Terra Luna ve UST Fiyatı Neden Düşüyor? Gerçekten Neler Oluyor?

Terra Luna ve UST Fiyatı Neden Düşüyor?  Gerçekten Neler Oluyor?

nulltx.com

7 saat

Okuma süresi: ~3 m


Terra Luna ve UST Fiyati Neden Dusuyor Gercekten Neler Oluyor

Son kripto kan banyosuyla, çoğu kripto para birimi bu hafta kabaca %20 düştü. Bununla birlikte, Terra Luna son yedi gün içinde %78’in üzerinde düşüş yaşadı ve sabit parası TerraUSD (UST) %19’un üzerinde düştü ve şu anda 0,80 dolardan işlem görüyor. Bu makale Terra Luna’da neler olup bittiğine ve UST’nin neden 1 $ fiyatını koruyamadığına bakıyor.

LUNA ve UST Fiyatları Neden Düşüyor?

Luna ve stablecoin’i için muazzam bir satış baskısı olduğu açık. Stabilcoin ve piyasasını istikrarsızlaştırmak için kripto para birimine koordineli bir saldırı var gibi görünüyor.

Luna’nın sabit para sistemine aşina olmayanlar için, her UST kolayca 1 dolar değerinde LUNA’ya dönüştürülebilir. Tüccarların ve balinaların yaptığı şey, bu fırsatı UST’nin ayrılmış fiyatını LUNA ile tahkim etmek için kullanmaktır – UST’yi etkin bir şekilde indirimli olarak satın almak, onu LUNA’ya dönüştürmek, ardından LUNA’yı bir borsaya atmak ve süreci tekrarlamak.

Birkaç borsa, arbitraj fırsatlarını kısıtlamak ve LUNA ve UST için satışları yavaşlatmak için piyasayı desteklemek için önlemler aldı.

Örneğin Binance, Terra Network’te para çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldı.

Terra Network $LUNA’daki para çekme işlemleri geçici olarak askıya alındı.https://t.co/hIGrAEzOwD

— Binance (@binance) 10 Mayıs 2022

Ek olarak, birçok tüccara göre, KuCoin’in LUNA para yatırma ve çekme işlemleri aşırı derecede aşırı yüklendi ve fonların arafta kalmasına neden oluyor.

KuCoin, yazarken, UST veya LUNA için para çekme veya para yatırma işlemlerinin duraklatılmasına ilişkin resmi bir duyuru yayınlamadı.

LUNA ve UST için Sonraki Hareket Nedir?

LUNA tokeninin ve TerraUSD (UST) stablecoin’lerinin kurucusu Do Kwon, büyük satışa yanıt olarak bugün Twitter’da aktif oldu ve UST için bir kurtarma planının duyurusunu ima etti.

$UST için bir kurtarma planını duyurmaya yakın. Sıkı tutun.

— Do Kwon 🌕 (@stablekwon) 10 Mayıs 2022

CryptosRU’lardan kripto YouTuber George’a göre:

“Dedikodu, Do Kwon’un birkaç şirkete ulaştığı ve bunu UST’yi istikrara kavuşturmak için kullanmak için 1-1,5 milyar dolar daha artırmaya çalıştığı. Söz, bu şirketlerin LUNA’yı yarı yarıya satın alacakları ve iki yıl boyunca kilitli kalacakları.”

George, LUNA’nın şu anda davranış biçimi ve muazzam satış baskısı nedeniyle, toplanan paranın UST’yi istikrara kavuşturmak ve onu USD ile uyumlu hale getirmek için yeterli olmayabileceğini açıkladı.

Terra LUNA Fiyat Tahmini
luna fiyat tablosu coinmarketcap

Kaynak: CoinMarketCap

LUNA şu anda 3 Nisan 2022’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 116$’dan bu yana %84 düşüşle 18.89$’dan işlem görüyor. Son fiyat düşüşü, bu yıl herhangi bir kripto varlığı için gördüğümüz en önemli düşüşlerden biri ve biz sadece umarım LUNA bugün dibe vurmuştur.

Düşüşü satın alacak kadar cesur olanlar için, henüz LUNA’da bir pozisyon açmadıysanız, şimdi Dolar-Maliyet Ortalaması (DCA) için harika bir fırsat olabilir.

Do Kwon’un UST’yi yeniden istikrara kavuşturmak ve LUNA için satın alma desteği getirmek için yaklaşan planıyla birlikte, piyasa sıçrayabilir ve 30-40$ seviyesinde yeni destek bulabilir.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.