Tezos’tan NFT’lere, fizikselden dijitale: trilyon dolarlık bir fırsata dönüşen pazarlama evrimi

Tezos’tan NFT’lere, fizikselden dijitale: trilyon dolarlık bir fırsata dönüşen pazarlama evrimi

Tezos’tan NFT’lere, fizikselden dijitale: trilyon dolarlık bir fırsata dönüşen pazarlama evrimi

Tezos’tan NFT’lere, fizikselden dijitale: trilyon dolarlık bir fırsata dönüşen pazarlama evrimi Bazılarınız Tezos’u ve 1990’larda dünyayı nasıl kasıp kavurduklarını hatırlayamayacak kadar genç olabilirsiniz. O zamanlar çocuklar sadece anne babalarına tuzlu cips ya da mısır cipsi almaları için yalvarıyorlardı. Latin Amerika’dan Avrupa’ya, Asya ve Afrika’dan Doğu Avrupa ve Orta Doğu’ya kadar genç erkek ve kız çocukları Tazo çılgınlığına sürüklendi.

Hepimizin duyduğu toplanabilir spor kartlarının aksine, tezolar benzersizdi, çünkü sadece bir ömür boyu saklanacak ve saklanacak koleksiyonlar değil, aynı zamanda çocukların her yerde, hatta rekabet düzeyinde oynadığı öğelerdi. Oyun gerçekten çok kolaydı. Oyuncuların tek yapması gereken, bir tezoyu diğerinin üzerine ya da diğerlerinin üzerine vurmak ve ters Tezos çevirebileceklerini kazanmaktı.

Tezos, 1920’lerde Hawaii’de bir oyun alanı olarak başlayan POG’nin bir pazarlama evrimidir. buna göre çok grunge.

“Oyunun 1990’lardaki versiyonu, öğrencilerinin onun çocukken oynadığı oyunu anlamalarını isteyen Hawaiili öğretmen Blossom Galbiso’ya kadar uzanıyor.”

Firstwefeast.com yazdı 2016 yılında, 1970’lerde ve 1990’larda dünya çapında bilinen bu düz plastik veya karton koleksiyon ürünlerini yapan Hawaii’li içecek üreticisi Passion Orange Guava (POG) idi. Simpson Pogs bugün hala mevcuttur ve yaklaşık 2.400 dolara mal olabilir. buna göre Etsy’ye.

Tezos ve Latin Amerika’ya yaptığı gezi

yardımcısı yazdı Chip and chip şirketi Sabritas için çalışan Meksikalı pazarlama gurusu Pedro Padierna’nın 1994 yılında POG konseptini tazoya dönüştürme fikrini nasıl ortaya çıkardığını açıkladıkları bir başka hikaye.


daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktadır.

Padierna Vice, “Futbol kartları toplayarak büyüdüm” dedi. “ABD’de beyzbol vardı ama Meksika’da futbolumuz vardı ve bu bizim yetiştirilme tarzımızın bir parçasıydı. Bu kartlar genellikle fiş torbalarında gelirdi, bu nedenle başka bir koleksiyon ürününün eşit derecede başarılı olabileceğini tasavvur etmek büyük bir yaratıcı adım değildi. Ama soru neydi?”

Padierna, Hawaii’den POG vaka Tezos çalışmasının haberini alan meslektaşı Fabian de la Paz ile bazı fikirler bulmaya karar verdi. POG’ler 1990’ların başında ikinci bir çılgınlığı ateşleyen Kanada Oyunları tarafından piyasaya geri getirildi. Şirket, bunları diğer markalara lisanslama fırsatı gördü ve Padierna ve De la Paz, POG’leri Tezos olarak küresel pazarlama arenasına taşıyan bir Loony Tunes anlaşmasıyla onları eve götürdü.

Fizikselden dijitale evrim

Bugün CEO ve kurucusu Fayre Yakın zamanda NFT pazarının lansmanı için 3,9 milyon dolar toplayan Luis Carranza, takas edilemeyen belirteçler kullanarak meta veriye pazarlama getirmek için yeni bir fırsat görüyor.

Carranza, “POG’lar ve Tazolar büyük bir hit oldu ve dünya çapında birçok insan tarafından hala hatırlanıyor ve toplanıyor” dedi. “Oyunların, işin, toplantıların ve pazarlamanın fiziksel, somut dünyasının gelişimi dijitale ve meta veriye doğru ilerliyor. Covid-19 son 20 ayda bu gelişmeyi hızlandırdı.”

