Starbucks Çalışanı Üst Yöneticiye NFT Planı Hakkında ‘Çok Endişeli’ Olduğunu Söyledi

Starbucks Çalışanı Üst Yöneticiye NFT Planı Hakkında ‘Çok Endişeli’ Olduğunu Söyledi

decrypt.co

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Bugün bir Starbucks şirketinin sunumunda, uzun süredir çalışan bir çalışan, kahve markasının üst düzey yöneticileriyle ilgili endişelerini dile getirdi. NFT’ler.

Baş Pazarlama Sorumlusu Brady Brewer’ın sunumu, Starbucks’ın üç aylık kazanç çağrısı sırasında Web3’e geçişini resmi olarak duyurmasından yaklaşık bir hafta sonra, NFT’lerin (bir varlığın sahipliğini ifade eden benzersiz blok zinciri belirteçleri) potansiyel artıları hakkında bir bölüm içeriyordu.

Şirket bir paylaştı ifadeler Brewer ve danışman Adam Brotman’ın ortak yazarı, “Starbucks topluluğuna bağlı olmanın ne anlama geldiğine dair yeni bir model” oluşturmak için “bir dizi markalı NFT koleksiyonu yaratmayı” planladığını belirtti.

Ancak yalnızca adını veren, ancak kendisini bir “teknoloji uzmanı” olarak tanımlayan bir Starbucks çalışanı olan Mark, şikayetlerini NFT’ler sırasında yayınladı. Soru-Cevap Brewer, Starbucks’ın NFT’leri “içinde başlatmayı planladığını” söyledikten sonra yönetici liderlikle bu yıl

Mark, NFT’lerin çevresel etkisi ile ilgilendi. “Blockchain, ister hisse senedinin kanıtı olsun, ister işin kanıtı olsun, gezegen pozitif değil … gezegeni yok edecek … ve bir teknoloji uzmanı olarak beni çok endişelendiriyor ve çok endişeli olan tek kişi ben değilim. Bununla ilgili olarak, bu şirketin o yöne gideceğini söyledi. Starbucks hakkında böyle hissetmek istemiyorum.” Mark ayrıca NFT’lerin kapsayıcı olmaktan daha özel olduğunu savundu.

NFT baskısından sorumlu bir Starbucks pazarlama yöneticisi, yanıtında birkaç ayrıntı sundu.

Yönetici, “Hem çevresel etki hem de bu alanın geleceği konusundaki endişelerinizi paylaşıyoruz” dedi. “Dünya bir şekilde bu platformun ne olduğuyla uzlaşacak.” pic.twitter.com/2GPNeC1TQO

— Jordan Zakarin (@jordanzakarin) 9 Mayıs 2022

Brewer, izleyicilere NFT’lerin ve Web3 bir bütün olarak hala “en erken, gelişmekte olan günlerde”, “Dünya bir şekilde bu platformun ne olduğunu kabul edecek.”

Brewer, Starbucks’ın NFT’lere girişini, mağazalara WiFi ekleme, mobil ödemeler ve mobil siparişler gibi önceki dijital ürünleriyle karşılaştırdı. Ayrıca, NFT’lerin geliştirilmesi söz konusu olduğunda şirketin “sürdürülebilirlik” taahhüdünü yineledi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.