Terra’dan Do Kwon Sonunda UST için Kurtarma Planını Yayınladı, Topluluk “Lehman Brothers” Trajedisini Hatırladı

Terra’dan Do Kwon Sonunda UST için Kurtarma Planını Yayınladı, Topluluk “Lehman Brothers” Trajedisini Hatırladı

u.bugün

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


Bay Kwon, TerraUSD (UST) stabilcoinlerini “emme” sürecini hızlandırmak için LUNA/UST denge tasarımında büyük değişiklikler önerdi.

Basım kapasitesini artırmak, UST emilimini hızlandıracaktır: Teklif

Kwon, 1164 numaralı acil durum önerisinin ayrıntılarını paylaşmak için Twitter’a gitti. Bu teklif, şu anda hedeflenen 1 $ eşdeğerine %57 “indirim” ile mevcut olan TerraUSD (UST) stabilcoin’inin benzersiz de-pegging’ini ele alıyor.

1/ Sevgili Terra Topluluğu:

— Do Kwon 🌕 (@stablekwon) 11 Mayıs 2022

Ona göre, piyasadan ayrılan UST tokenlerini agresif bir şekilde yok etmekten başka durumu istikrara kavuşturmanın başka bir yolu yok. Bu da UST fiyatını artıracak ve onu USD’ye normal 1:1 sabitine yaklaştıracak.

Do Kwon, protokolün “basma kapasitesini” 293 milyon $’dan 1,2 milyar $’a eşdeğer olarak artırmayı teklif ediyor: token yakma sürecini hızlandırmaya yardımcı olacak.

Teknik olarak süreç, Terra’nın (LUNA) kod tabanındaki BasePool ve PoolRecoveryBlock metrikleri olmak üzere iki parametreyi ayarlamayı amaçlar.

Basın saatine kadar, LUNA meraklılarının %34,5’i teklife oy verdi; hemen herkes uygulanmasını destekledi.

DeFi gazisi, Terra’nın trajedisi Lehman Brothers’ın çöküşü gibi görünüyor

Daha önce U.Today tarafından kapsandığı gibi, devasa Bitcoin (BTC) çöküşünün ardından yatırımcılar likiditelerini UST ve ilgili mekanizmalardan agresif bir şekilde çekmeye başladılar. Sonuç olarak, temel varlığı Terra (LUNA) %95 oranında değer kaybederken, ABD Doları karşısında sabit değerini kaybetti.

Bu arada, SushiSwap’ın (SUSHI) kilit isimlerinden biri ve Polygon’un baş bilgi güvenliği sorumlusu Mudit Gupta, bu çöküşü finans piyasalarındaki en kanlı dramalardan biriyle karşılaştırıyor:

Kripto dünyasının daha önce bu büyüklükte ve şiddette bir şey gördüğünü sanmıyorum. DAO hack bile Terra kazasına kıyasla hiçbir şey hissetmiyor. Bunun uzun süreli sonuçları olacaktır. Bütün alan için kötü. (…) Bu, 2008’de finansal krize neden olan Lehman Brothers durumuna çok benziyor. Diğer şirketlerin iyi durumda olup olmaması önemli değildi. Her şey tanklandı.

Ona göre, ikinci en büyük akıllı sözleşme platformunun çöküşü, hiçbir kripto işini etkilenmeden bırakmayacak.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.