Terra’nın LUNA’yı TerraUSD Tasarrufu İçin Feda Etmesi (UST) Coin’i 1 Doların Altına Düşmeye Zorladı

Terra’nın LUNA’yı TerraUSD Tasarrufu İçin Feda Etmesi (UST) Coin’i 1 Doların Altına Düşmeye Zorladı

thecryptobasic.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Terra (LUNA), popüler kripto para borsası Binance’de kripto para birimi 1 doların altına düştüğü için zaferden serbest düşüşünü sürdürdü.

Mart ayında kripto para piyasasındaki en güçlü rallilerden birini yaptıktan sonra LUNA’nın bu kadar düşeceğini kimse düşünmemişti.

Talihsiz gelişmenin ardından, 6 Nisan 2022’de 115 doların üzerinde işlem gören LUNA, yazı yazılırken 0,98 dolara düştü.

luna 1 doların altına düştü

Dünyanın en büyük kripto para borsasından alınan veriler, LUNA’nın 0.98$’a hafif bir toparlanma yapmadan önce gün için 0.68$’a düştüğünü gösteriyor. Bununla birlikte, LUNA şu anda 0,98 dolara düştü ve bu, son 24 saatte %94,6’lık bir düşüşü temsil ediyor.

Terra’nın Hareketi LUNA’nın Rallisini Bitirdi

LUNA Pazartesi gününden bu yana önemli kayıplar kaydetmiş olsa da, Terra ekibinin ekosistemin sabit parası TerraUSD’yi (UST) 1 dolarlık sabit fiyatına geri getirmeye odaklandığı ortaya çıktıktan sonra kripto para biriminde işler kötüye gitti.

Yatırımcıların Terra’ya olan güvenini ve güvenini ve stabilcoin için destek sağlama şeklini kaybettikten sonra UST’nin de serbest düşüşte olduğunu hatırlayın.

UST bugün erken saatlerde 1 $’lık sabit fiyatından 0,3 $’a düştü ve bu da Terra ekibini sıkı önlemler almaya sevk etti.

Terra CEO’su Do Kwon tarafından yapılan bir tweet’te, durumu kurtarmanın tek yolunun tüm UST tokenlerini yok etmek olduğunu ve piyasayı, değerini normal 1:1 sabit USD’ye yükseltmek için bir teklifte bırakmak olduğunu belirtti.

Kwon, teknik sürecin Terra ekibinin LUNA kod tabanında PoolRecoveryBlock ve BasePool ölçümleri gibi iki parametreyi ayarlamasını gerektireceğini belirtti.

1/ Sevgili Terra Topluluğu:

— Do Kwon 🌕 (@stablekwon) 11 Mayıs 2022


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.