Tesla Neden Bitcoin Madeni ve Güneş Enerjisi Arasında Bir Bağlantı İstiyor?

Tesla Neden Bitcoin Madeni ve Güneş Enerjisi Arasında Bir Bağlantı İstiyor?

kriptoknowmics.com

3 saat

Okuma süresi: ~5 m


tesla Blockstream ve Jack Dorsey’s Blocks ile işbirliği içinde bir güneş enerjisi ve Megapack enerji çiftliği inşa edecek. Ayrıca, yeni bir Bitcoin madencilik tesisine (eski adıyla Square) güç verecek. Tesla, 2021’in başında Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptı. Bundan hemen sonra, otomobil şirketi yeni araçlar için ödeme olarak kripto para birimini kabul etmeye başladı. Birkaç gün sonra Tesla, Bitcoin’i bir ödeme seçeneği olarak kaldırarak kripto para birimleri konusundaki duruşunu tersine çevirdi. Şirketin, Bitcoin ağının ihtiyaç duyduğu enerji miktarı konusunda endişeleri vardı. Tesla topluluğundaki birçok kişi, şirket Bitcoin’e yatırım yaptığını ilk duyurduğunda endişelerini dile getirdi ve birçoğu şirketin bunu daha önce düşünmediği için kızgındı. Tesla, Bitcoin hissesini satmayacağını açıkladı. Ayrıca, ağ daha fazla yenilenebilir enerji kullandığını gösterdikten sonra Bitcoin ödemelerini kabul etmeye devam edecek. elon musk, Tesla ve Twitter’ın CEO’su, 2016 yazında, Bitcoin madenciliği daha az enerji tükettiği için Tesla’nın Bitcoin ödemelerini kabul etmeye devam edeceğine inandığını belirtti. Bu henüz olmadı, ancak Tesla şimdi Bitcoin madenciliğine temiz enerji sağlamaya doğrudan dahil oluyor. Eskiden Square olan Blockstream ve Blocks, Teksas’taki bir Bitcoin madencilik tesisinde işbirliği yapıyor. Tesise 3,8 MW’lık bir güneş enerjisi çiftliği ve 12 MWh’lik bir Megapack sistemi ile güç sağlamak için şimdi Tesla ile ortaklar: Güneş, bu sisteme saniyede 30 Petahash güç sağlayacak. Şirketlere göre, projede inşaat çoktan başladı. Tamamlandığında, performans raporlarını düzenli olarak yayınlamayı planlıyorlar. Bu, kripto para madenciliğine güç sağlamak için yenilenebilir enerji kullanmanın iyi bir ekonomik karar olduğunu göstermek olacaktır. Tesla Neden Bitcoin Madeni ve Güneş Enerjisi Arasında Bir Bağlantı İstiyor?

Tesla Neden Bu Kararı Verdi?

Bu, genel olarak Bitcoin ve kripto para madenciliği için önemli bir gelişmedir. Yüksek performanslı bilgisayarlar, çok fazla enerji tükettiği ve çevre üzerinde olumsuz bir etkisi olduğu için uzun süredir cezalandırılıyor. Tesla’nın yenilenebilir enerjiye geçişi şüphesiz endüstrinin geri kalanı için bir model teşkil edecek.

Tesla Sahipleri Arabalarıyla Nasıl Kripto Para Çıkarır?

Bir dahi Tesla sahibi keşfetti elektrikli aracını kullanmanın yeni yolu sürmenin yanı sıra, pili Bitcoin madenciliği yapmak için kullanıyor. sirai raval CNBC ile konuşurkenApple bilgisayarını 2018 Tesla Model 3’e takarak ücretsiz Bitcoin yazılımıyla şarj ettiğini söyledi. Ayrıca Tesla’nın bagajının adı olan “funk”a bağlı grafik işleme birimlerine de sahip. Geçen yıl Raval, Bitcoin yazılımını Tesla’sında çalıştırmanın kendisine ayda 800 dolara kadar kazandırdığını açıkladı. Ancak, yalnızca Bitcoin ve Ethereum madenciliği yapmaya çalıştı. CNBC, kripto para madenciliğini araştırdı ve çok fazla enerji tükettiğini keşfetti. Bunun nedeni, dünya çapındaki bilgisayarların bilgi işlem güçlerini küresel kripto ağıyla paylaşmaları gerektiğidir. Bundan sonra, yeni paralar üretir ve mevcut jetonları içeren işlemleri doğrular. Raval, Tesla’nın bilgisayarını hackleyerek ve bağlı grafik işleme birimlerini doğrudan arabanın elektrik motoruna bağlayarak çok şey kazandığını söylemeye devam etti. Ancak, kripto para madenciliği yapmak için Tesla arabalarını kullanmak, garantiyi geçersiz kılma riski nedeniyle buna değmeyebilir. Bu arada, araçlarını 2017’den önce satın alan birkaç Tesla sahibi, araçları için ücretsiz, sınırsız süper şarj eğitimi sağlayan bir programa kaydoldu. Süper şarj ücretsizdir. Ancak bazı Tesla sahipleri, araçlarını kripto para madenciliği yapmak için kullanmanın faydalı olmadığına inanıyor. Raval, “Onarımlar, elektrik maliyetleri ve yükseltmeler gibi şeyleri ödemek ve ayrıca çeşitli yeni kripto topluluğu ağları portföyüne yatırım yapmak için hem ulaşım hem de kripto para madenciliği hizmetlerinden elde ettiği parayı kullanacak” dedi.

