Terra, Luna 10 sentin altına düşerken stabilcoin destek önlemlerini özetliyor

Terra, Luna 10 sentin altına düşerken stabilcoin destek önlemlerini özetliyor

www.theblockcrypto.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Hızlı alma

  • Terra, UST mandalını düzeltmeye yardımcı olmak ve Luna’nın fiyatını desteklemek için çeşitli önlemler öne sürdü.
  • Teklifler, birkaç büyük token yakmayı içeriyor.

Terraform Labs Perşembe günü ABD doları ile TerraUSD (UST) sabitlemesini düzeltmeye yardımcı olmak ve Luna’nın krater fiyatını desteklemek için ek önlemler yayınladı.

Terraform Labs CEO’su Do Kwon’un dün vurguladığı gibi, bunların başında 1164 numaralı teklif geliyor. Bu, Luna ile değiştirilebilecek UST miktarını dört kat artırmak için tasarlanmıştır. Amaç, UST sahiplerinin dolara sabitlenmesini iyileştirme umuduyla nakit çekmelerine izin vermektir. Ancak bu hareket, bir gecede daha da düşen 0,09 dolara düşen Luna’nın fiyatı üzerinde önemli bir aşağı yönlü baskı oluşturuyor.

Teklif, geçiş eşiğine ulaştı, ancak altı günü kalmış görünüyor. “Terraform Labs Perşembe günü bir tweet dizisinde, yeni temel havuz teklifi geçtiğinde, bu da süreci hızlandıracak.” Dedi.

Terraform Labs ayrıca aldığı üç eylemden daha bahsetti. İlk olarak, Terra’nın topluluk havuzunda kalan UST’yi yakacak. Bu, şu anda 1 milyar UST’nin biraz üzerinde, ancak mevcut fiyatlarla sadece 590 milyon dolar değerinde.

İkincisi yakacak 371 milyon UST şu anda likidite teşvikleri için kullanılan Ethereum blok zincirinde. Bu, Terra ağına gönderilecek ve ardından yakılacaktır. Toplamda bu, teklife göre stabilcoin’in yükümlülüklerinin yaklaşık %11’i olan 1,39 milyar UST’ye kadar ekler.

Üçüncüsü, Terraform Labs, ağı olası saldırılara karşı korumak için 240 milyon LUNA’yı stake etti. Luna’nın fiyatı çok düşük olduğu için, birisinin çok sayıda ucuz Luna satın alması ve onu ağa saldırmak için kullanması teorik olarak mümkündür. Yine de, bu miktardaki Luna ağı savunurken, bu çok daha zor hale geliyor.

Lütfen TFL’nin [Terraform Labs] Savaş odasında ve son dört gündür, etkilenen kullanıcılara yardımcı olmak ve kanamayı durdurmak için çözümler ve potansiyel yollar üzerinde çalışıyor” dedi Terraform Labs tweetlerden birinde.

© 2022 The Block Crypto, Inc. Tüm Hakları Saklıdır. Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.