TFL, Terra Ekosisteminin Son Çöküşüne Karşı Acil Müdahale Önerdi

TFL, Terra Ekosisteminin Son Çöküşüne Karşı Acil Müdahale Önerdi

kriptopotato.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Terra ve ekosistemi son birkaç gündür oldukça zorlu bir yolculuk geçirdi. UST, serbest düşüşte sabit noktasını ve LUNA’yı kaybederken, Terra, “kötü borcu” hızla çözme ve topluluğun kendisine olan güvenini yeniden tesis etme baskısı altında.

TFL’nin Terra için Önerilen Çözümleri

Terra’nın resmi sayfası tarafından paylaşılan bir dizi tweet’e göre, TFL, UST stablecoin rezervlerinin geri kalanını yakmayı önerdi. Daha spesifik olarak, ekip, Ethereum’da likidite olarak dağıtılan toplam 371 milyon UST stabilcoini yakmak istiyor.

Daha dün, Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon da benzer bir öneriyi destekledi. Bunun arkasındaki mantık, etkili bir şekilde daha fazla LUNA jetonu basacak olan UST’yi yakmaktı. KriptoPatates açıkladı.

Teoride, UST’nin dolara paritesi bu rotayı izleyerek sonunda geri yüklenecek. Ancak, tüm bunlar LUNA’nın pahasına olacaktı. Belirteç büyük ölçüde seyreltilecek ve bu da zaten dövülmüş ve hırpalanmış fiyatına daha fazla zarar vermesi muhtemel.

CoinGecko verilerine göre, raporlama zamanı itibariyle LUNA, yalnızca geçen gün %99,1’lik şaşırtıcı bir düşüşle 0,023 ABD dolarından işlem görüyordu. Sadece altı gün önce, kripto varlığı 80 doların üzerinde işlem görüyordu. LUNA’nın sonsuz bir kaynağa sahip olması da önemli değil. Kwon, fiyatı daha istikrarlı hale gelse bile, daha önce tuttuğundan daha düşük bir seviyeye yerleşmesinin muhtemel olduğunu açıkladı.

TFL’nin önerdiği çözümlerin sonuncusu, Terra ağını yönetişim güvenlik açıklarına karşı güçlendirmek için 240 milyon LUNA jetonunu stake ediyor.

Unutulmamalıdır ki, yukarıdaki acil durum eylemleri şu anda topluluk oylamasını beklemektedir. Geçerlerse, Terra kabaca 1,4 milyar ABD Doları ya da toplam arzın yaklaşık %11’ini yakmış olacak.

Terra ayrıca şunları kaydetti:

“Sistemin kötü borcunu yukarıdaki öğelerle ortadan kaldırmak, zincir üstü takas spreadlerinin UST üzerindeki sabit baskının önemli ölçüde hafifletildiği anlamlı bir seviyeye geri yüklenmesine yardımcı olacaktır.”

Bir Stabilcoin’in Farklı Türleri

Yaklaşık iki yıl önceki kuruluşundan bu yana Terra, sabit paranın benzersiz algoritmik sistemiyle, itibari para teminatı olmadan dolar kurunu koruyabilen bir sistem olarak gurur duymaktadır. Bu yılın başlarında ağ, UST’sini Bitcoin (BTC) ile teminat altına almak için başka bir farklı çalışma tarzı benimsedi.

Terra bir Bitcoin alışveriş çılgınlığı yaptı ve en son alım 100 milyon dolar değerinde BTC oldu ve toplam varlıklarını 42.000 BTC’nin üzerine çıkardı. Ancak, Luna Vakfı Muhafızları bu zulayı son çöküşü sırasında UST’yi kurtarmak için umutsuz girişimlerde kullanmak zorunda kaldı.

Yazma sırasında, UST 0,48 dolardan işlem görüyordu ve stabilcoin statüsünün gerektirdiği yerden %50’nin üzerinde indirim yapıyordu. 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.