Stacks ekosistemi, Bitcoin’de 1 numaralı Web3 projesi oldu

Stacks ekosistemi

Stacks ekosistemi, Bitcoin’de 1 numaralı Web3 projesi oldu

Stacks ekosistemi Bitcoin’i (BTC) programlanabilir hale getirmeyi amaçlayan Stacks blok zincirinin (STX) piyasaya sürülmesinin birinci yıldönümünde, ağ aylık 350 milyondan fazla API isteğine, 40.000 Hiro (Bitcoin üzerinde uygulamalar oluşturmak için yığınlar için geliştirme aracı) cüzdanına ulaştı – İndirmeler ve Clarity’den 2.500 Akıllı Sözleşme. Kripto para birimleri ve fintech’e odaklanan bir risk sermayesi şirketi olan Electric Capital tarafından hazırlanan bir rapora göre, bu istatistikler Stacks’ı en büyük Bitcoin projesi yapıyor.

Benzersiz Aktarım Kanıtı veya PoX fikir birliği mekanizması sayesinde 11.000’den fazla kullanıcı Yığınlarda ayda 100’den fazla BTC ödülü kazandı. Madenciler, işlemleri doğrulamak, akıllı sözleşme yürütmeleri gerçekleştirmek ve STX blok zincirinde yeni bloklar çıkarmak ve ödül olarak STX kazanmak için BTC sunar. Bu arada, BTC teklifleri, düğümleri çalıştırmak gibi görevleri yerine getirmenin ödülü olarak STX sahiplerine gönderilir. Bugüne kadar, mekanizma 50 milyon doların üzerinde BTC ödülü teslim etti ve toplam kilitli olarak 1 milyar doları aştı.

Rapora göre, BTC’de yığınlar aracılığıyla oluşturulan merkezi olmayan finans veya DeFi ilerlemeleri de vardı. Bunlar arasında Wrapped BTC (xBTC), Arkadiko ödünç alma ve verme protokolü ve kullanıcıların STX, sabit paralar ve altcoinler için STX takas etmesine olanak tanıyan Bitcoin Lightning merkezi olmayan takasları vardı.

Stacks’ta başlatılan ilk projeler, New York City ve Miami’deki CityCoin’lerdi ve ilgili şehir kasaları için 50 milyon dolar kazandılar. Stacks Vakfı İcra Direktörü Brittany Laughlin, bu dönüm noktası hakkında şu açıklamayı yaptı:

Stacks topluluğu, DeFi’den NFT’lere, şehir madeni paralarından hayırseverlik çabalarına, giyilebilir kimlikten yeni altyapıya kadar Bitcoin için akıllı sözleşmelerin inanılmaz potansiyelini tek bir yılda kanıtladı. Teknoloji ve kaynaklar burada. Bundan sonra ne olacağı vizyoner inşaatçılar tarafından belirlenir.daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.