek. Sun, stabilcoinin BNB ve Ethereum (ETH) zincirlerinde erişilebilir olacağını söyledi. Bu arada USDD’nin 5 Mayıs 2022’de dolaşıma girmesi planlanıyor.

TRX 24 saatlik ticaret %300 arttı

Haber güncellemesi, mevcut piyasa düşüşünün ortasında TRX tokeni için çalıştı. TRX, basın zamanında ortalama 0,068 $ fiyatla işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi %300 arttı. Mevcut pompa, Tron tokenlerinin en büyük 22. kripto para birimi haline gelmesine yardımcı oldu. TRX’in toplam piyasa değeri 6.9 milyar dolar. Ancak yine de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,3 dolardan %77 aşağıda.

Haber patlak verdiğinde, Balinaların TRX’i hareket ettiren işlemleri artıyor gibi görünüyordu. İki balina, anonim cüzdanlar arasında 123 milyon dolar değerinde 1,69 milyar TRX tokeni taşıdı.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.