Bitcoinleri Kaç Güneş Paneli Çıkarır?

Bitcoin madenciliği yapmak için ihtiyacınız olan güneş panelleri, güneşten gelen güneş enerjisi miktarına bağlıdır. Aynı zamanda kaç Bitcoin madenciliği yapmak istediğinize de bağlıdır. Ayrıca nerede yaşadığınıza, çatınızın yönüne, güneş panelleri için mevcut alana ve satın almak istediğiniz güneş panellerinin türüne de bağlıdır. Ortalama olarak, tek bir madencilik teçhizatı 450 ila 500 watt güç gerektirir. Birden fazla grafik işlem birimi aktif olduğunda, bu 900-1500 watt’a (GPU’lar) yükselir. Amerika Birleşik Devletleri’nin güneşli bir bölgesine kurulan güneş panelleri, metrekare başına ortalama 229 Watt üretecek. Güneş panellerinin geceleri elektrik üretemediği göz önüne alındığında, Bitcoin madencilerinin yaklaşık altı ila on iki metrekare güneş paneline ihtiyacı var. Ayrıca, enerjiyi depolamak için bir pil sistemine de ihtiyaç duyulur ve bu da GPU’ların gece çalışmasına olanak tanır.

Güneş Enerjisi Kullanarak Kripto Para Madenciliğinin Artıları

Güneş panelleri kurduktan sonra, Bitcoin madenciliği operasyonunuzu yürütmek için artık elektrik ödemeniz gerekmeyecek. Modern güneş panelleri onlarca yıl dayanabilir, bu nedenle uzun süre elektrik ödemek zorunda kalmazsınız. En pahalı kısım, güneş enerjisiyle çalışan kripto para madenciliği kurmaktır. Varsa, devam eden giderler azdır. Sonuç olarak, zamanla artacak tutarlı bir gelir akışına sahip olacaksınız. Bitcoin madenciliği çok fazla enerji tükettiğinden, güç sağlamak için geleneksel enerji kaynaklarını kullanmak çevre için kötüdür. Konvansiyonel enerji üretimi çevreyi kirletir ve atmosferdeki sera gazlarının sayısını artırır. Bitcoin madenciliği yapmak için güneş enerjisi kullanmak iyi ve çevre dostu bir yöntemdir. Ayrıca, elektrik şebekesi çeşitli nedenlerle arızalanabilir. Ancak bunların çoğu güneş enerjisini etkilemez. Bir kez kurulduğunda, güneş enerjisi güçlü ve güvenilir bir enerji kaynağıdır.

Güneş Enerjisi Kullanarak Kripto Para Madenciliğinin Eksileri

Güneş enerjisiyle çalışan kripto para madenciliği başlangıçta pahalıdır. Ancak, herkes şebekeye katılmanın ucuz olduğunu anlıyor. Bunun nedeni, yalnızca elektriği çalıştıran altyapıya değil, yalnızca elektriğe ödeme yapmanızdır. Ayrıca güneş enerjisi panellerinin ne kadar üretebileceği konusunda endişeler olabilir. Örneğin, uzun süreli kötü hava koşulları, güneş panellerinizin önemli ölçüde daha az enerji üretmesine neden olabilir. Güneş enerjisi altyapısının yüksek maliyeti nedeniyle, ilk yatırımınızın karşılığını almadan önce birkaç yıl Bitcoin madenciliği yapmanız gerekecek. Ayrıca paranızı geri almak için çok fazla madencilik yapmanız gerekecek. Üretebileceğiniz güneş enerjisi miktarı da güneş panelleri için mevcut alan miktarı ile sınırlıdır. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, Bitcoin işinize güç sağlamak için yeterli güneş paneli kuramayabilirsiniz.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.