STIMA tarafından başlatılan yenilikçi gişe rekorları kıran proje.

STIMA tarafından başlatılan yenilikçi gişe rekorları kıran proje.

cripdesk.live

7 saat

Okuma süresi: ~5 m


Blockchain dünyasında yepyeni bir isim, STIMA, San Marino Cumhuriyeti’nde bulunan yenilikçi bir şirkettir. STIMA, gerçek dünyadaki değerli varlıklara sahip olma, işlem yapma ve para kazanma şeklimizde devrim yaratacak bir değer standardına, mülkler arası paylaşım konseptine dayanan ilk kripto para birimidir. Sanat eserleri ve mücevherlerden nadir şaraplar ve alkollü içkilere, lüks saatler ve koleksiyon araçlarına kadar her şey stake edilebilir ve STIMA jetonlarına dönüştürülebilir.

“Hepimiz kapsayıcılıktan bahsediyoruz, binlerce yıldır seçkinlere özel olan varlıklara artık sıradan insanlar bir kahve fiyatından daha ucuza erişebilecek. STIMA’nın minimum kapitalizasyon değeri, blok zincirinde basılan varlıkların toplam değerine eşittir. Tüm varlık tahminleri, önde gelen endüstri uzmanları tarafından ele alınır ve daha da önemlisi, tamamen bizim tarafımızdan ödenir. Uluslararası sertifikalara sahip kasa ağı sayesinde mülk sahipleri herhangi bir sigorta ve depolama masrafına katlanmak zorunda kalmıyor.”diyor STIMA’nın Kurucusu ve CEO’su Maxim Tchmil.

Daha spesifik olarak STIMA, bir kriptografik sistem aracılığıyla yerel kripto para birimini fiziksel varlıkların değeriyle ilişkilendiren bir yardımcı program simgesidir. Sonuçta bu token, belirli bir varlıkla ilgili işlem öğelerini çevreleyen geleneksel kuralların ötesine geçen bir ekonomik değiş tokuşa izin verir. Özellikle, nesnel değerleme ölçütleri tarafından belirlenen kanıtlanmış bir içsel değere sahip bir varlığı elinde bulunduran bir kişi, STIMA alarak varlık satış sürecinin yükünü hafifletebilir. Buna karşılık, bir ekosistem olarak STIMA, daha geniş yatırımcı tabanının, tüm token sahiplerine çeşitlendirmeyi garanti eden kısmi mülkiyet ile, tarihsel olarak değer kazanan varlıklardan oluşan bir havuza girmesine izin verecektir.

“STIMA, akıllı sözleşmeler adı verilen uygulama kodunu güvenli bir şekilde yürüten ve doğrulayan eşler arası bir ağ oluşturan merkezi olmayan bir blok zinciri platformu olan Ethereum’un blok zinciri teknolojisini kullanıyor. Bu, aracılara olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve hızlı hız ve düşük işlem maliyetleri sağlar. Bilgiler sistemi değiştirmeyi, hacklemeyi, hile yapmayı zorlaştıracak veya imkansız kılacak şekilde kayıt altına alınıyor, siber güvenlik lideri CertiK’ten denetim sürecinde çok yüksek not aldık…” Projenin kurucusu ve CTO’su Alex Khamraev tarafından açıklanıyor ve şöyle devam ediyor: “…Belirteçlerde basılan her yeni değerli varlık, “yaşam kanıtı” adı verilen tescilli bir doğrulama süreci sayesinde blok zincirinde tek bir karma ile kaydedilir. Topluluğun her kullanıcısı, jetonların hangi cüzdana yatırıldığını ve bunların gerçek dünya varlıklarıyla ilişkisini kontrol edebilir. Token sahipleri, merkezi olmayan kripto cüzdanlarını Web3 platformumuza bağlayabilir ve basılmış varlıkların değerlendirmeleri, tokenomik ve istatistikler, ticaret seçenekleri ve açık artırmalar hakkında tüm bilgileri tek bir güvenli ve güvenilir yerde alabilirler.”

STIMA, dünyanın en eski anayasal cumhuriyeti olan San Marino’da yerleşiktir ve eyaletin ilk kripto para birimidir. STIMA yakın zamanda San Marino İnovasyon Enstitüsü’nden oldukça yenilikçi bir şirket olarak onay aldı ve bir blok zinciri varlığı olarak sınıflandırıldı. Ayrıca, San Marino Cumhuriyeti makamının yetkisi altında olacak ve bir kamu hizmeti belirteci olarak tamamen düzenlenecektir.

