Terra blockchain belirteci LUNA 15 doların altına düştü

Terra blockchain belirteci LUNA 15 doların altına düştü

www.theblockcrypto.com

6 saat

Okuma süresi: ~2 m


Terra blok zinciri ekosisteminin yönetim belirteci olan LUNA’nın fiyatı Salı günü keskin bir şekilde düştü.

LUNA, token için en hacimli spot borsa olan Binance’de USDT karşısında 13,57 dolarla basın zamanının en düşük seviyesini bildirdi. LUNA o zamandan beri toparlandı ve 14.40 dolardan işlem görüyor. CoinGecko’dan gelen veriler, LUNA’nın Pazartesi günü 40 doların üzerinde işlem gördüğünü gösteriyor.

Tokenin fiyatı, daha geniş piyasa türbülansı ve özellikle Terra bağlı stabilcoin olan UST nedeniyle son 24 saat içinde %60’tan fazla düştü.

UST’nin döngüleri, ABD doları ile pariteyi korumak için piyasa teşviklerine dayanan algoritmik stabilcoini Pazartesi günü 0,60 dolara kadar düşürdü ve bu düşüş sonrasında geçici bir toparlanma yayınladı.

Basın zamanında, UST aşağı yönlü bir baskıyla karşı karşıya ve 24 saatlik en yüksek 0.94 $’a tırmandıktan sonra Binance’de 0.69 $’dan işlem görüyor. Stabilcoin çevresindeki oynaklık, Cumartesi günü bir dizi piyasa olayıyla başladı.

Hisse senedi piyasaları da, Ukrayna’daki savaşın tetiklediği yüksek enflasyon ve makroekonomik koşullar nedeniyle yılın başından bu yana oynaklık ve düşüşler yaşadı, ancak Salı günü ABD hisse senetleri Pazartesi günkü performansa kıyasla daha sessiz kaldı.

Bitcoin, yazı yazılırken Coinbase’de son yedi gün içinde yaklaşık %20 düşüşle 30.530 dolardan işlem görüyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.