Teller Finance, DeFi’yi Seyahat Sigortası İle Çeşitlendirmek İstiyor

Teller Finance, DeFi’yi Seyahat Sigortası İle Çeşitlendirmek İstiyor

www.coindesk.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Şimdi, merkezi olmayan finansı (DeFi) çeşitlendirmek için en iyi zaman gibi görünüyor.

DeFi’de teminatsız kredi oluşturmak isteyen bir kripto para altyapısı oyuncusu olan Teller Finance, dolar destekli stabilcoin USDC sahiplerine bir seyahat sigortası şirketine sermaye ödünç verme şansı sunuyor.

Çarşamba günü açıklanan CreditFi, likidite sağlayıcılarını seyahat sigortası şirketi Koala ile bağlamak için insurtech şirketleri için merkezi olmayan sermaye toplayan bir platform olan Teller ve Ensuro tarafından oluşturulan kripto raylarını kullanıyor.

Teller Finance CEO’su Ryan Berkun bir röportajda, “Zincirdeki işletmelerden kredi taleplerini nasıl getireceğimizi düşünmeye başladığımızda, Koala bize ulaşan ilk şirketlerden biriydi” dedi. “Yani, primlerden para kazanan bir seyahat sigortanız var ve bu primlerin büyük bir kısmı, seyahat sigortası için sermaye sağlayan borç verenlere geri dönüyor. Bu, bugün sunulan kredi fırsatlarının türüne ve DeFi’ye büyük çeşitlilik katıyor.”

daha fazla oku: IMA Financial, Decentraland’da NFT Sigortası Satmaya Başlamayı Planlıyor

DeFi çeşitlendirmesi, özellikle toplam kilitli değer (TVL) token fiyatlarına paralel olarak düştüğü için takip edilmesi gereken sezgisel bir yön. Geleneksel borç verme dünyası, o işletmenin bir krediyi geri ödeyebilme olasılığını değerlendirmek için bir firmanın bilançosu ve kar ve zarar tabloları gibi verileri kullanır. (Kripto kredisi aşırı teminatlı olma eğilimindedir, bu nedenle 100 dolarlık “nakit” elde etmek için 150 dolarlık ethere ihtiyacınız var.)

Bugün, başlangıçta, krediler 90 güne kadar olacak. Berkun’a göre, borç verenlerin görebileceği faiz oranları %8 ila %15 arasında değişiyor.

Bazı büyük sigorta komisyoncuları veya taşıyıcıları tarafından desteklenmeyen Insurtech Koala, yolcuların bir düğmeye tıklayarak seyahatlerini iptal etmelerine ve paralarını geri almalarına olanak tanıyan Koala Flex ürünü için şimdiye kadar yaklaşık 450.000 dolarlık bir sermaye havuzu topladı. Koala Insurance CEO’su Ugo Weyl, bunu yapmak için gerekirse çok sayıda geri ödeme sağlama kapasitesi gerektirdiğini belirterek, riskten kaçınan sigorta ve reasürans firmalarının bu tür yeniliklerden uzak durma eğiliminde olduğunu da sözlerine ekledi.

Weyl bir röportajda, “Çok fazla geri dönüş aldık ve bunun için destek bulmayı başaramadık.” Dedi. “Böylece, başlangıçta, rahat olduğumuz bir ölçekte riski doğrudan kendimiz alarak Flex’i kendi bilançomuzdan satmaya başladık. Ardından, DeFi’nin bize bu kapasiteyi ve normal piyasanın vermek istemediği sermayeyi nasıl getirebileceğini görmek için Teller ve diğer şirketlerle de çalışmaya başladık.”


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.