STIMA, yatırım bankacılığı ve geleneksel endüstriden güzel sanatlar ve dijital pazarlamaya kadar farklı geçmişlere sahip, çok yetenekli bireylerden oluşan deneyimli bir ekipten oluşmaktadır. Kısa süre önce atanan CFO, Bay Alessandro Gherzi, Lehman Brothers, Credit Suisse, UBS, JP Morgan gibi üst düzey finans kurumlarında çalıştı. Kripto jetonunun temel ilkelerini kısaca açıklıyor: “Varlık sahipliğini demokratikleştirerek ve eşit olmayan bir finansal oyun alanını düzleştirerek milyonlarca yaşam üzerinde anlamlı bir etkisi olabilecek bir projede yer almaktan gerçekten heyecan duyuyorum. Altın standardı günleri çoktan geride kaldı ve modern para birimleri, belirsiz vaatler ve peri tozundan başka bir şey tarafından desteklenmiyor. STIMA ile, tüm hisseli mülkün birleşik değeri, jetonumuza teminat görevi görür ve temeldeki gerçek dünya varlık havuzunun değeri zamanla arttıkça, STIMA’nın değeri de artacaktır.” Bu, STIMA’nın yatırımcılarından biri olan ve pazarlama kampanyası koordinatörü rolünü üstlenen deneyimli bir kripto girişimcisi olan Bay Tobias Gostner tarafından da dile getirildi. “STIMA topluluğu, hayatlarına gerçek bir değer vermek isteyen, benzer düşünen insanların birliği olmak istiyor. Cüzdanınızdaki çoğu kripto ne olacak? Onları sıfıra kadar düşmekten alıkoyan hiçbir şey yok. Ancak, yeni bir standart olan Kripto Değer Standardı’nı tanıtarak bunu değiştirmeyi amaçlıyoruz.

Tanıdık olmayanlar için, varlığa dayalı jetonlar, gerçek dünya varlıklarına sabitlenmiş blok zinciri tabanlı değer birimleridir. STIMA’nın varlık havuzu, Patek Philippe Nautilus ve birçok Rolex gibi lüks saatlere ek olarak yavaş yavaş genişlemektedir. Dünyaca ünlü figüratif ressam Francis Bacon’un 10 milyon ABD dolarını aşan bir başyapıtı, olağanüstü Venedik manzarasına sahip bir Canaletto ve İtalyan usta Lucio Fontana’nın ünlü bir tablosu da sanat eserleri arasında öne çıkıyor. Bu varlıkların tümü, kripto borsalarında listelenme tarihinden önce sahipleri tarafından basıldı, varlıklarının değerini optimize etti ve seçtikleri takdirde, stake edilen mülkü STIMA onaylı bir kasaya teslim ederek tokenlerinin kilidini açmalarına izin verdi. Daha sonra jetonları fiat veya diğer kripto para birimlerine dönüştürmekte, özel olarak satmakta veya sonunda STIMA’yı platformumuzda herhangi bir gerçek dünya varlığına dönüştürmekte özgür olacaklar.

STIMA, lüks ve değerli varlık tutkunlarını bir araya getirme ayrıcalığına sahiptir. TAHMİN.haberler alternatif yatırımlar ve arzu edilen nesnelerle ilgili tüm süreçlerin ele alınıp anlatıldığı yepyeni bir medya sosyal platformu. Yazı işleri müdürü Ekaterina Antonovskaya şöyle diyor: “Bugünün bağlamında değerli varlıklar, yalnızca dünyadaki en pahalı şeylerle eş anlamlı değil, aynı zamanda küresel pazarın ihtiyaçlarını ve eğilimlerini de yansıtıyor. ESTIMATE.news, tüm tezahürleri ve segmentlerinde değerli varlıklar alanında gidilecek yer olmayı hedeflemektedir. Medyanın görselleştirilmesi ve bilgi grafiklerinin kullanımı sayesinde, insanların eşyaların gerçek değerini daha iyi anlamalarına yardımcı oluyoruz.”

STIMA’nın temel amacı, herkesin zamana direnen ve kıtlıkları nedeniyle fiat para birimlerinin değerlerini kaybettiği sürekli artan enflasyonist bir ortamda finansal refahı sağlayacak varlıklara erişim sağlayarak finansal egemenlik elde etmesine izin vermektir. Mülkler arası paylaşım ve varlık parçalama kavramı, nihayetinde varlıkların mülkiyetinde devrim yaratacak ve demokratikleştirecektir.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.