Terra Çökerken, Bu Teklif Geliştiricileri ve Kullanıcıları Kurtarmaya Çalışıyor

Terra Çökerken, Bu Teklif Geliştiricileri ve Kullanıcıları Kurtarmaya Çalışıyor

coinape.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Terra topluluğu, Cuma günü Terra Builders Alliance, blok zinciri çökerken geliştiricileri ve kullanıcıları korumak için yeni bir teklifte bulundu.

‘LUNA İleri Gitme Önerisi’ olarak adlandırılan teklif, yeni LUNA’nın sahiplerine, pay sahiplerine ve geliştiricilere krizin etkisinden kurtarılması için basılması ve dağıtılması çağrısında bulunuyor.

Terra topluluğu, Geliştiricilere ve Sahiplerine LUNA Dağıtımını Öneriyor

Terra Builders Alliance Cuma günü 9 Mayıs saat 15:00 UTC’yi yeni LUNA’nın dağıtılacağı zaman çizelgesi olarak kabul etti. Plana göre, %40’ı LUNA paydaşlarına dağıtılacak, %40’ı yeni ağ başlatıldığında UST sahiplerine dağıtılacak.

Ek olarak, %10, Terra’nın saldırısı ve durması arasında marjinal LUNA sahiplerine dağıtılacak ve %10’u Dapps, hizmet sağlayıcıları, altyapı sağlayıcıları vb. içeren ekosistemin geliştiricilerine dağıtılacaktır.

Terra Builders Alliance, ileriye dönük en iyi yolu belirlemek için topluluk ve geliştiricilerle birlikte çalışmak için bir Twitter hesabı oluşturdu. Topluluk üyelerinin katılması ve sorunları ve çözümleri tartışması için bir Discord hesabı da açılır.

“UST, yeni ağ açılışında Luna ile değiştirildiğinde, mevcut haliyle varlığını sona erdirecek ve teminatlı biçimde ortaya çıktıktan sonra yeniden başlatılacaktır.”

Ayrıca, Terra blok zinciri durması sırasında yeni jetonun dağıtımını tartışmak için önce blok zinciri doğrulamasını durdurmayı önerir. Aslında, Terra blok zinciri son 12 saat içinde iki kez durduruldu.

Teklif, Terra forumlarında bir miktar çekiş kazanıyor gibi görünüyor. Ancak Terra’nın lider geliştiricilerinin bunu dikkate alıp almayacağı henüz belli değil.

LUNA ve UST Daha Fazla Dalış

LUNA fiyatı yazı yazılırken %99.98 düşüşle 0.000059$’a düştü. Jeton şu anda CoinMarketCap’te 222. sırada yer aldığından piyasa değeri büyük ölçüde düştü. Oysa UST, ABD doları karşısında sabit değerini kaybettikten sonra şu anda 0.18 dolardan işlem görüyor.

Terraform Labs ve geliştiriciler hala çözümler üzerinde çalışıyor. Son zamanlarda, DeFi token fiyatını ve UST’yi kurtarmak için acil durum önlemleri açıklandı. Şirket ayrıca sermaye artırmak ve UST-USD sabitini yeniden kurmak için yatırımcılar ve firmalarla görüşüyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.