Tecrübeli Vadeli İşlem Tüccarı Peter Brandt, Fiyat 30 bin doların üzerinde olmazsa Bitcoin’in 28 bin doların altına düşebileceğini tahmin ediyor

Tecrübeli Vadeli İşlem Tüccarı Peter Brandt, Fiyat 30 bin doların üzerinde olmazsa Bitcoin’in 28 bin doların altına düşebileceğini tahmin ediyor

thecryptobasic.com

43 m

Okuma süresi: ~3 m


Brandt, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi için karışık bir görüşü paylaştığı için Bitcoin için önceki tahminlerini değiştirdi.

Yaklaşık 50 yıllık ticaret tecrübesine sahip deneyimli bir vadeli işlem tüccarı olan Peter Brandt, piyasa değeri ile dünyanın en büyük kripto para birimi için serbest düşüş öngördüğü 1 Mayıs 2022 tarihli Bitcoin analizini yeniden gözden geçirdi.

Kıdemli vadeli işlemler, bir hafta önce, üst varlık sınıfının, genellikle kanalın genişliğine eşit olan bir “ayı kanalının” tamamlanmasının ardından 28.000 $’a ulaşana kadar daha da düşeceğini tahmin etmişti.

Brandt’in Yeni Tahmini

Bununla birlikte, önceki analizini yeniden analiz etmiş gibi görünen Brandt, 28.000 dolarlık BTC fiyatının aşağı yönlü hedef olarak geniş çapta kabul edilmesinin ardından, yatırımcıların önümüzdeki günlerde iki temel hareketten birini gerçekleştirebileceği görüşünde olduğunu öne sürdü.

Brandt’e göre, ilk hareket BTC’nin 30.000 $ fiyat seviyesinin üzerinde kaldığını görebilirken, ikinci hareket Bitcoin’in 28.000 $’ın altında düştüğünü görebilir.

“Artık 28.000 $ aşağı yönlü bir hedef olarak kabul edildiğine göre, görüşümü değiştirmek zorundayım. Ya fiyat 30.000 doların üzerinde, ya da tanklar 28.000 doların üzerinde” diye konuştu.

Şimdi 28.000 aşağı yönlü hedef olarak o kadar yaygın kabul görüyor ki, görüşümü değiştirmek zorundayım. Ya fiyat 30.000’in üzerinde ya da tanklar 28.000’den fazla

— Peter Brandt (@PeterLBrandt) 8 Mayıs 2022

BTC’nin Son Performansı ve Tüccarların Tepkisi

Bu arada, Bitcoin, Federal Rezerv’in ABD ekonomisindeki enflasyonu azaltmak amacıyla faiz artırımı başlatmasının ardından geçen haftadan bu yana büyük bir düşüş eğiliminde.

Fed’in faiz oranlarında bir artış olduğunu açıklamasından yaklaşık 40.000 saat sonra yükselen BTC, bugün erken saatlerde 33.700 dolara kadar düştü ve ardından yaklaşık %10 düştü.

BTC fiyatlarındaki çöküş, Bitcoin varlıklarını sabit paralara dönüştürmek zorunda kaldıkları için yatırımcılar üzerinde daha fazla baskı yarattı.

Popüler kripto para analisti Ali Martinez’e göre, Bitcoin’in son satış baskısı, en az 1.000 BTC veya daha fazlasına sahip 47 balina adresinden geldi.

Bu adresler, 2 Mayıs 2022’den beri BTC varlıklarını sürekli olarak sattı veya yeniden dağıttı.

#Bitcoinler | Son zamanlarda görülen satış baskısının bir kısmı #BTC balinalarından geldi!@glassnode, 2 Mayıs’tan bu yana 1.000 $BTC veya daha fazla olan kabaca 47 adresin varlıklarını sattığını veya yeniden dağıttığını gösteriyor. pic.twitter.com/nYtFIgr0ht

— Ali Martinez (@ali_charts) 8 Mayıs 2022

Brandt’tan Farklı Bir Bakış Açısı

Bitcoin şu anda baskı saatine kadar olan saatlerde 33.725 dolar civarında işlem görüyor. Bu fiyat seviyesinde, Eight Global’ın CEO’su ve kurucusu Michaël van de Poppe, 34.000 dolar civarında ağır bir satın alma emrinin olduğu BTC’de ilginç bir yükseliş farklılığına dikkat çekti.

Brandt’tan farklı bir görüş paylaşan Poppe, BTC’nin 34.000 dolar civarında yukarı yönlü hareketler yaşayabileceğini tahmin etti.

#Bitcoin’de ilginç bir yükseliş farklılığı.

Ve önceki garip ağır emirler.

Görünüşe göre burada yukarı yönlü bir ivmemiz olacak. pic.twitter.com/ApLCSkfpqQ

— Michaël van de Poppe (@CryptoMichNL) 8 Mayıs 2022

Peter Schiff Bitcoin’i Vuruyor

Bu arada, popüler Bitcoin eleştirmeni ve altın savunucusu Peter Schiff, varlığın hafta sonu boyunca fiyatındaki %6’dan fazla düşüşün ardından BTC’de başka bir tokatlamayı hedeflemedi.

Schiff, Twitter’a yaptığı açıklamada, BTC’nin son düşüşünün dünyanın en büyük kripto para biriminde “öncü bir zayıflık göstergesi” olduğunu öne sürerek, altın gibi diğer finansal araçların Fed’in faiz oranlarını artırmasından bu yana yalnızca %1 düştüğünü ekledi.

Schiff, “Yatırımcılar, #Fed’in faiz artırımlarının #resesyona yol açacağını, ancak #enflasyonda önemli bir azalma sağlamayacağını anladığında, #altın yükselecek” dedi.

#Bitcoin’deki hafta sonu %6’lık düşüş, aslında #StockMarket vadeli işlemleri %1 düşerek diğer risk varlıklarındaki zayıflığın önde gelen bir göstergesiydi. Yatırımcılar, #Fed’in faiz artırımlarının #resesyona yol açacağını, ancak #enflasyonda önemli bir azalma olmayacağını anladığında, #altın yükselecek.

— Peter Schiff (@PeterSchiff) 9 Mayıs 2022


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.