Tezos Asya kuruluşu TZ APAC, blockchain yeteneği geliştirmek için NUS Computing ile birlikte çalışıyor

Tezos Asya kuruluşu TZ APAC, blockchain yeteneği geliştirmek için NUS Computing ile birlikte çalışıyor

www.cryptoninjas.net

3 saat

Okuma süresi: ~3 m


Tezos ekosistemini destekleyen Asya merkezli bir blok zinciri benimseme kuruluşu olan TZ APAC, bugün Singapur Ulusal Üniversitesi Bilgi İşlem Okulu (NUS Bilgi İşlem) ile Bilgi İşlem Mükemmelliğini Geliştirme Merkezi’ni kurmak için bir ortaklık duyurdu.

NUS Computing’den Doçent Tan Sun Teck tarafından yönetilen yeni Merkez, öğrencilerin blok zinciri teknolojisi, bulut bilişim ve veri bilimi gibi alanlarda gerçek dünyadaki endüstri uzmanlarından öğrenmelerini sağlayacak.

Singapur, blok zinciri teknolojisinde hızla lider hale geliyor ve Singapur’daki ve dünyadaki blok zinciri ekosistemi, son yıllarda önemli bir büyüme kaydetti.

Artan talebi karşılamak için, NUS Computing gibi en iyi okulların bu hızla büyüyen alanda güçlü bir yetenek hattı oluşturması ve ülkedeki bilgi işlem yeteneklerinin blok zinciri teknolojisinin potansiyelinden yararlanmak için iyi donanımlı olmasını sağlamak çok önemlidir. Singapur’un dijital ekonomisine katkıda bulunmak için diğer tamamlayıcı teknolojilerle kombinasyon.

NUS Computing’den Doçent Tan, “Bilgisayarda Mükemmelliği Geliştirmek için bu Merkezi kurarken, yeni nesil teknoloji yeteneklerini beslerken, ülkede ve bölgede bilgisayar eğitimi çıtasını yükseltmeyi umuyoruz.” dedi.

Doç. Dr. Tan ayrıca, Uluslararası Bilişim Olimpiyatları (IOI), Ulusal Bilişim Olimpiyatları (NOI) ve Uluslararası Üniversite Programlama Yarışması gibi uluslararası üne sahip programlama yarışmalarına katılan öğrencilerin eğitiminden ve koçluğundan da sorumludur. 2021’de Singapur IOI takımına 3 altın ve bir gümüş madalya kazanarak tarihinin en iyi performansını elde etmesi için liderlik etti.

IOI, endüstri genelinde birçok önde gelen ismin katıldığı kripto ekosisteminde önemli bir yarışmadır.

Özellikle, Tezos Arthur Breitman’ın ilk mimarı, Fransa’yı temsil eden ve bronz madalya kazanan bir IOI yarışmacısıydı. IOI’ye katılan Tezos ekosisteminde öne çıkan diğer isimler arasında Fransa-IOI Başkanı Mathias Hiron ve Nomadic Labs Kıdemli Yazılım Mühendisi Mehdi Bouaziz yer alıyor. Ek olarak, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Kanada için yarışan bir bronz madalya sahibiydi.

IOI’ye dahil olan öğrenciler ile orta ve üçüncül öğrenciler arasında blok zinciri okuryazarlığını artırmak için TZ APAC, öğrencilerin hibrit sanal ve yüz yüze sınıflar, atölyeler, Tezos ekosistemindeki kullanım örneklerine dayalı hackathon’lar ve öğreticiler.

Eğitimin Tezos ekosisteminde kilit bir öncelik olmasıyla, Bilgi İşlemde Mükemmelliği Geliştirme Merkezi’nin kurulması, Kyoto Üniversitesi, Nagoya Üniversitesi ve Hindistan Teknoloji Enstitüsü Madras dahil olmak üzere bölgedeki diğer yüksek öğretim kurumlarıyla geçmişteki angajmanların ardından geliyor.

TZ APAC’ın yeni atanan CEO’su Colin Miles şunları söyledi: “Geçen yıl boyunca, Asya’nın blok zinciri ekosisteminde anlamlı benimseme açısından büyük ilerleme kaydettik ve TZ APAC bu büyümeyi yönlendirmede önemli bir rol oynadı — İster Tezos üzerine inşa edilen projelere girerken, isterse dijital sınıra girmek isteyen öncü NFT sanatçıları arasında. NUS Computing ile ortaklık kurarak, blockchain eğitiminin niş geliştirici topluluklarıyla sınırlı olmadığı, bölgenin önde gelen bazı üniversitelerinde bilgi işlem müfredatlarının hayati bir parçası olduğu bir geleceği ilerletmeyi umuyoruz.”

TZ APAC’ın Singapur’a olan taahhüdü, ülkenin blok zinciri ve kripto para ekosistemine yapılan yatırımların, KPMG’ye göre toplam 1,48 milyar ABD Doları değerinde 82 anlaşma ile 2020’den 2021’e on kat artış gördüğünü göz önünde bulundurarak tam zamanında. Buna paralel olarak, TZ APAC Tezos Developer Hub, yakın zamanda Singapur’un merkezi iş bölgesinde piyasaya sürüldü.

Diğer topluluk kuruluşlarıyla birlikte, TZ APAC, en umut verici yerel ve bölgesel projelerden bazılarını desteklemek için Tezos Vakfı tarafından yönetilen ~ 1,2 milyar ABD Doları tutarında bir ekosistem savaş sandığı tarafından desteklenmektedir. Kurumun City House’daki yeni APAC merkezi olarak hizmet veren TZ APAC Tezos Developer Hub, TZ APAC’ın Singapur’da ve bölge genelinde blockchain yeteneğini geliştirmeye yönelik uzun süredir devam eden taahhüdünün bir kanıtıdır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.