The9, Kırgızistan’daki Veri Merkezini 7.500 Ant Madencisine Barındırmak İçin Satın Aldı

The9, Kırgızistan’daki Veri Merkezini 7.500 Ant Madencisine Barındırmak İçin Satın Aldı

www.coindesk.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Nasdaq listesindeki kripto madencisi The9 (NCTY), Kırgızistan’da 7.500 Bitmain Antminer S19j bitcoin madencilik teçhizatı kuracağı bir veri merkezi satın aldı, firma Çarşamba günü bir basın açıklamasında söyledi.

Basın açıklamasına göre, The9’un tamamına sahip olduğu yan kuruluşu NBTC Limited ve Kırgızistan firması SolarCoin LLC. tarafından satın alınan veri merkezi, 31.5 megawatt (MW) tarafından desteklenecek ve 675 petahash/saniye bilgi işlem gücüne katkıda bulunacak.

Basın açıklamasına göre firma, geliştirmenin Temmuz ayında bitmesini ve elektriğin kilovat saat başına 0,05 dolara mal olmasını bekliyor.

Anlaşmaya göre The9, 31,5 MW’lık trafoların sahipliğini, destekleyici alçak gerilim ekipmanı, tesisi, ağ ekipmanı ve tesisin yüksek gerilim ekipmanını ve arazisini kullanma hakkını elde edecek.

The9, diğer kripto madenciliği hisseleriyle birlikte son altı ayda hisselerinin düştüğünü gördü. Nasdaq’ta işlem gören NCTY hisseleri, değerlerinin neredeyse %90’ını kaybetti ve 11 Kasım’daki 11,55$’dan Salı günü piyasa kapanışında 1,48$’a düştü.

Aslen Çin’de faaliyet gösteren bir internet firması olan The9, 2021’in başında kripto madenciliğine girdi. Çin’in endüstriyi yasaklamasının ardından Kazakistan, Kanada ve ABD’de operasyonlar kurdu.

daha fazla oku: Kazakistan, Kripto Madencilerinin Yetkililere Kaydolmasını İstiyor


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.