Stablecoin Hakimiyeti, Kripto Varlıkları Yok Edildikçe Büyüyor

Stablecoin Hakimiyeti, Kripto Varlıkları Yok Edildikçe Büyüyor

bitcoinist.com

5 saat

Okuma süresi: ~3 m


Piyasa son çöküşle kaosa sürüklenirken, stabilcoinler bir kez daha günün olası kazananları haline geldi. Piyasadaki kripto para birimleri, yatırımcılar varlıklarını satarken, değerlerini hızla düşürüyor. Bu, altcoinlerin bitcoin fiyatı ile korelasyonu ile ilgilidir. Ancak bu stablecoin’ler genel düşüş trendinden koparak piyasadaki performanslarını sürdürdüler.

Stabilcoinler İlk 10’un Kontrolünü Ele Geçiriyor

Kazadan bu yana, çoğu stabilcoin dolar ile 1: 1 sabitlerini korudu. Bu, başkalarının büyük oranlarda kesintiye uğradığını gördüğü pazar kapaklarını korumalarını sağladı. Bunun sonucu, şu anda piyasa değerine göre ilk on kripto para biriminde yer alan üç sabit para oldu.

İlgili Okuma | Altcoin İndirimi: Ethereum Balinaları Düşüş Yoluyla Ne Alıyor?

Şimdi, Bitcoin, Ethereum ve BNB gibi daha büyük dijital varlıklar, çöküşe rağmen bu listedeki konumlarını korumaya devam ediyor. Ancak, önemli ölçüde azaldılar. Son zamanlarda, BUSD, LUNA ve UST gibi şirketler tarafından atıldıktan sonra ilk 10’a geri döndü. Ancak son skandalların her iki dijital varlığı da sarsmasıyla birlikte, piyasa değerlerinin önemli bir bölümünü kaybettiler ve sonuç olarak ilk 10’dan düştüler.

Stablecoin Hakimiyeti Kripto Varliklari Yok Edildikce Buyuyor

Ayılar pazarı ele geçiriyor | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD

Bununla birlikte, USDT, USDC ve BUSD gibi sabit paralar piyasada yerlerini korumaya devam ediyor. Diğer kripto para birimleri kırmızı bir denizde boğulurken, çoğunlukla tablolarında bir miktar yeşile benzeyen tek kripto para birimi oldular.

Endeksler Nasıl Performans Gösteriyor?

Yukarıda bahsedilen stablecoin’ler, gerçekten de çöküşten önce piyasa değerlerinin çoğunu koruyan tek kripto paralar oldu. Diğer endekslerin tümü, tek bir ayda çift haneli kayıplarla sarsıldı.

Küçük sermaye endeksiyle başlayarak, en büyük isabeti onlar aldı. Nisan ayında durum böyleydi ve Mayıs ayında da durum böyle olmaya devam ediyor.Bu endeks genellikle bir boğa rallisindeki kazançların ön saflarında yer alır ve aynı şeyi bir ayıda da yapar. Mayıs ayına iki haftadan kısa bir sürede -%25 kayıp kaydetti.

1652312484 97 Stablecoin Hakimiyeti Kripto Varliklari Yok Edildikce Buyuyor

Küçük sermaye endeksi dayak yiyor | Kaynak: Arcane Research

Büyük sermaye endeksi, %20 işaretinin üzerindeki kayıpları kaydeden tek endeks olmak için küçük sermaye endeksini takip eder. Bu endeks -%22 kayıp gördü. Bunu takip eden bitcoin endeksidir. Bu, Nisan ayında başlayan altcoin kan banyosundan kaçan yatırımcılar için bir sığınak görevi gördü, ancak kayıplar %-17’ye kadar çıktığı için bu bile yeterli teminat sağlamadı.

İlgili Okuma | Hindistan Tüm Kripto İşlemlerinde %28 GST Alacak mı?

Mid cap endeksi, tüm endeksler arasında en iyi performansı gösterendir. Tarihsel olarak yükselişe geçen Mayıs ayına inanılmaz derecede zayıf bir başlangıç ​​yapan orta sermaye endeksi kayıplarının %-16’ya ulaştığını gördü. Bu endekslerin en iyi performansı göstereni olarak faturalandırılsa da, bu orta büyüklükteki madeni paralardaki yatırımcılar son çöküş nedeniyle hala bir darbe aldı.

Vulcan Post’tan öne çıkan görsel, Arcane Research ve TradingView.com’dan çizelgeler


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.