Terra kripto kargaşasının ortasında, sıradan yatırımcılar parçaları toplamaya başladı

Terra kripto kargaşasının ortasında, sıradan yatırımcılar parçaları toplamaya başladı

www.theblockcrypto.com

5 saat

Okuma süresi: ~4 m


Hızlı alma

  • Terra kripto ekosistemindeki yatırımcılar, LUNA ve UST’deki büyük fiyat düşüşlerinin ortasında sosyal medyaya yöneldi.
  • Piyasa olayının etkisi, topluluğun alt dizininde keskin bir şekilde hissedildi.

Terra blok zinciri ağının yerel varlığı olan LUNA’nın fiyatında dikey olarak kırmızı çizgiyi izleyen insanlar arasında, hayat tasarrufları yatırılanlar vardı.

LUNA ve ilgili sabit parası TerraUSD (UST), son 48 saat içinde serbest düşüşe geçti.

UST’nin ABD dolarına sabitlenmesi gerekiyor. İlgili token Luna ve piyasa teşviklerini içeren yanma mekaniğinin bir kombinasyonu, UST’yi sabit tutmayı amaçlamaktadır. Bu mekanizma bozuldu ve bu hafta yatırımcıların ve yatırımcıların çıkış için acele ettiğini gördü.

Terra ekosistemini desteklemek için kurulmuş, kar amacı gütmeyen Luna Foundation Guard (LFG) olsa da, 1.5 milyar dolarlık varlık dağıttı Pazartesi günü stablecoin’in sabitlenmesine yardımcı olmak için yeterli olmadı. The Block Salı günü LFG’nin 1 milyar dolardan fazla istiyor projeyi desteklemek için.

LUNA’nın piyasa değeri, bir hafta önce 28,9 milyar dolardan 2,1 milyar dolara geriledi. CoinGecko.

Şimdi, Terra Labs kurucu ortağı Do Kwon’un geleceği tehlikedeyken, sıradan yatırımcılar hisse alıyor.

batık maliyetler

Bir medya girişimini yöneten Dublinli Finn Hatherell, 2020’de Galaxy CEO’su Mike Novogratz’ın bir podcast’teki faydaları hakkında balmumu sözlerini dinledikten sonra bitcoin satın alarak kripto işine girdi. Aylar sonra, Novogratz’dan Twitter’da Luna’nın iyi bir yatırım olabileceğini öne süren başka bir ipucu fark etti. Yaklaşık 0.36 $ değerinde 500 € satın aldı.

2021 Noeline kadar, Luna varlıkları yaklaşık 160.000 € değerindeydi ve bu şimdiye kadar oldukça istikrarlı bir şekilde devam eden bir seviyeydi.

Hatherell, “Pig saldırıya uğrarsa sıfıra gidebileceğini duymuştum” diyor.

Onun Luna’sı bahis havuzlarında kilitli Önümüzdeki 21 gün, yani teoride iyileşmek için zaman var. Yine de sıfıra gidebileceği gerçeğiyle barıştığını söylüyor.

Trader’ların Gamestop’u keşfetmesinden kısa bir süre sonra meydana gelen piyasa çöküşüne atıfta bulunarak, “Bu, milyarderlerin yeniden zenginleşmesi vakası” diyor:

“Oyun hileli ve riskten korunma fonları ne olursa olsun kazanıyor. ne olduğunu düşündüğümü hatırlıyorum [with Gamestop] kripto ve ademi merkeziyetçilik için böyle bir durumdu, ama yine oldu.”

Diğer insanlar da benzer durumda.

Twitter’daki bir kişi, The Block’a doğrudan mesajla Binance’de LUNA’da 7.000 dolardan fazla olduğunu ve bunun 100 dolardan az veya daha az olduğunu söyledi. Kayıplarını azaltmak için kaldıraç ticaretini kullanmaya çalıştılar, ancak yazı yazılırken hala 2.000 $ altındaydılar.

“Daha önce hiç bu kadar şok olmamıştım” diye yazdılar.

Ekran adı “Deli” olan başka bir isimsiz kullanıcı, 30.000 dolar kaybettiklerini söylemek için mesaj attı – bu rakamın paralarının dörtte üçü olduğunu söylediler.

Diğerleri Do Kwon’a tweet attılar. 133.000 $ düştü. “Wicklidation” ekran adına sahip bir kullanıcı, “Resmi olarak paramparça oldum” yazdı. “Yanındayım.”

LUNA subreddit, kripto para düşüşlerinden kaynaklanan daha ciddi kayıp hikayeleri anlatıyor. Çarşamba günkü en üst gönderisi, önceki bir kriz sırasında intihar girişiminde bulunan ve insanları acele bir şey yapmadan önce durumu değerlendirmeye çağıran birinin hikayesiydi.

“Hayatına son vermeyi düşünüyorsanız, içtenlikle duygularınızı yeniden gözden geçirmenizi umuyorum. Her ne yaşıyorsan, hayattaki diğer her şey gibi, geçecek. Daha parlak bir gün gelecek ve siz izin verdiğinizde hayatın kapılarını sizin için nasıl tekrar açacağına şaşıracaksınız” diye yazdı kullanıcı.

Başka bir kullanıcı, farklı ülkeler için intihar önleme yardım hatlarının bir listesini yayınladı.

Bu arada, Kwon bugün erken saatlerde UST mandalını eski haline getirmek için bir kurtarma çabasını açıkladı. içinde tweet dizisison 72 saatin Terra topluluğu için son derece zor olduğunu ve hayatta kalmasına yardım edebileceğini umduğunu kabul etti.

Bununla birlikte, genel olarak algoritmik stabilcoinlerin gelecekteki beklentileri üzerinde soru işaretleri asılı kaldığından, sıradan tüccarlar için kayıpların çoğu zaten rezerve edildi.

© 2022 The Block Crypto, Inc. Tüm Hakları Saklıdır. Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.