Fayre, markaların NFT hayran kitleleri oluşturması ve bunlarla etkileşim kurması için bir marka panosuna sahip yeni bir pazar yeridir. Pek çok kişi metaverse inşa etmekten bahsederken, Carranza ve ekibi, üç pazarlama öğesinin bir araya geldiği bir platform oluşturuyor.

Gelecekte görmek

Pek çok kişi yalnızca bir açıdan NFT‘lerle ilgili heyecana kapılırken, Carranza geleceğe ve karşılıksız tokenlerin hayranlarına ve potansiyel müşterilerine yepyeni bir deneyim sunarak markaları geleceğe taşımaya nasıl yardımcı olabileceğine bakıyor. Fayre, perakende ve stadyumlarda NFT katılımını sağlayacak bir tamamlayıcı mobil uygulama geliştiriyor.

en Fayre Kurucu, Coca-Cola ve Pepsi-Cola’nın sahip olduğu cips ve cips markaları tarafından hala dikkate alınmasına rağmen, fast food endüstrisinde bunun nasıl gerçekleştiğine dair bir örnek verdi.

“Örneğin, McDonald’s Kasım ayında bir McRib gönderisinden 100.000’den fazla retweet aldı. Burger King, çocuklara yemekle oyun ödülleri sunmak için Nintengo ile ortaklık kurdu ”dedi. “Ancak, tüketicilerin oyunlarda kullanabilecekleri NFT koleksiyonları sunarak bunun daha da ileriye götürülmesi gerekiyor.”

2021’in ilk çeyreğinde bir GlobalData tüketici anketi, Carranza’nın teorisini destekliyor. Z kuşağı tüketicilerinin %28’inden fazlası, markaların dikkatlerini dağıtmak için oyunlar gibi genel eğlence yaratmalarını istediklerini söyledi.

Bu yılın Ağustos ayının başında Louis Vuitton, 200’ünde “Louis: The Game” adlı bir oyun uygulaması yayınladı. Oyun, maskotu Vivienne’in Paris’e yolculuğunu simüle ediyor. (Konu, Louis Vuitton’un hayatına dayanmaktadır). Oyuncuların macera sırasında toplayabilecekleri 30 ücretsiz NFT ödülü var.

Birkaç gün sonra Burberry ayrıca, NFT karakterleri oluşturmak, tasarlamak, satın almak / satmak ve toplamak için kullanılabilecek Blank Block Party oyun alanında Burberry NFT’lerini piyasaya sürdü.

Bir ay önce Dolce & Gabbana, geleneksel hedef kitlesine, yani tasarımlarının dijital bir temsiline sahip olmak isteyecek kadar aktif olan hayranlarına yönelik üst düzey bir koleksiyon başlattı.

tezos_nft
tezos nft

Duygular yoluyla bağlılık

Oyunlaştırma yoluyla markalar, dijital ortamda lüks moda ürünlerinin yaratıcı deneyimlerinden, işçiliğinden ve benzersizliğinden ayırt edici duygular yaratarak kullanıcıların Tezos ilgisini çekiyor.

Lüks moda endüstrisinde NFT ve oyunlaştırmaya farklı yaklaşımlar

Markalar, NFT ve oyunlaştırma yaklaşımlarının ve Tezos uygulamalarının farklı stratejik hedeflere ulaşmak için çeşitli ve özelleştirilebilir olabileceğini kanıtladı.

Örneğin Louis Vuitton, büyüleyici bir olay örgüsü, bir kahramanı olan kendi uygulamasını geliştirdi ve müşterilerin gururla seyahate çıkmak istediklerini ödüllendiriyor. Oyun içi NFT, satış için değil, öncelikle toplama içindir.

Dolce & Gabbana için ilk NFT projesinin hedef grubu sadık mevcut müşterilerdir.

Burberry örneğinde, mevcut bir ticaret platformunda Burberry NFT’leri tasarlayarak, fiyatlandırarak ve satarak pazara girdiler.

Dijital moda, NFT ve oyunlaştırma ile daha da ileri gidecek mi?

Oyunlaştırma, oyunculara lüks moda dünyasına “dalmış” olma hissi verir. Ayrıca markaların mesajlarını ve imajlarını daha kolay iletmesini ve sürdürmesini sağlar. Bu arada NFT, onları sınırlı sayıda lüks moda ürünleri kadar değerli kılan benzersiz dijital ürünler yaratıyor.

