Sualtında Ethereum’a Karşı “Ethereum Katilleri”

Sualtında Ethereum’a Karşı “Ethereum Katilleri”

kriptobriefing.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Geçen Kasım ayında başlayan sürekli bir kripto piyasası düzeltmesinin ortasında, Ethereum ile rekabet etmesi amaçlanan Katman 1 akıllı sözleşme platformlarının çoğu, fiyat açısından ciddi şekilde depresyona girdi. Ethereum’un kendisi de çökmüş olsa da, ona meydan okumak için tasarlanmış bazı protokoller kadar kötü sonuçlanmadı.

Ethereum’a Karşı Kanama

Ethereum, kripto pazarının geri kalanıyla birlikte mücadele ediyor olabilir, ancak bazı temel rakiplerine göre güçlü durumda.

10 Kasım’da Ethereum, önceki dijital varlık Bitcoin ile aynı gün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve CoinGecko başına 4.891 doların üzerine çıktı. O zamandan beri, Ethereum basın zamanında yaklaşık 2.350 dolara düştü. Bu, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %52’lik bir düşüşü temsil ediyor, ancak bu, birçok alternatif Katman 1 akıllı sözleşme platformunun sahiplerine verilen zararla karşılaştırıldığında sönük kalıyor.

2021’de Ethereum’un baş rakibi olarak ortaya çıkan Solana, Ethereum’un kendisine ulaşmasından sadece birkaç gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 260 dolara ulaştı. Bugünün 69 $ fiyatlarında, Sam Bankman-Fried’in Katman 1 favorisi kabaca %73 düştü.

Cardano daha da kötüye gitti. ADA, geçen yıl Eylül ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,09$’dan %78.5 düştü. Cardano gibi bir Ethereum kurucu ortağı tarafından kurulan bir rakip olan Polkadot, geçen Kasım ayında 55 doları buldu ancak bugün 12 doların altında işlem görüyor. Proje, yol haritasındaki parachainlerin piyasaya sürülmesi gibi birçok önemli dönüm noktasına ulaşmış olmasına rağmen, bu %79’luk bir kayıp.

Fantom %83,5 düştü, bu çöküş “DeFi’nin Babası” Andre Cronje’nin Fantom ekosistemine önemli bir katkıda bulunan meslektaşı Anton Nell ile birlikte DeFi alanından çıkışıyla daha da kötüleşti. Ayrılmadan önce Cronje, Fantom’un ekosisteminde yeni bir likidite ağı olan Solidly’nin lansmanına öncülük etti, ancak bu, Ethereum’a karşı tutunması için yeterli değildi. Son olarak, tam olarak bir yıl önce bugün, İnternet Bilgisayarları tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 700 doları aştı; şu anki fiyatı olan 11$ ile piyasa değerinin %98,5’ini kaybetti.

Ufukta birleşme ve birçok Katman 2 ölçeklendirme çabasıyla birlikte, Ethereum için tünelin sonunda diğer akıllı sözleşme platformlarında eksik olan bir ışık var. Ethereum’un sorunlardan ve eleştirmenlerden payı olsa da, endüstri lideri olarak statüsü büyük ölçüde tartışılmaz.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH, DOT ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.