Terra Validators, %99 Depoladığı için Kripto Madenciliğini Durdurdu

Terra Validators, %99 Depoladığı için Kripto Madenciliğini Durdurdu

www.cryptonenewsz.com

1 saat

Okuma süresi: ~2 m


Terra doğrulayıcıları, CoinMarketCap tarafından yayınlanan verilere göre, kripto para birimi %99 düştükten sonra %98,5 düşüşle işlem görmek için blok 7607789’da blok zinciri madenciliğini durdurdu. Doğrulayıcılar, blok zincirini yeniden oluşturmak için bir plan çiziyor.

TerraUSD veya UST, algoritmik stabilcoin de-pegging fiyaskosu nedeniyle Cuma sabahı erken saatlerde düştü. ABD Dolarının devalüasyonunun, kripto para biriminin bu kadar önemli bir oranda düşmesinin arkasındaki temel neden olduğuna inanılıyor.

ABD Doları 09 Mayıs 2022’de 1 dolardan 0,68 dolara düştü. Bunu takiben UST, ABD Dolarına sabitlendiğinden düştü.

Doğrulayıcılar, TerraUSD’nin para birimiyle sabitlenmeye devam edip etmeyeceğini henüz doğrulamadı. Düşüşün etkileri piyasada yeniden ortaya çıkmaya başladı ve birçok kullanıcı, rakip bir stablecoin ile takas etmek için varlıklarını kısa bir süre içinde satmayı tercih etti. UST Eğri Havuzu bu süreçte azalmaktadır.

LUNA, fiyatı düşerken tali hasara tanık oldu ve Terra’yı olumsuz fiyat baskısını telafi etmek için daha fazla LUNA basmaya zorladı.

TerraUSD ve LUNA bağlı. UST ekosisteminin hayatta kalması, büyük ölçüde benimsenmesine bağlıdır ve LUNA, sabitleyiciyi kurmak için kriptoya fon yatırır. LUNA, UST’ye olan talep artarsa ​​para kaybeder ve Columbus-5 gibi iyileştirmelerle uzun vadeli deflasyonun etkilerini hisseder.

LUNA, UST’nin piyasada kararsız olarak tanımlanması durumunda da etkilenir. Terra, resmi Twitter hesabında blok zincirini durdurma güncellemesini, blok 7607789’da resmen durdurulduğunu söyleyen bir tweet yayınlayarak paylaştı. Doğrulayıcılar, blok zincirini yeniden inşa etmek için bir plan tasarlamak için askıya aldı. Terra’dan daha fazla güncelleme bekleniyor.

Terra Topluluğu güncellemeye iyi yanıt vermedi. Bir kullanıcı olan Kenboi_Ninja, Discord topluluğuna Terra’nın neler olduğunu anlayan insanlardan oluşan A Takımı’nı getirmesi gerektiğini söyleyen bir mesaj bıraktı.

Mesajda ayrıca Terra doğrulayıcılarının Sean Connery’ye ihtiyaç duydukları, çünkü alanda doğru insanlarla, iyi fikirler ve sermaye ile her şeyin mümkün olduğu belirtildi.

Kullanıcılar şu anda blok zincirinin Discord Topluluğunda saatte bir mesajla sınırlandırılmıştır. Durma anında, LUNA 0,008 ABD Doları ve UST 0,19 ABD Doları olarak fiyatlandırıldı.

Fiş, onaylayıcılar tarafından geçici olarak çekildi ve fiyatta kalıcı olmayan bir düşüşe neden oldu. Doğrulayıcılar blok zincirini çözmek için bir plan geliştirdiğinde, fiyatlar daha iyi bir değere tırmanabilir, getiri sağlayabilir ve istikrar sunabilir.

Kripto para birimi yüksek oynaklık taşır; ancak, stabilcoin yapmaz. Dijital para birimine güvenle binmek isteyen insanlar için mükemmel bir alternatif olarak hareket ederler. Fiyatlar şu anda düşük ve durum karanlık ve her ikisinin de daha sonra iyileşmesi bekleniyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.