Moda markaları tarafından NFT ve oyunlaştırmayla ilgili ürünlerin sürekli olarak piyasaya sürülmesi, tüketicilerle doğrudan etkileşim kurmak için oyunlara ve uygulamalara yönelik değişen moda endüstrisinin bir yansımasıdır.

Yüksek moda markaları, sadakat kazanmak için müşterileriyle bağ kurmaları gerektiğini biliyor. Oyunlaştırma ve NFT yoluyla ilişkileri sürdürmek ve geliştirmek, duygusal gelişim için potansiyel bir çözümdür.

Vazgeçilmez bir pazarlama aracı

Anjali Kapoor, LinkedIn’de “NFT’ler sonunda vazgeçilmez bir pazarlama kanalı olduğunu kanıtlayacak” dedi. makale haklı Metaverse: Pazarlamada Bir Paradigma Değişimi. Uluslararası bir medya ve teknoloji liderinin yanı sıra Web3 ve Merkezi Olmayan Pazarlama Şefidir. Kapoor makul bir şekilde kripto mimarisinin medya kanallarındaki stratejik pazarlama kampanyalarının yerini almayacağına, aksine onları geliştirmeye yardımcı olacağına dikkat çekiyor.

“Müşteri odaklı bir şirkette yatırımcıysanız veya bir tüketici markasını büyütmekten sorumlu bir yöneticiyseniz, dijital varlık tüketiminin geleceğini şekillendiren demografik kripto kültürü görmezden gelmeniz mümkün değil” diye ekliyor.

Giderek, kullanıcılar ve reklamcılar meta veri deposunu benimsemiştir. İnsanların sanal alanlarda geçirdikleri süreyi ve bunun fiziksel ve sanal dünyalar arasındaki çizgileri nasıl bulanıklaştırdığını düşündüğünüzde, Metaverse ile birleştirilen NFT’lerin bir sonraki Tazo benzeri hit olacağı konusunda hemfikirsiniz.

Hootsuite’in 2021 dördüncü çeyrek küresel raporu, dünya çapında 5,29 milyar benzersiz cep telefonu kullanıcısı olduğunu gösteriyor. Bu nüfusun %67’si. 4,8 milyardan fazlası veya dünya nüfusunun %61,8’i İnternet kullanıyor. Pazarlamacıların dikkate alması gereken bir diğer istatistik ise %44.8’inin markaları sosyal medyada aramasıdır.

Bazı istatistikler ve sayılar

İngiltere’de insanlar günde ortalama 6,4 saatini internette geçiriyor, Uswitch meydana çıkarmak. Statista bir ABD yayınladı kamuoyu yoklaması İnsanların %46’sı altı saate kadar, %11’i yedi saate, %22’si dörde kadar harcadı. Çin’de, buna göre SMP’den Jane Zang’a göre, mobil kullanıcılar günde altı saatten fazla çevrimiçi zaman harcıyor.

Küresel cep telefonu istatistikleri, NFT’lerin dünya çapındaki yükselişi ve metaverse – muhtemelen Mark Zuckerberg’in Facebook’u Meta’ya dönüştürmesi sayesinde – düşünüldüğünde, McDonald’s, Burger King, Campbell’s, Nike ve daha pek çok büyük markanın şimdiden ortaya çıkması şaşırtıcı değil. bu yeni bir dijital pazarlama alanı.

Bir adım daha ileri git

Fayre, markaların, hayranların ve içerik oluşturucuların çok düşük işlem maliyetlerine erişmelerini sağlayan üyeliklere abone olmalarını sağlayan benzersiz bir modelle NFT’leri ve Metaverse’i tek bir yerde bir araya getirerek bir adım daha ileri gidiyor. karmaşık ve bazen çok soyut teknolojik dünya.

Kasım 2021’de 19 sayfa bildiri, Gri tonlamalı tahmin:

“Metaverse’in reklamcılık, sosyal ticaret, dijital etkinlikler, donanım ve geliştirici/yaratıcıdan para kazanma alanlarında trilyon dolarlık bir gelir fırsatı olduğu söyleniyor.”

Bu, Web2’nin bugün sahip olduğu 14 trilyon dolarlık pazarla karşılaştırıldığında hala sönük kalıyor, ancak hızla gelişen dünya göz önüne alındığında, Web3, bozulma riski önemli olduğundan kimsenin hafife alamayacağı bir pazar fırsatıdır, dedi Luis Carranza.


daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktadır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.