Tether USDT 1:1’i tether.to’da kullanabilirsiniz, ancak bir püf noktası var

Tether USDT 1:1’i tether.to’da kullanabilirsiniz, ancak bir püf noktası var

kriptoslate.com

5 saat

Okuma süresi: ~3 m


Kripto piyasası kargaşa içinde ve birçoğu benzeri görülmemiş oynaklığın ortasında stabilcoinlerinden nakit para çekmek istiyor.

UST’nin bu hafta başında sabit değerini kaybetmesinden sonra, USDT şimdi birkaç merkezi borsada dolar sabitini korumak için mücadele ediyor. Tether, USDT’nin tether.to’da herhangi bir zamanda 1 $ karşılığında kullanılabileceğini iddia ediyor. Ancak, birçok kullanıcı muhtemelen bunun nasıl başarılacağını bilmiyor.

Tether’in web sitesinde nasıl kullanılır?

İtibari para birimi için Tether’i kullanmak için, kullanıcıların banka hesaplarına göndermeden önce birkaç adımdan geçmesi gerekir. Ancak, Tether’in pazarlamasına koyamadığı büyük bir yakalama var; kullanıcıların “doğrulama” için 150$ ödemesi gerekir ve minimum işlem tutarı 100.000$’dır.

Ek olarak, ABD vatandaşları, web sitesi aracılığıyla USDT’yi kullanmak için Uygun Sözleşme Katılımcısı olarak sınıflandırılmalıdır.

  • Önce Tether’in tether.to olan web sitesinde bir hesap açmalısınız. Bu noktada yalnızca adınızı, ülkenizi ve eyaletinizi belirtmeniz yeterlidir.
  • Bunu yaptıktan sonra, e-posta adresinizi doğrulamanızı isteyecektir. Bu, sadece e-posta adresinize gönderilen bir bağlantıya tıklayarak yapılır.
  • Ardından, Google Authenticator gibi bir üçüncü taraf uygulaması kullanarak iki faktörlü kimlik doğrulama eklemeniz istenecektir.
  • Bu aşamada banka hesabı eklemek için KYC işlemini tamamlamanız gerekmektedir. Bunun ücreti 150 dolar. KYC için bir ücret talep etmek son derece olağandışıdır, Tether, “doğrulama ücretinin yalnızca hesap açma konusunda ciddi olanların başvurmasını sağlamayı amaçladığını belirtiyor. Ücret ayrıca, sağlam bir doğrulama sürecinin yürütülmesinden kaynaklanan maliyetlerin bir kısmının dengelenmesine de yardımcı oluyor.”
  • Kullanıcılar USDT, EURT veya CNHT göndermek için bir ERC20 para yatırma adresi ve sadece USDT göndermek için bir Omni adresi oluşturabilir. Minimum depozito tutarının 100.000 $ olduğunu unutmamak önemlidir.
  • Tether jetonlarını bir para yatırma adresine aktardıktan sonra, kullanıcılar fiat para birimini çekmek için bir banka hesabı ekleyebilir. Bir sonraki yakalama, Tether’in maksimum 1.000 ABD Dolarına kadar olan para çekme işlemleri için %0,1 ücret talep etmesidir; bu, Tether’in bankadaki para açısından 0,99 ABD Doları’na kadar 1 milyon ABD Doları ve ardından 1 milyon ABD Dolarının üzerinde 1 ABD Doları tutarında paraya çevrilebileceği anlamına gelir.

ABD perakende yatırımcıları hariç tutuldu

Ayrıca, şartlar ve koşullar, ABD vatandaşlarının tether.to sitesini kullanmasının yasak olduğunu belirtir. Herhangi bir ABD’li kişi, Tether International Limited yerine Tether Limited’in müşterisidir.

ABD Kişisi olan herhangi bir bireyin ve ABD Kişisi olan herhangi bir tüzel kişinin Sitede Dijital Jeton Cüzdanı kullanmak dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere Siteyi veya Hizmetleri kullanması yasaktır. Bu politikaya ilişkin istisnalar, Tether tarafından tamamen kendi takdirine bağlı olarak, yalnızca TLTD’nin müşterisi olacak olan Uygun Sözleşme Katılımcıları için yapılabilir.

İfadeler ayrıca Tether Limited ile etkileşime girebilecek tek ABD taraflarının “Uygun Sözleşme Katılımcıları” olduğunu öne sürüyor.

Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Borsası Yasası’nın 1a(18) bölümünde tanımlandığı gibi, bu yalnızca 10 milyon dolardan fazla olan bireysel yatırımcıları, net değeri 1 milyon doları olan bireyleri, finansal kurumları, sigorta şirketlerini ve yatırım şirketlerini içerir.

Bu, akredite yatırımcılara yönelik düzenlemelerden bile daha katı görünüyor, yani en az 200 bin dolar geliri olan kişiler de hariç tutuluyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.