Square Enix, Blockchain Öğelerini Oyunlarına Entegre Etmekte Israr Ediyor

Square Enix, Blockchain Öğelerini Oyunlarına Entegre Etmekte Israr Ediyor

haberler.bitcoin.com

6 saat

Okuma süresi: ~2 m


Japon oyun şirketi Square Enix, blok zinciri unsurlarını oyunlarına entegre etme vizyonuyla baskı yapıyor. Yakın tarihli bir röportajda Başkan Yosuke Matsuda, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin öneminden ve bu tür bir gelişmeye izin vermenin yanı sıra blok zinciri tabanlı kendi kendini idame ettiren ekonomileri tanıtmanın oyun endüstrisinin geleceğine getirebileceği avantajlardan bahsetti.

Square Enix, Blockchain ve Otonom İçeriği İkiye Katlayacak

Square Enix, çok da uzak olmayan bir gelecekte oyunlarına blockchain unsurlarını dahil etme iş planını ikiye katlıyor. Blockchain oyun dünyasına sağlam bir giriş yapmayı planlayan şirket, artık oyun dünyalarında kendi kendini idame ettiren ekonomiler yaratmak için bu araçları kullanmakla ilgileniyor gibi görünüyor.

Square Enix’in başkanı Yosuke Matsuda, Yahoo News’e verdiği yakın tarihli bir röportajda, kendisinin ve şirketin bu deneyimlerden bazılarını gelecekte sunması gerektiği konusundaki uzlaşmayı yineledi. Matsuda için kullanıcı tarafından oluşturulan içerik çok önemlidir ve bu içeriğin yaratıcılarını bir tür oyun para birimiyle doğrudan ödüllendirmekte ısrar ediyor. Belirtti:

İyi niyetlere güvenmek yerine blockchain gibi teknolojiler kullanılarak, gelişime katkıda bulunanlara teşvikler verilirse, kullanıcının fikirlerinden yenilikçi eğlenceli içeriklerin doğması ihtimali vardır.

Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin bu şekilde dahil edilmesi, üçüncü taraf yaratıcılardan yeterli ilgi varsa, orijinal destek sona erdikten sonra bile orijinal geliştiricilerin elleri dışında gelişebilecek oyunların oluşturulmasına yardımcı olacaktır.

ilk kez değil

Bu, Matsuda’nın oyun ve kripto para birimi öğelerinin geleceğine ilişkin görüşlerini ilk kez ifade etme durumu değil. Ocak ayındaki yeni yıl mektubunda Matsuda, blockchain’in oyuncuların ve inşaatçıların daha sürükleyici bir şekilde oyun deneyimlerinin bir parçası olma şeklini nasıl değiştirebileceğini düşündüğünü açıkladı.

Bu sürükleyici katılımın nasıl sağlanacağı konusunda Matsuda şunları söyledi:

Bunu sağlayacak olan blok zinciri tabanlı tokenlerdir. Oyunlarımıza uygulanabilir jeton ekonomileri tasarlayarak, kendi kendine yeten oyun büyümesini sağlayacağız.

Bununla birlikte, Square Enix, blok zinciri ve token mekaniği etrafında Final Fantasy veya Kingdom Hearts gibi franchise içeren bir oyun tasarlamaya gelince oldukça muhafazakar olmuştur. Aslında, Final Fantasy XIV’in yönetmeni ve yapımcısı Naoki Yoshida, Şubat ayında oyuna NFT’leri dahil etme olasılığını reddetti.

Sega gibi diğer Japon şirketleri de konu NFT’lere geldiğinde kararsız. Şirket, Ocak ayında, oyuncular tarafından para kapma olarak görüldüğü takdirde NFT deneylerini iptal edebileceğini duyursa da, “Süper Oyun” çerçevesinin bir parçası olarak olası dahil edilmelerini de ima etti.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.