Terra’nın LUNA’sı, Haftalık %90 Düşüşün Ardından 8 Doların Altına Düştü

Terra’nın LUNA’sı, Haftalık %90 Düşüşün Ardından 8 Doların Altına Düştü

www.coindesk.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Terra’nın LUNA’sı, daha önce Ağustos 2021’de görülen fiyat seviyelerine ulaşmak için son 24 saat içinde %73 düşerek art arda üçüncü gün düşüşünü sürdürdü.

UST mevduatlarında getiri sağlayan merkezi olmayan finans (DeFi) platformu Anchor, kilitli toplam değerin (TVL) son iki gün içinde 11 milyar dolar düştüğünü gördü. Düşüş, TVL’nin sadece bir hafta önce 17 milyar dolarla zirve yapmasıyla geldi.

LUNA, TerraUSD (UST) stablecoin’inin ABD doları ile depegging’inin LUNA için tüccarlar arasında azalan bir temel duyarlılığa katkıda bulunmasıyla bugün Asya sabah saatlerinde 7,62$’a kadar düştü.

LUNA üzerindeki satış baskısı, ana vakfın geçtiğimiz gün UST’nin ABD doları ile sabitlenmesini sağlamak için 46 milyon jeton yayınlamasıyla geldi.

Fiyat hareketi, büyük bir kripto para birimi için en büyük düşüşlerden birini temsil ediyordu. Veriler, LUNA fiyatlarının geçen hafta %90 ve yalnızca son bir saatte %7 düştüğünü gösteriyor. Tokenlar, bir aydan biraz daha uzun bir süre önce, Nisan 2022’de yaşam boyu en yüksek 119$’dan bu yana %92 düştü.

LUNA için sosyal medya sitelerindeki sosyal duyarlılık, tüccarlar arasında zayıf kaldı. Bu arada, intihar yardım hatları ve gönderileri, Terra’nın Reddit forumunda yazma zamanında eğilim gösteriyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.