Terra (LUNA), UST Peg’ini Kısaca Kaybederken %14 Düştü

Terra (LUNA), UST Peg’ini Kısaca Kaybederken %14 Düştü

u.bugün

28 m


Fiyatı Toprak (LUNA) son 24 saat içinde %14’ten fazla değer kaybetti ve büyük altcoinler arasında en kötü performans gösteren kripto para birimi oldu.

Şimdi Terra’nın yerel UST sabit parasının altına düşmeye yakın. İki kripto para birimi şu anda 21.9 milyar dolar ve 18.9 milyar dolar değerinde.

Cumartesi günü, Terra, birisi Curve ve Binance’e 300 milyon dolar değerinde UST tokeni attıktan sonra kısa bir süre için sabitini kaybetti. DeFi uzmanı Route 2 Fi (@Route2FI) ikna edilmiş Sistemde onu yedeklemek için “yeterli para” olduğu için mandal geri yüklenecektir.

KDV

Bazı “LUNAtics”, bunun bir “koordineli saldırı” popüler blok zinciri projesine zarar vermek için tek bir oyuncu tarafından düzenlendi.

Takma adlı blog yazarı ve kripto para endüstrisinin üretken eleştirmeni “Bitfinex’ed”, sahip olduğunuz tokenleri geri çekmenin aslında koordineli bir saldırı olmadığını belirtti.

Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon, “kaosu sevdiğini” iddia ederek bu endişeleri Twitter’da reddetti.

Ancak Kwon, bazı Twitter kullanıcıları tarafından, şu anda silinen pasta grafiğin %62’lik “diğerleri” bölümünün komplo teorisini destekleyen tek bir varlık olduğunu iddia ettiği için alay konusu oldu.

kwon

KDV Halihazırda piyasa değeri bazında üçüncü en büyük stablecoin haline geldi, ancak bazı eleştirmenler, algoritmik stablecoin’lerin dolar tarafından desteklenmedikleri için doğal olarak kırılgan oldukları konusunda uyarıyorlar. Sabit değerini korumak için karmaşık bir arbitraj sistemi kullanır.

İki jetonlu sistemin riskini fark ettikten sonra, Terra yakın zamanda Bitcoin rezervleri eklemek için harekete geçti. Bu şekilde, piyasa çalkantıları sırasında stablecoin’in istikrarını sağlamak istiyor.

Bu haftanın başlarında, Luna Foundation Guard (LFG) 1,5 milyar dolarlık başka bir Bitcoin alımı daha duyurdu, ancak piyasayı hareket ettiremedi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.