Terra (LUNA) Kullanıcıları Bir Oltalama Saldırısında 4,31 Milyon Dolar Kaybetti

Terra (LUNA) Kullanıcıları Bir Oltalama Saldırısında 4,31 Milyon Dolar Kaybetti

coinnounce.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Yakın tarihli bir kripto dolandırıcılığında, Terra (LUNA) ağ kullanıcıları ve Nexus, Anchor ve Astroport dahil olmak üzere çeşitli alt DeFi protokolleri, Google Ads kullanılarak bir kimlik avı saldırısının hedefi oldu.

Slowmist istihbarat bölgesi ekibi bu dolandırıcılığı tespit etti ve bildirdi. heyecan ve Terra kullanıcılarının 4.31 milyon dolar değerindeki varlıklarını kaybettiğini ortaya çıkardı. Bu kimlik avı saldırısı, bu ayın 12’si ile 21’i arasında yapıldı. Yaklaşık 52 adresten terra1fz57nt6t3nnxel6q77wsmxxdesn7rgy0h27x30’a kötü niyetli bir para transferi yapıldı.

SlowMist istihbarat bölgesine göre, Terra ağındaki çok sayıda kullanıcı son zamanlarda fonlarını çalmıştı.

4/12’den 4/21’e kadar, yaklaşık 52 farklı adresten 4,31 milyon dolara yakın varlık kötü niyetli olarak terra1fz57nt6t3nnxel6q77wsmxxdesn7rgy0h27x3’e aktarıldı.

— SlowMist (@SlowMist_Team) 21 Nisan 2022

Bu kötü niyetli Terra reklamları, yasal Google Reklamlarına benzediğinden, insanların bunları belirtmesi zor olabilir. Slowmist ekibi, bu reklamların arama sonuçlarının en üstünde bulunan açılır reklamlar olduğu sonucuna vardı. Google’da Terra’yı arayan kullanıcılar genellikle ilk arama sonucunu tıklar ve bu nedenle çoğu zaman dolandırılırlar.

Bu kötü niyetli web sitelerinden bazıları, alan adlarını değiştirmeyi umursamadıkları için kolayca tanımlanabilirdi. Slowmist ekibi, Google reklamlarının tanımlanması kolay bağlantılara sahip olduğundan bahseder. Ancak, kullanıcılar bu bağlantıya tıkladığında onları Terra cüzdanına yönlendirir. Kullanıcılardan cüzdanlarını bağlamalarını ve tohum cümlelerini eklemelerini isteyebilir.

A tohum cümlesi belirli bir cüzdanla ilişkili kriptoya erişim sağlar. Genellikle kripto cüzdanı tarafından üretilen bir dizi kelimedir. Bu nedenle, asla paylaşılmamalıdır.

Ayrıca Slowmist ekibi, Terra kullanıcılarını bu dolandırıcılıklara karşı ekstra dikkatli olmaları ve anonim veya şüpheli bağlantılara tıklamamaları konusunda uyarıyor.

Terra Wallet Leap, özel jeton satışlarında 3.2 milyon dolar topladı

zıplamakBir medya açıklamasına göre, Terra blok zinciri fonu tarafından gözetimsiz bir kripto para cüzdanı oluşturmak için bir başlangıç ​​şirketi olan CoinFund ve Pantera Capital’den Arrington Capital, Accel ve Terraform Labs’ın bağışlarıyla 3.2 milyon dolar fon topladı.

Leap, LEAP yönetim belirteçlerinin ve hizmetlerinin özel satışı için finansmanı artırdı ve Mart ayında yayınlanan bir makalede, özel satış için belirteçlerin %8’lik bir kümesini işaretledi. Bu tahminler doğruysa, finansman döngüsü projeye 40 milyon dolara mal oluyor.

Leap cüzdanının kurucusu Sanjeev Rao, kesin rakamlar hakkında yorum yapmayı reddetti.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.